Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja postavio, nego na ovoj stranici ih ima mnogo, pa otvara pola sata...

---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:06 ----------

Od ovog sveg sr.., je crvenilo još najmanji problem, nema ga mnogo
 
Evo, da se većina na forumu, nebi izkompleksirala, samo od ovih dobrih kukuruza, ima i ovakvih:
020820121447.jpg

Ovo je inače na nesreću, ili možda i sreću, moj kukuruz...
i ovaj takođe.
Dalje, nisam imao volje da idem u obilazak, inače ovo su mi od boljih parcela. Po meni razlozi su: predusev, gusta setva, đubrenje, Dijabrotika, iznenadni pljusak posle suše, i najbitniji faktor VETAR, a kada se to sve složi, rezultat je :sjasi:.

Isto je prosle godine bilo i kod nas ovoga, ja sam imao KWS 3381 i njemu vetar i kisa nista uradili nisu, dok je na njivi odma do mene bio posejan NS6030 i isto ovako je izgledao, jedini spas za ovo je bio kombajn i rinfuz i zalazenje uvek od strane na koju je oboren. Jedva su uspeli tako da ga pokupe
 
Najbolje uvek ostaviti kako niklo,jer nikad se nezna kasnije zbog čega će to biti dobro.:ppozdrav:
 
Pročitao sam o kukuruzima dosta na ovom forumu,neko hvali ovaj,neko onaj,nagledao se i slika i dobrih i loših.I nisam više pametan koji da posejem dogodine.I zato sam rešio da na proleće kupujem 20-30 hibrida i kad farbam furadanom sve ih izmešam u mešalici za beton i posejem na 25 cm.:osmeh:
 
Pročitao sam o kukuruzima dosta na ovom forumu,neko hvali ovaj,neko onaj,nagledao se i slika i dobrih i loših.I nisam više pametan koji da posejem dogodine.I zato sam rešio da na proleće kupujem 20-30 hibrida i kad farbam furadanom sve ih izmešam u mešalici za beton i posejem na 25 cm.:osmeh:

Nesto slicno je vec radjeno ,prilikom setve Pionirovog ogleda prosle godine, preostalo seme od svakog hibrida pomesali smo i posejali 5kj da se nebaci seme.Parcela je bila blizu ogledne,necete verovati ovaj mixovani je bio bolji od vecine u ogledu :sta:
 
D - 12

fotografija-0122.jpg


---------- Poruka napisana u 19:02 ---------- Prethodna poruka je at 19:00 ----------

fotografija-0123.jpg


---------- Poruka napisana u 19:04 ---------- Prethodna poruka je at 19:02 ----------

fotografija-0124.jpg


---------- Poruka napisana u 19:07 ---------- Prethodna poruka je at 19:04 ----------

fotografija-0125.jpg
 
Da na pomenem,na prvoj fotografiji je Pionirov D-12,drugi D-11, i treci je ZP-666,mozda za pohvalu kakvih ima,ili sam ocekivao mnogo vise,ima dosta praznih stabljika,naravno te nisam slikao,ali ce vaga na kraju reci svoje.

---------- Poruka napisana u 20:33 ---------- Prethodna poruka je at 20:31 ----------

Ovaj zadnji je Rajfajzen FAO 620
 
Ja ionako sve radim u zrnu, inače to je Pioneer f38. A sa ovakvim poleganjem sam već imao iskustva, dobro podešen adapter, i radi se isključivo kada je suv, u najtoplijem delu dana.
 
@panonac

Koliko vidim od svih mogućih, taj ZP 666 najviše obećava.

@tesla

Za utehu tebi je da u ataru ima još više polegnutih kukurza od tih tvoji. Juče sam obilazio i čudo jedno koliko ima tako polegnutih i već skoro suvih...
Nema više setve kukuruza ni drugu godinu zaredom.
 
@branko,ZP-666 je imao srecu da bude posejan u neku belu zemlju koja je hladna i dugo drzi vlagu a njemu je to ove godine odgovaralo.
 
Danas sam se iznenadio u obilasku parcela sa kukuruzom koje nisam video još od prskanja uskolisnih korova.U pitanju su N.S hibridi.Uzorci su donešeni kući ali na ne sreću telefon je nagrabusio pa nema slika da vam dočaram.
 
Jel ima neko sliku kukuruza gde je podrivano?Ova godina bi bila najbolji pokazatelj podrivanja ima li smisla podrivati zemljiste zbog vlage ili ne.

---------- Poruka napisana u 10:21 ---------- Prethodna poruka je at 10:20 ----------

@panonac

Koliko vidim od svih mogućih, taj ZP 666 najviše obećava.

@tesla

Za utehu tebi je da u ataru ima još više polegnutih kukurza od tih tvoji. Juče sam obilazio i čudo jedno koliko ima tako polegnutih i već skoro suvih...
Nema više setve kukuruza ni drugu godinu zaredom.
Jesi isao prema Sasama?
 
Podrivano nemam, ali imam gde je radjeno gruberom na 25 cm. Razlike mislim da ni nema, sem sto sam ustedeo oko 10 l goriva po Ha.
 
Meni je najbolji kukuruz gde sam isao razrivacem,strnjiku sam presao sa njim na 20 cm,u jesen bacio mesano i uradio za 10 cm dublje.sve je spremno sa 15 l/kj,u prolece samo bacena urea i spremirano jednom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh