Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine cu bolji prinos kukuruza imati na losijim parcelama,a tamo gde sam ocekivao bogat rod,susa je uzela svoje.
 
@paorpaor
Kod nas u ataru a i okolnim(gde drugari rade u zakup i svoju zemlju),najbolje se pokazao Pionir F38,mislim da je to trenutno najbolji kuruz,dok ga ne iskvare nasi doradjivaci...
Kod nas gde je bila ekstremna susa F 38 je prvi skroz izgoreo ja ga imam 8 lanaca sejan 5 aprila.Komsija pored mene ,naznam sortu napisacu kad se raspitam jos ce biti nesto ima klipova i nije podgoro do klipa isti dan sejan.Napisacu za par nedelja o svim sortama i kad su sejane i kako se koja drzala .
 
Moja Sycora sa 150kg/kj Uree i 100kg/kj MAP, equip+callisto
hibrid odlican,sklop fantastican, 22,5cm razmak, njiva u mom vlasnistvu
nigde travke,a ona nije vislja od 1,80m
Nisam je slikao da se ne jedim,a ako je to nedomacinski uradjeno,kako onda rade domacini?
Odgovor: 2 meseca bez ijedne kise na +40 C

Dusane, ne vidim klip na slici, kako je formirao? Ovako mi deluje kao vojska, malo podgoreo, nista strasno.
Kod mene se Sycora pokazo najbolje,kisa nije pala 2meseca ali kukuruz je prilicno dobar,posadio sam i 640 sa sycorom na istoj parceli i razlika je velika,sycora je bolji u svakom pogledu i sto je najvaznije opolodja je 100% a kod 640 mnogo slabija,znaci ista njiva ista agotehnika,imam na jos jednoj parceli mali ogled u pitanju su kermes,syicora,as72,3381,640, za sada su odlicni ali izdvojio bih sycoru i kermes oni su za klasu bolji.
 
@steva44
Eto vidis,a kod nas prvi pukao DKC pa za njim Singenta,AS,KWS...jedino je lep na oko domaci,al dzaba nema nista,losa oplodnja...ovi bar imaju nesto..
 
Zaključak je sledeći. Nije svaki hibrid za svako zemljište!!
Po meni je ove godine zakljucak smedeći ,,pravilo je da nema pravila" na losijoj njivi bolji kukuruz opet na nekoj dobroj njivi loš kukuruz onda druga stvar je datum setve da je isti hibrid sejan na istoj njivi deset dana ranije ili deset kasnije bile bi drastične razlike
Ustvati je problem visoka temperatura u vreme oprašivanja a mi tu ništa nemožemo!!! :udri::udri::udri:
 
u temi KWS sam stavio slike od mog 3381 moja procena je da za cca 3-4 nedelje zavisi od vremena mogu poceti berbu za cardak,dobrim je u vostanoj zrelosti
 
Zaključak je sledeći. Nije svaki hibrid za svako zemljište!!

Ma, njiva je prva klasa, nije ni to problem vec kasnija setva. Mada videcemo da li ce biti veca steta mala biljka sa svakim klipom, ili veca biljka sa losom oplodnjom. U svakom slucaju sam poborac ranije setve,pogotovo sto mi u Banatu imamo manjak padavina. E, a kad ti je godina naopaka, onda znas sta si trebao raditi aprila tek u decembru. Za sada su lepo oplodjeni, samo sto je mrsav. A pored njega mi je DKC 6120 zakrpljen sa 8 brazdi, uvenuo.
 
Kukuruz sejan 22-og maja,posle skidanja mladog luka...Nema podgorelog,tek izbacuje metlicu i klip
2vwia6s.jpg
xdt37c.jpg
rsx6z9.jpg
 
NExcom

6120 ne podnosi sušu.... i kod mene je takav. Što kaže Rambo Amadeus na koncertu pre neki dan.... " ja nisam neki stručnjak za poljoprivredu, niti se razumem u nju, ali je logično, da kad kiša dodje ovako kasno... treba kasno i sejati " ... :D čovek nema dana u poljoprivredi ali je pogodio suštinu. OVe godine je tako kako je ...ni ja ne odustajem od ranije setve, do 10.04. u normalnim godinama sasvim opravdano vreme setve.
 
Jedan moj stariji kolega cije misljenje veoma uvazavam ume to lepo da objasni. Kad mu kazu, ja sam sejao suncokret/kukuruz posle 1.5. i bio je bolji on kaze: "Da, bio je bolji prosle godine, ALI NIJE PRAVILO". Iskustvo u ratarstvu se ne meri sa proslom, vec sa zadnjih 10 godina: proseci padavina,temperature,rokovi setve i prinosi. Puna agrotehnika se podrazumeva. Sto rece diklofen, ja cu isto i sledece godine, jer znam da nisam nista pogresio.
 
Baš tu si našao da slikaš gde nema jednog reda pored i stabljike sa dva klipa...Da baš tu jer gde je ređi tu su oba klipa u dobroj kondiciji
 
Danas bio u obilazak kukuruza i bice ga negde manje a negde jos manje. Dijabrotika pravi velike stete gde je kukuruz u monokulturi i mislim da joj je godina pogodovala za razvoj tako da ce je dogodine biti jos vise.
 
Evo slike koja dokazuje koliko je bio ove godine bitan kvalitet ( sastav ) zemlje. Oba klipa su sa iste parcele. 1/4 parcele na oba kraja je teza zemlja na sredini je breg sa laksom zemljom. U tezem delu je svaki klip kao na slici a na sredini kao "ono nesto" pored klipa. U pitanju je DKC 5276.

20jlfsl.jpg



Imam dosta parcela gde su klipovi ( ako se tako mogu nazvati ) takvi kao desni na gornjoj slici i tu ne ocekujem prinos veci od 1.000 kg /KJ, na drugim parcelama ima i boljih a ima gde su skroz normalni.

DKC 6120

30wqvll.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh