Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde da pabirce niko skoro ne bih rekao nista,ali vec sad da udju u njivu i beru,pa to nije ljudski ni lepo,neko ima 2-3 lanaca i jos mu oni pokradu 40 % i sta on ima posle??Neko se muci i seje i spremira i djubri i ore i sve a neko samo dodje i bere kao da je njegovo
 
Ove godine ce biti jos vise kradja nego prosle. Optuzujemo Cigane, ali mislim da realno vise pokradu ostali "beli" ljudi.
 
Ma kradu bre svi,mada bar kod nas vise cigana ima.....ma kradja ima uvek,ja kad vidim da neko kruni 2-3 vagona a nema ar zemlje obradujem se odma xDDD
 
pa ko uopšte sme i da pabirči ako mu vlasnik lično ne odobri ja bih voleo da se u mesnoj zajednici daje ovlašćenje za pabirčenje znači vlasnik njive i onaj ko će pabirčiti da se navede deo atara itd i odakle hrabrosti da uđe u njivu i pabirči a oni kažu pa šta obrano je a ko garantuje da se vlasnik neće vratiti i da sam popabirči po meni je i pabirčrnjr krađa
 
Druze ja mislim da je bolje da pabirce danju nego da "pabirce nocu",sta ti mislis?
Po pravilu ne bi trebalo ni da se pabirci ali ajde sad i sirotinja treba da zivi od necega :D
 
slažem se ja da i sirotinja treba da živi od nečega ali to svakako nije krađa idi kod njih i pitaj ih da kopaju kukuruz pa češ da čuješ šata će ti reći " au pa znaš kume nemogu na vrućinu sam bolestan pijem lekovi ai pretisak me muči " a kad se krade onda je ok
 
Da li neko ima KERMES i AS 72 u istoj agrotehnici, i kom hibridu daje prednost?Jako me zanima poredjenje ova dva hibridi.
 
Da li neko ima KERMES i AS 72 u istoj agrotehnici, i kom hibridu daje prednost?Jako me zanima poredjenje ova dva hibridi.
Kermess ne moze da se poredi ni sam jednim hibridom FAO 600 grupe,posto je vec 6-7 godina rekordan i to svi znaju.Mnogi ga ne seju posto se tesko bere,drugi koji rade dosta zemlje njima ne odgovara zato sto sporo pusta vlagu,ali generalno jos se nije pojavio taj koji ce ga zameniti.Ja verujem u NOVI Korimboss,za sad je fantazija,videcemo...AS 72 dobar,ali necu ga vise sejati,ima boljih!!!
 
pa ko uopšte sme i da pabirči ako mu vlasnik lično ne odobri ja bih voleo da se u mesnoj zajednici daje ovlašćenje za pabirčenje znači vlasnik njive i onaj ko će pabirčiti da se navede deo atara itd i odakle hrabrosti da uđe u njivu i pabirči a oni kažu pa šta obrano je a ko garantuje da se vlasnik neće vratiti i da sam popabirči po meni je i pabirčrnjr krađa
Ma ja da mogu zabranio bi im pristup na njivama dok i zadnja parcela ne bude skinuta,znas i sam kako se kod nas pabirci,a verujem i svuda okolo,u neobrano.

---------- Poruka napisana u 17:51 ---------- Prethodna poruka je at 17:46 ----------

Kermess ne moze da se poredi ni sam jednim hibridom FAO 600 grupe,posto je vec 6-7 godina rekordan i to svi znaju.Mnogi ga ne seju posto se tesko bere,drugi koji rade dosta zemlje njima ne odgovara zato sto sporo pusta vlagu,ali generalno jos se nije pojavio taj koji ce ga zameniti.Ja verujem u NOVI Korimboss,za sad je fantazija,videcemo...AS 72 dobar,ali necu ga vise sejati,ima boljih!!!
Sve to stoji sto si rekao ali kod nas je najveci napad crvenila bas na KWSu e sad kako ce da se zavrsi videcemo.
 
fotografija0566.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]cpionir p9494 ....krunio sam par klipova i merio vlagu 15.6% je,lisce poneko ima zelenkasto,kurzovina do klipa skroz suva,ispod klipa jos nije.
 
slažem se ja da i sirotinja treba da živi od nečega ali to svakako nije krađa idi kod njih i pitaj ih da kopaju kukuruz pa češ da čuješ šata će ti reći " au pa znaš kume nemogu na vrućinu sam bolestan pijem lekovi ai pretisak me muči " a kad se krade onda je ok


Nisam mislio na kradju nego ajde neka pabirce ali bez KRADJE,jer se kod nas stvarno masovno krade
 
N.A ako se berač bude gušio zovite da pomognem jer je očigledno da moj ove sezone takve neće brati pa da ga malo obradujem.
 
N.A simpatičan predelog.
Sika smejte se vi tuđoj nesreći.Desiće se i vama ovo što je nas ostale snašlo pa ćete onda malo razmišljati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh