Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas pocelo "skidanje"kukuruza u raznim disciplinama...kosenje,tarupiranje,tanjiranje....


 
Rodjaci isekli uz detelinu 2 reda kukuruza na kojima bi ubrali citavu jednu kotaricu na 525 metara. Izbalirano i rogata stoka jede samo tako.
 
Ns 6010,setva na 25,5 ,2 maj,125 Dapa pod brazdu,150 kg uree pod spremač.Trenutno njabolji,ovih malih loše oplođenih ima oko10-15%

Za ostale nemam slike ali stanje iako su ZELENI do zemlje nije najsjajnije.
Jedino je rajfajzen podgoreo ,svaki ima klip osrednji dopbro oprašen da ne kažem potpuno ali 95%.
K67 najveće razočarenje,lep na oko ali oplodnja oko 60% (prilično nisko stablo)
AS72 i kermes, lepi otprilike kao ovi sa slike oplodnja oko 70-80%
otprilike trenutno stanje
 
Dosta kukuruza sa slika, a i kod mene na njivama je vec u vostanoj zrelosti, moze da se kruni rukom, a da se ne mulja. Nisam ranijih godina nesto pratio datume kada pocinje sazrevanje, ali mi se cini da je malo rano!?
 
Evo slika od prošle godine u ovo vreme.

image00007ae.jpg
 
Ima li nekog da je posejao KWS 3381 i da zna stanje useva.Pitam jer imam šansu da povoljno uzmem seme tog hibrida,a opet ne znam kakav je u realnosti.
 
Super kukuruz poneo odlicno ,da znam slikati stavio bi sliku.Neces pogresiti slobodno uzmi.
 
Ima li nekog da je posejao KWS 3381 i da zna stanje useva.Pitam jer imam šansu da povoljno uzmem seme tog hibrida,a opet ne znam kakav je u realnosti.
Ove godine imam luce,kermes,klimt i KWS 3381 koji je ubedljivo najbolji.Uspeo je da se dobro oprasi pre ekstremnih vrucina i da solidan klip.Gurao i po 3,4 klipa dok nije zasusilo, izgurao 1 negde,negde po 2.Sejan na 23 cm,(300kg NPK,300kg KAN po ha)
 
Pa da je zaštićen ne bih ga ni kupio da stoji tako do proleća.Cena je 3300din sa pdv.To je FAO 390.
 
Samo da ne bude dogodine u ovo doba,ajjoojj što sam posejao sve KWS,toliko jurio za seme a eto sad ništa od njega(sve jalovo,mali klipovi,loše niklo itd.):osmeh:Dogodine treba ponovo sejati Dekalb.Tamo traži gde si izgubio kažu stari ljudi.:haha:
 
Danas sam svratio na jednu zemlju gde je pomešano seme ZP 600, 606, 666 i 684 i prijatno sam se iznenadio...
fotografija0233.jpg

fotografija0234.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh