Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko ima KERMES i AS 72 u istoj agrotehnici, i kom hibridu daje prednost?Jako me zanima poredjenje ova dva hibridi.
Imam ja,prednost AS 72.Kermes bujniji ,višlji i zeleniji ali klip oko 30% slabiji od AS 72.Agrotehnika ista potpuno jedino je kermes na nešto lošijoj zemlji od AS-a.
Imaš slike par postova unazad pa smanji ij 30-tak%.
 
N.A simpatičan predelog.
Sika smejte se vi tuđoj nesreći.Desiće se i vama ovo što je nas ostale snašlo pa ćete onda malo razmišljati.

Ja sa nikome ne smejem,samo mi je zao sto sam propustio priliku da i ja uzmem koju paricu ove godine,jer sam prosle godine imao 5 puta vise povrsina nego ove godine,i mislim da ce sad biti veci ukupni prinos nego prosle.
 
sa leve na desnu stranu P1114, u preporucenom sklopu (23.5 cm), pa ide pivska flasa, pa N 43 u preporucenom sklopu ali je retko nikao zbog slabe energije ostalo slika ce reci:
fnykp0031.jpg
[/IMG]
 
N.A ono je ista kocanjka(klip),samo kada sam je prelomio na ovoj desnoj polovini je ostalo udubljenje a na levoj izbocina,pa se citi tako. :)
 
attachment.php
attachment.php
ZP434 sejano krajem maja,mala parcela 0.30h baceno 50kan u setvi i 50 pre 20dana,nije lose za ovu godinu.

---------- Poruka napisana u 21:09 ---------- Prethodna poruka je at 21:07 ----------

attachment.php
ovo je slika od komsijinog kukuruza,dobar je neznam koja je sorta nisam ga pitao ali nije lose.
 
Mislim da je slabo razvio lisnu masu,tanka tuluzina i retko lisce pa se cini...Kasno je sejao,verovatno mu lisce dugo bilo uvijeno i nije se razvijalo na normalan nacin!Bitno je da ima snage da drzi klip ta tanana tuluzina,ako dodje neka oluja ne daj Boze,mislim da ce ga te klipcine povuci na dole!!!
 
img2299.jpg

moj N43 dva meseca bez kise ali takva je zemlja, na drugoj paceli V74 i F38 (smolnica) usrali motku nadam se da cu tamo imati da otplatim bar za vrsu
 
slabo se razvio u startu jer nije pala kisa,vremenom je bio sve bolji ali malo je redji a sto se tice klipa izdrzace sigurno nije su ti strukovi toliko slabi kao sto se cini,imam jednu parcelu sycoru ostao je nizeg rasta zbog velike kolicine vode a kasnije zbog suse i sada tu imam krupne klipove a malo stablo kukuruza,kukuruz je zdrav i veoma cvrst i ima klip isto dobar kao da je visok 3m,ja sam prezadovoljan ovim,bitno mi je da ima klipove a taluzuina mi je u drugom planu.
 
Steve73 , i koji je onda sklop ovog desnog ispao na kraju ili koji je prosječan razmak opstao otprilike?

od planiranih 59000 ostao nekih 48-49000, i to srecom jer ovde na redem sklopu cu imati min 7 tona po ha, a u redovnom sklopu mozda 3-4 tone.

p.s. dosta poucno da li treba UVEK pratiti preporuceni sklop :osmeh:
 
Ja sam se proletos cudio mom komsiji koji je sejao kukuruz na 28 cm, a jos i kasno, kao i ja koji sam kasnio jer nisam stigao ranije, a gle sad.::novac::
 
Opet kažem , pratio sam ovde , nije značajna razlika sijanog npr 19cm i recimo 25cm. Tek recimo ko je sijao na 30 i više ili mu rijetko nikao tu je dobar . Ko bi sijao na toliku gustinu?
 
Bila mi juce moja tetka(rodjena) koja radi u ZP institutu i to bas na ogledima sto hibrida, sto hemije, sklopa itd.
Pitam kako hibridi i koji je najbolji.
Kaze sve podjednako lose, osim jednog dela koji je dolja gde je voda lezala par godina. Tu je kao u najboljim godinama.
 
attachment.php
attachment.php
ZP434 sejano krajem maja,mala parcela 0.30h baceno 50kan u setvi i 50 pre 20dana,nije lose za ovu godinu.

---------- Poruka napisana u 21:09 ---------- Prethodna poruka je at 21:07 ----------

attachment.php
ovo je slika od komsijinog kukuruza,dobar je neznam koja je sorta nisam ga pitao ali nije lose.



Prosle godine sam imao isti takav kukuruz,dugacak a tanak bio je zp 684,a sad mislim da je i ovo taj hibrid ali mislim!
 
Opet kažem , pratio sam ovde , nije značajna razlika sijanog npr 19cm i recimo 25cm. Tek recimo ko je sijao na 30 i više ili mu rijetko nikao tu je dobar . Ko bi sijao na toliku gustinu?
Dvojica mojih komsija. Stariji, iskusni, i sto ne priznati pametni ljudi.
No, sklop je samo jedan parametar. Ostaje FAO, agrotehnika, setva, padavine, i verovatno jos nesto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh