Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Može , ako su primaknuti oni dole andraci u kederu da ne propadaju sitni . ( ja čak neznam ni kako se zovu te "vodilice " neko ko se bolje razumije će reće , znam samo da može da se sve pokupi.)
Zbog takvih klipova i sasušenosti kukuruza ove godine će doći do izražaja kombajn sa kederom podešenim na 70cm , a bar kod nas takvih je malo.
 
Hvala mnogo na lijepim vijestima. Mislim da problem sa podešavanjem kedere neće biti pošto se u mom kraju sav kukuruz sije na 70cm, nijedna sijačica koju sam do sada vidio nije podešena na drugu mjeru.
 
Zbog takvih klipova i sasušenosti kukuruza ove godine će doći do izražaja kombajn sa kederom podešenim na 70cm , a bar kod nas takvih je malo.

@momosaric, jel mozes ovo malo pojasniti?:sta::ppozdrav:
 
Pa neznam tamo kod vas , al ovde su kombajni (kupljeni polovni uglavnom u Njemačkoj i Austriji) najčešće sa razmakom 75cm i to je onda problem.
 
Može , ako su primaknuti oni dole andraci u kederu da ne propadaju sitni . ( ja čak neznam ni kako se zovu te "vodilice " neko ko se bolje razumije će reće , znam samo da može da se sve pokupi.)
Zbog takvih klipova i sasušenosti kukuruza ove godine će doći do izražaja kombajn sa kederom podešenim na 70cm , a bar kod nas takvih je malo.
Momo nema veze da li je na 70 ili 75 bitnije je kako su otkidacke ploce(andraci) nastelovane jer tuluzinu hvata otkidacki valjak a otkidacka ploca skida klip.
 
Da,da, vec sam ukapirao, ovamo kod nas najcesce je na 70cm Ja kad krunim svakako suzim stelujuce limove iznad valjaka tako da kad ima kojim slucajem dva klipa ondak i drugi manji ostane a ove godine ce biti potrebno suziti zbog veceg klipa
 
Kristal , zato skupiš malo para i kupiš ovakav keder i nemoraš ručno pritezati.
[video=youtube_share;W9Tu3NStp2c]http://youtu.be/W9Tu3NStp2c[/video]
 
U drugoj temi se ismejava jenky tehnologija i onaj prljavi kapitalizam ...mi cemo jos dugo stelovati limove rucno nad valjcima ko ima ito
 
Kad je keder na 75 cm , zadnja dva redi podobro maše sredinu pa kukuruz stalno mlati ustranu , kad je sasušen i sitniji lako ispadne sa strane , to oću da kažem.
 
Prosle godine se dobro pokazao agris 83 a pricao sam sa drugarom kaze da je i kod njega solidan,a zp 684 imam ja i on nije nista posebno
Parcela pored moje je navodnjavana i od kukuruza nema nista ali nista,sav je izgoreo,zut skroz,a ostali kukuruzi koji nisu navodnjavani su dobri
 
Bio sam ja ranije zadovoljan sa 83, ali ove godine za sada nista posebno. Prve godine, pre 7 godina na istoj parceli sam kupio 82v, klipovi su bili kao flasa minakve od 2 litre, i velicina i debljina. ali stabljika ne moze da izdrazi takav klip. Povukli su ga, ali se nije jos vratio sa usavrsavanja.
 
Svaki kombajn ima prikljucac za kosenje zita,soje itd i zove se HEDER a za kukuruz i suncokret su ADAPTERI.Kod suncokretnog adaptera prolazi su na 50cm a kod kukuruza su 70cm razmak red od reda kroz koji kultura(kukuruz,suncokret)prolazi.Radi se o stelujucim limovima unutar beracke sekcije koji se po potrebi sire i suzavaju. :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 08:11 ---------- Prethodna poruka je at 08:04 ----------

Bio sam ja ranije zadovoljan sa 83, ali ove godine za sada nista posebno. Prve godine, pre 7 godina na istoj parceli sam kupio 82v, klipovi su bili kao flasa minakve od 2 litre, i velicina i debljina. ali stabljika ne moze da izdrazi takav klip. Povukli su ga, ali se nije jos vratio sa usavrsavanja.
Prosle godne su imali katastrofalno seme i mnogi su presejavali i ovde se sadskoro i ne seje.U pitanju su bila prepakivana semena od pre par godina jer nisu imali dosta jer je led bio unistio.Inace poznati su po jakodebelom cokovu (kocanki ili kako vec tu ko vas zovu)
 
Može , ako su primaknuti oni dole andraci u kederu da ne propadaju sitni . ( ja čak neznam ni kako se zovu te "vodilice " neko ko se bolje razumije će reće , znam samo da može da se sve pokupi.)
Zbog takvih klipova i sasušenosti kukuruza ove godine će doći do izražaja kombajn sa kederom podešenim na 70cm , a bar kod nas takvih je malo.
To su tkz. skije na adapteru.Ima slučajeva kada se suze do kraja i kukuruz i tada ako je sitan,mali zna da se provuče na skijama i tada je jedino rešenje navarivanje komada armature sa jedne i druge strane i onda je problem rešen.Mislim da će ove godine mnogi to morati uraditi jer ima dosta jako sitnog kukuruza
 
Bio sam ja ranije zadovoljan sa 83, ali ove godine za sada nista posebno. Prve godine, pre 7 godina na istoj parceli sam kupio 82v, klipovi su bili kao flasa minakve od 2 litre, i velicina i debljina. ali stabljika ne moze da izdrazi takav klip. Povukli su ga, ali se nije jos vratio sa usavrsavanja.
Poznajem licno gospodina izumitelja,tj. tvorca tog a i ostalih hibrida AGS dr.Ratka Petrovica i sve sto vam mogu reci je...Dobar je ali ima mnogo boljih!Kod tog 82V najveci problem je bila debela sapurina,tj.kocanka i sto je klip bio nasadjen iznad 160 cm visine...Obim iste sam video kod komsije koji ga je sejao i to zaista deluje impresivno-kao briketi!Ja sam ga pitao za taj hibrid i kaze,morao je da ga povuce nije valjao ali je roditeljska linija iskoriscena kod 83-ke...Ja sam jedne godine sejao tu 83-ku na 5-6 k.j i bila je solidna ali opet mislim da je daleko iza stranih sem.kuca i hibrida...
 
Ciganima treba ta stabljika da hrane konja. To im je gorivo za prevoz kradene robe. U mom kraju su neki koji nemaju ni brazde zemlje prodavali kukuruz na kamione, a vukli celu jesen na konjskim zapregama u klipu, kao fora pabirče susednu obranu parcelu, a pošalju klince u neobranu. To mu dođe kao onaj vic: Šta zna malo dete šta je 500 kila - uzme i nosi!


Kod nas ima ljudi koji nemaju ni ar zemlje a krune po 2-3 vagona,sigurno su pabircili
 
Zalosno je sto ima velikih gazda koji kupuju ukraden kukuruz i suncokret pod izgovorom da su oni poslali te ljude na svoje njive da im pabirce.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh