Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliki rod ocekujete, kako izgleda taj kukuruz ?
ovako sejao sam ga 80000 po hektru,ocekujem u vrsaju da ima 50000 biljaka po hektaru ,ispod 80grama suvog zrna nije nijedan klip.. ocekujem oko 2tone po k.j,ali i ako bude vise necu se buniti,vaga ce sve reci ... rezultati za koji dan(samo suncokret da zavrsim i prelazim na kukuruz):ppozdrav:
 
NS Tisa losiji sklop,fali bar 25%
fotografija03692.jpg

ZP 666 nicanje odlicno,klipovi kao na slici ima i malih i velikih
fotografija03701.jpg

Ovo u subotu berem posto pocinje crvenilo da ga kolje.
400 metara dalje katastrofa,najradije bi ga zapalio,klipova skoro da nema,crvenilo vise od 95%
fotografija03721.jpg


- - - - - - - - - -

Evo i jednog naseg clana kukuruz koji mi je rekao da slikam i postavim ovde jer se boji da ide na njivu,ako bude hteo on ce da se javi i kaze neku rec.
fotografija03731.jpg

fotografija03741.jpg

fotografija03751.jpg

Prve 2 slike su iz pete duzi a zadnja iz cetvrte.
 
Juce je kod nas u Krcedinu ovrsen kukuruz na 4-5 parcela,rod je super,na 6 jutara zemlje prve klase ukupno 6 tona sa 34% vlage??!!!!A na losijoj zemlji na 14 jutara prosek oko 300 kg sa 24% vlage.Po mojoj proceni ovde je steta od 80-90%,bice kukuruz malo jeftiniji od zlata na zimu.
znaci opet pomor stoke u srbiji
 
Jes da je visoka (ili normalna ) temp i kiša (ili nedostatak) najvažnija u klasanju , i da je tu u igri "rulet" datuma sjetve i fao grupe zrenja. Medjutim tu su nijanse u pitanju , oću reći da su svi ove godine loše prošli jer duga visoka temp pravi veliku štetu u svakoj fazi . Ako se već oplodio i faza kasnije je jako bitna , nalivanje zrna nema a povlačenje ili abortiranje već oplodjenog zrna je veliko . Ovi kasnije sijani zbog vrućine prestaju rasti i opet tu bude slab klip. O napadu insekata i bolesti pod stresom da i ne pričamo.
Ove godine su vrućine bile takve da je sve sprženo , datum sjetve i fao nije tolko uticao.
Presudna je bila kiša , dal je ko dobio i kolko (a uglavnom nije) , tip zemlje , i gustina ( al jedino ako je neko baš baš rijetko sijao).

Čini se da ove godine način djubrenja ama baš ništa nije uticao.
 
Kukuruzi su kod mene šareni očekujem početak berbe oko 10. septembra a prinos oko 4 t po kj .
 
Meni se cini da je djubrivo odigralo dobar deo posla sije su njive redovno i dobro djubrene tu je kukuruz u dobroj kondiciji,a tamo gde ljudi stede na djubrivu tu ga ima jedva za silazu.
 
Kod mene u kompletnom ataru obrnuta situacija.Domaćini koji daju maksimume i imaju najbolju zemlju nemaju ni za kombajn da pokose.Tamo gde apsolutno ništa od đubriva nije dato(sem malo azota) i još loša zemlje imaće za ovu godinu odličan prosek.
 
I kod mene gori ako se to mogu nazvati domacini ljudi koji su sabili na 18cm i bacili ali bas bacili 500kg kojekakvih djubriva/kj,ko je bio umeren sa 250-350kg djubriva i sejao na 22-25cm ima dobar kukuruz.
 
Definitivno nema pravila.Mi smo juce silirali sa nekih dva hektara i mase je bilo kao lane sa 1,5 ha.Sto se tice zrna,slaba vajda,videcemo sad u berbi,ali definitivno smo na velikom gubitku.Inace da napomenem,djubrivo je islo predsetveno plus sa spartanjem.
 
Kukuruzi su kod mene šareni očekujem početak berbe oko 10. septembra a prinos oko 4 t po kj .
Nada poslednja umire,ne shvati me pogresno,ja bi voleo da svako ima bar toliko,ali tesko...evo gledam po ataru pre neki dan,jad i beda,negde same sarice,nema zrna...negde samo pola klipa ima zrno-a najnovija dva zla koja sam primetio su budjavost zrna,kao i njegovo klijanje-znaci rasperusa se klip,i unutra zrna klijala...ima li kod koga jos tako slicno?
 
Kod mene solidno. Fotografije su na temi o naftašima.
sortiment: NS 6010, 6030 i 640
osnovno đubrenje: stajnjak mašinski rasturen i iste noći zaoran(30-35cm)
predsetveno đubrenje: u skladu sa preporukom dobijenom prilikom analize plodnosti - UREA 200 kg/kj
prehrana: Biofor plus zajedno sa tretmanom protiv širokolisnih korova(callisto) neposredno po nicanju i preko lista Soluveg sa povišenim P sa tretmanom protiv uskolisnih korova(equip) u fazi od osam listova
posejano 12 marta u skladu sa preporukom proizvođača na rastojanje od 25 cm
 
Kum vršio juče, inače radi puno zemlje i važi za dobrog paora, rod 150 kg na 2 kj ili 75kg prosek.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh