Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Navodno je total jedan od najmanje štetnih pesticida po okoliš jer je vrzo razgradljiv . Nisam čuo negdje da total pravi neku štetu na okoliš.
 
Pajdaš.
100820121010.jpg

100820121012.jpg

Da li je kukuruz velik ili je ker mali.
 
Voleo bih da mi je sav ovakav ali nije.Ovaj je sejan 31.04 odnosno presejana Tisa koja nije nikla.Na moju nesreću samo 2.5 k.j.
 
konacno da i moj pocne da tera DVA KLIPA kao mnogima,ali ne skraja vec i unutra.Sejan oko 20juna,a24 pionir i iygleda opaasno slikacu sutra da vidite
 
Sale prošle godine nas je crvenilo klepilo samo tako.Sve sam skinuo u zrnu jer se nije isplatilo brati ga beračem pa na žalost nemam ni klipa starog kukuruza mada bi voleo da ima.Ovaj klip sa slike sam ubrao sinoć a pošto je bilo kasno nisam mogao da slikam katastrofu na parceli ne daleko od ove.U pitanju je N.S 6030 kojeg je vetar povaljao a stanje trči,trči pa klipić.
 
Poslednja izmena:
Matiću kod mene se NS6030 (14 kj) dobro drži, nadam se da će biti zmajevka klipa po jutru a možda i više, malo su sitniji klipovi ali je sklop biljaka 55000-56000 po ha.
 
Ja sam juče obišao moje kukuruze i mogu reći da ću nešto malo i navrći na Pioniru. Ali zato na AS-u 72 neće biti ništa. Ne znam da li je takva cela njiva, ali u delu gde sam ulazio u redove naiđe se na klip (i to slabo oplođen), pa onda 5-7 jalovih biljaka ili po koji potpuno neoplođen (šangarepa). Na NS6030 na 7-8 dobro oplođenih klipova dolazi po 1-2 šangarepe.
Kod Pionira mi se čini da je F38 bolji od V74, koji izgleda kao skuvan (dok je u vegetaciji V74 izgledao mnogo bolje od F3 ) . Inače, oba su na istoj parceli tako da lokacija tu ne igra ulogu u razlici između hibrida.
 
Ovaj moj je izgoreo.Malo smo ga preforsirali sa đubrenjem a naša zemlja je specifična po tom pitanju,ne može da izgura do kraja bez urednih padavina.Neću ga brati u klipu nego ovršiti to što ima.
 
Dukej ,kod mene naprotiv AS72 najbolji a K67 najlošiji.
Evo jučerašnje slike AS 72 sejan 2. maja na najboljoj mojoj zemlji.Predusev soja ,150 kg MAP-a pod brazdu,150 KG uree pred setvu.Sejan na 25,5.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh