Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
OK, ako je ranije sejan i s obzirom da je FAO 400 mislim da si ti u pravu...Kod nas se i ti rani jos uvek lepo zelene i drze klip uz stabljiku!
 
@Zarkovmali, bice tu solidan rod, sasvim ok za ovogodisnje uslove, nego zasto si sejao tako retko ?, zar ne treba na 19,5 cm ?

Evo ga na opet . Probaj dogodine da sejes uporedo "normalnog" za probu na 25 30 ako je najlosija god imaces jedan normalan a ako je super godina imaces po 2 klipa na jednoj stabljici i odlican rod .
 
Probacu svakako na nekoliko parcela da sejem redje nego ove godine, ali ne vise od 25 cm, u zavisnosti od grupe zrenja. Imam druga koji je sejao i na 16 cm., i to ne za silazu. Bas me zanima koliko ce njemu da rodi u ovako zajebanoj godini.
 
kod nas su generalno jako losi kukuruzi i iz rane setve i iz kasnije, bez razlike, jer je kisa pala posle 2,5-3meseca. ovi iz kasnije setve(mislim na 25-30.04) mahom su ranije grupe zrenja pa ih ova kisa nije spomogla, tako da ce iz naseg atara jako malo kukuruza biti proizvedeno...
danas sam obilazio malo i bas me inetresovalo kako je taj izvikani pionir preziveo ovu susu. i udjem na vise parcela kod nasih velikih gazda koi samo njih seju i nemereno zaoravaju V.Djubrivo i ulazu bas dosta... od sveg tog pionira samo lepa zelena boja i skraja sto su robusnu klipovi jer ovi radnici sve polome i poseku na krajevima retko, kad unutra prcccc...
attachment.php

attachment.php

ovo su srednji a negde i naj bolji klipovi...

ovo su jalovi koih ima i po5-6 zaredom
attachment.php


prica o pioniru je po meni malo jalova...
 
@DusanA
Tvoj drug sto je sejao na 16 ako nema zalivanje je u startu promasio agrotehnicku meru.
Vazdusna susa i jako mala vlaznost vazduha su ucinile oplodnju na nekim parcelama katastrofalno losom. Samo da nisu temperature bile toliko visoke u junu, daleko bolje oprasivanje bi bilo.
 
E konacno i ja napravio obilazak posle one kise od prosle nedelje evo kako to izgleda
njiva od 2.5 lanca najbolje zemlje sav kukuruz je sejan oko 10. aprila i samo ns 6030 agrotehnika je standardna a ovaj je sejan na 25cm
kukuruz-gomila-za-forum.jpg

kukuruz-gomila-2.jpg

druga njiva opet od 2.5 lanca na isto dobroj zemlj
kukuruz-za-forum-1-djal.jpg

kukuruz-za-forum-2-djal.jpg

kukuruz-za-forum-3-djal.jpg

ovaj kukuruz levo je sa prve njive koja je najbolja klasa koju ja imam a desno je kukuruz sa malkice losije zemlje
kukuruz-djal-i-gomila.jpg

a sad ide

---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

kukuruz sa 2.5 lanca
kukuruzkrastaviate-4.jpg

krastaviate.jpg

e ovako izgleda taj kukuruz
kukuruz-krastaviate-5.jpg
 
i za kraj slike sa par losih lanaca ns 6030 i 640
salisce-kukuruz-2.jpg

p7300176.jpg

kukuruz-ibrlont-za-forum.jpg

ovo je prosecan kukuruz na ovih par lanaca
kukuruz-salisce-3.jpg

kukuruz je ovakav kakv je nisam trazio da pokazem ovde ni bolji ni losiji kukuruz nego onakav kakav jeste...pozdrav
i sad sam nasao jos jednu sliku klipa sa ovih njiva
p7300185.jpg
 
Poslednja izmena:
010820121903.jpg

I to tamo gde je uopšte formirao ...ovo.. površina 1 ha....sejano na 25 cm, 6 džaka dubinskog, 8 površinskog, prošle godine sejana pšenica Renesansa i rodila 5 t.
Šta mislite, hoće li biti kukur... tj ovoga bar pola kg više nego pšenice...?
 
Ma nek se nosi, kad neće neće ja sam što sam mogao uradio, ne pada mi napamet da se još i trujem, to sam stavio radi "uroka" ::namigivanje::. Malo šale na svu muku... Nije mi sve jedno,al mogu da zamislim kako je onima sa xxx puta većom površinom. Daću ga džabe komšiji u toku nedelje neka ga skine ako može u opšte da napravi i silažu od njega samo da očisti njivu da ga ne gledam, a ja sam od sledeće nedelje na odmoru,i sa ženom odvedo decu na more. Bar sam se ratosiljao satelitskih osmatranja ...živi bili !
:ppozdrav:
 
Danas sam išao i Vladimirovca do Padine preko atara poljskim putem,Generalno ne izgledaju kukuruzi loše a ima ih posejano na 95% površine bar u tom potezu.
Kod mene sam gledao malo AS 72 i Kermes sejani 02.05 za sada obećavaju pristojan rod. Možda sam imao sreće jer nisam uspeo da ih posejem rano a kasnije nisam našao adekvatnu zamenu neku FAO grupu 400. Još da obiđem i NS 6010koji se i pre kiše držao dobro.
Najveće razočarenje Rajfazen L...(ne znam koji)Podgoreo skoro do klipa,klipovi manj od prosečnih za 30% ali 95 posto oplođeni ,možda i nalije nešto.
 
Kukuruz se od ove kise malo oporavio,dobio lepsu boju,a negde ce bilje i naliti zrno,gde ga ima.Kod nas su najgore prosli oni koji su nabacali dosta stajnjaka,tu je sve izgorelo,a na nekim parcelama je super zelen kukuruz,al nema klipa.
 
kukurica-005.jpg
.dodaj.rs/?3O/Bl]
kukurica-006.jpg
]pg[/IMG][I
kukurica-004.jpg
MG]jpg[/IMG]
NS 7020,izuzetno dobro podneo sušu,ali jak vetar nije izdržao...
 
Poslednja izmena:
Evo, da se većina na forumu, nebi izkompleksirala, samo od ovih dobrih kukuruza, ima i ovakvih:
020820121447.jpg

Ovo je inače na nesreću, ili možda i sreću, moj kukuruz...
020820121448.jpg
i ovaj takođe.
Dalje, nisam imao volje da idem u obilazak, inače ovo su mi od boljih parcela. Po meni razlozi su: predusev, gusta setva, đubrenje, Dijabrotika, iznenadni pljusak posle suše, i najbitniji faktor VETAR, a kada se to sve složi, rezultat je :sjasi:.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh