Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kiraj...i prosle si godine imao takav prosek po klipu i postigao "moglo bi se reci" rekordan prinos ako se dobro secam blizu 8t po kj...kakva je generalno situacija kod tebe na dekalbu npr. jedan ili vise klipova,oprasivanje,jalovost...
 


levo Pioneer D12,desno F02
290 kg/h MAP
290 kg/h UREA
Prskano Tarot+
Medjuredna obrada x1

- - - - - - - - - -



levo KWS KITTY desno KWS KERMES
290 kg/h MAP
290 kg/h UREA
Prskano Tarot+
Medjuredna obrada x1
Drugar kako izgleda KWS Kitty u odnosu na ostale, nisam ga do sada sejao a dosta ga hvale?Na koji razmak je posejan?
 
slika068.jpg
[/IMG]
kws 3381,sejan 27.04.,na 23 cm,klipovi su brani redom,ima i manjih od ovog desno skrzo,ali mali procenat,ja na ovoj susi zadovoljan...
 
Kiraj...i prosle si godine imao takav prosek po klipu i postigao "moglo bi se reci" rekordan prinos ako se dobro secam blizu 8t po kj...kakva je generalno situacija kod tebe na dekalbu npr. jedan ili vise klipova,oprasivanje,jalovost...
Malo je komplikovano objasniti ali pokušaću.Imam tri hibrida dekalba.
5783 na prvoklasnoj zemlji 8,5 kj i jedno jutro u miniogledu,sejan 10 i 11IV na 20,7 cm nikao preko 95%. Ima ga dosta jalavog i sa sitnim klipovima.Mislim da ga više neću sejati.
5276 na prvoklasnoj zemlji 8,5 kj i 1,5 kj u ogledu,sejan 11 IV na 20,7 cm ,nicanje isto odlično.Na obe parcele,stablo nisko i ima po jedan ujednačen klip.Vizuelno ,ne zaostaje za prošlom godinom.Ako bude semena obavezno ga sejem.
4964,na parceli koja je izuzetno zapuštena 9 kj ,ne mogu da ga procenim pošto je nejednak.1 kj u ogledu (zrno je sa te parcele) sejan na 19,6 ,nicanje odlično ,mali procenat ne oplođenih stabljika i to samo na delu parcele koji izgori.Najverovatnije i sledeće godine zauzima deo pod kukuruzom.
Pionir F73 , parcela od 3,75 kj sejan 11 IV na 19,6 ,nicanje oko 80% nosi po jedan klip iako je redak .
Za branje beračem imam ZP hibride ,jako su šareni ,od nicanja pa do sada .Ima i lepih klipova i jalavih stabala i glavnice i dopola oplođenih ,jednom rečju svašta.
Nadam se da sam dobro objasnio.
 
Poslednja izmena:
Jesi prijatelju i to detaljno,videcemo kako ce se sve zavrsiti...taj 4964 je za izrazito susne uslove proizvodnje,ima odlicnu oplodnju...generalni zakljucak je bas kako si rekao "ima svasta"
 
Ja imam DKC4888(mislim da mu je to oznaka)na nekih 4,5 kj,takav je da ga sigurno necu opet posejati.
 
ovo je BC 354, klipovi s desne strane su standard a s lijeve strane su na uvratinama i ponegdje u sredini gdje su spajani redovi pa je malo gušći sklop

e4c303dd.jpg
 
gagi84, Kod mene ove godine KWS hibridi se pokazuju kao najbolji,mozda gresim pokazace vaga,ali ja sam za sad zadovoljan sa njima.Za nijansu su bolji od pioneer.Sledece godine takodje sejem KWS i Pioneer.Inace kitty sejan na 21,5 cm
 
Sunecar svi hibridi kod tebe dobro izgledaju, sa ovakvim vremenskim uslovima svaka cast!Kod mene Luce i KWS 3381 zadovoljavajuci, ali Kermes i Klimt slabiji.Kermes nije izgoreo, ali lose oprasen, fali 20-30 % zrna na klipu.
 
Sa danasnjeg obilaska, na parceli gde je kukuruz trecu godinu za redom, dijabrotica mu j.m, slogirao sam se kadasam video koje je povrsine zahvatila., ako bude 20, 25 po kj bicu srecan, F73 sa punom dozom poncha.
2012-08-19-46-marija.jpg

Ova slika ispod je B23 sejan posle soje, izgleda odlicno, a nicao je nejadnako i u startu je bio dosta los, a sada ce biti ok.
2012-08-19-61-nafta.jpg

Slika ispod je Sycora, sejana posle suncokreta, cak i tu ima dijabrotice, ali mi deluje da je ipak ok i da ce biti kukuruza
2012-08-19-37-aefkerin.jpg
 
@Dusane vidim imas i crvenila dosta u F73? U kom potezu ti je ta njiva gde ti je diabrotica napravila stetu?Ima tu udela i ona vetrina sa kisom sto je padala pre 20-ak dana ako od tad nisi obilazio,mislim da je to vec tad bilo uocljivo!
 
Moj F73 je isti takav bez ikakvog Poncha.
Ovo je samo dokaz da je reklama o Ponchu kao zaštiti od dijabrotike, obična laž.
Sada bi trebalo da dovedeš Pionirove promotere i da ih lepo tužiš za obmanu.
 
Pa zar vi stvarno verujete da sa nanošenjem delića mililitra na zrno kukuruza možete da zaštite biljku visine 2metra?Nekad su slični ljudi ovim današnjim promoterima išli divljim zapadom i prodavali svemoguće eliksire.Samo što oni nisu svraćali dva puta u isti grad ,a ovi naši svraćaju svake godine.
 
Kolko smo ovde samo puta pisali da zaštita sjemena štiti zrno a ne štiti korjen. Trebamo više vjerovati jedan drugom ovde ipak imamo svi zajedno dosta iskustva nego promoterima.
 
Možda nije mesto ali ova sprava je za suzbijanje dijabrotike i ostalih insekata po kukuruzu kad se u kukuruz nemože sa traktorom.Inače sam ga slikao u prolazu na imanju gde sam radio.Izvinjavam se za of a moderatori neka premeste ovaj moj post u odgovarajuću temu ako je ima.
 
to se kod mene zove TOPER i koristi se za prskanje duvana a moze i u kukuruzu samo sto kod nas nema tih bolesti pa se ne koristi za kukuruz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh