Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od AS 72-ke sam mogu reci vise ocekivao.Posto je sejan 3 maja i nije podgoreo mislio sam bice najbolji,medjutim klip koji je formirao je uglavnom mali 20-22 cm i nije sasvim lepo popunjen.Imao je lepu kisu medjutim nesto se zbilo a sta ne znam ni ja?! Parcela je mala 1,25 k.j deo je pretoren stajnjakom pa istanjirano a baceno je i NPK i UREA i to sasvim lepo.Ja sam na svoju ruku hteo cesci sklop posto mi je to seme ostalo od lane i bilo je tretirano furadanom-bojao se dal ce nici,i posejao sam ga na 20,6 cm ali niklo je svako,ama bas svako!U pravu su ljudi sto kazu sve je to trava Gospojina ce da pokaze, to je za 3 nedelje!Bice kukuruza,daleko od toga ali tu je trebalo da grmi sa prinosom 8-8,5 tona sa te parcele,ovako ako bude 5,5-6 bice odlicno!
по ха и ланцу 5,5?
 
Mislim da to ne važi za seme proizvedeno u Francuskoj ,a ja sam lane sve to sijao pa ću možda i ove godine. Gledajući ove prognoze kod njih je bila idealna godina,pa nebi trebao biti sporan kvalitet a za cenu neznam.
 
evo i mog kukuruza ovo je onaj ZP 599 sto mi je polegao ovo gore su standardni klipovi i većina je ovakva a ovo dole su retko dobri ima i poneki jalov.to mi je na boljoj parceli a gore u brdu ima klasova ali mnogo vise jalovih biljaka i mnogo vise je podgoreo slaba vajda od njega ali nas su ove dve zadnje kise zaobisle ni kap nije pala skoro 2 meseca


evo koliko nasa vegetacija ovde kasni koja je razlika u klipovima vasi su skoro zreli a nasi ovde još mogu da se kuvaju i peku a sejano je 11.4.
 
Gledam generalno parcele pod kukuruzom svugde su (uzglavice,ovratine) dobre a unutra slabije.I kod mene je tako.Čitam postove da je uzrok tome što je kukuruz redak na tim delovima parcele(izgazi se itd.),ima i tu neke logike.A ja sve mislim i da nije to u velikom delu razlog,nego tvrda zemlja.Vole kukuruz malu tvrđu zemlju,šta mislite o tome?:ppozdrav:
 
Dođite kod mene i odvešću vas da vidite njive od jednog tipa iz sela koji je jesenas sve istanjirao,nije orao ništa i posejao kukuruz ove godine.Neko će imati makar nešto a on neće imati bukvalno ništa.
 
sto se mene tice za kukuruz samo sto ranije jesenje oranje i sto dublje. slaganje nije toliko ni bitno mislim nemora da se prospe onako sitno ionako sve to izmrzne preko zime još bolje cini mi se primi vlagu kad je malo dzombasto.zatvoriti brazdu na vreme i to je od obrade.e sad kako djubre igra ulogu na vlagu još mi nije poznato ali cenim da ako mu se da vise djubra on u startu pregura i odmakne i posle mu susa i ne smeta jer se već formirao.cenim da u tom tanjiranom nema trunke vlage sada a da je kišna godina bilo bi svejedno
 
Niko nije ni mislio da ima nešto na tanjiranom.Kod mene se uzglavice-ovratine čak šta više i oru dublje,nego se to kasnije izgazi na tvrdo sa 3,4 operacija na krajevima.:ppozdrav:
 
ja kad sam zatvaro brazdu ljudi se smiju a sad se čude što sam jedan od rijetkih koji će imati prinose kao u normalnoj godini i opet nisu ukapirali u čemu je caka nego su ubijeđeni da sam natrpo ureje
 
Imam ja na tanjiranom, i to nema apsolutno nikakve veze. Samo jedan deo njive je propast, u pitanju je FAO 300. Na drugoj njivi isto tanjirano, ali posejan hibrid za dobru zemlju (a ova to nije) uz rizik, malo kasniji fao, setva 12.IV i naravno totalni promasaj.
 
Na ovratinama je bolje sto kad se baca vestak tu se uvek malo podupla. Redji sklop - pogazi se na okretanja u prskanju, spartanju. Bolja cirkulacija vazduha - vetar. A licno znam ljude sto ovratine puste duplo vestaka, kako bi se svi divili i hvalili njihove njive :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh