Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Momo,sve se nadam da ce nekako proci dekalb je 5143 a ogoljen skoro svaki drugi par santimetara,kako je izvirio klip van listova... ne znam na sta ce to ispasti,ode li u propast nema sanse da se isplati kombajniranje i ovako je jedva jedan klip po stabljici mada dobro popunjen...da li jos neko ima ili je imao slicnu situaciju
 
nexcom budi siguran da mogu da ti drzim predavanja pogotovu o proizvodnji kukuruza i suncokreta.

Nisam siguran da mozes da mi drzis predavanja. Drzali mi profesori na fakultetu, rodjen i rastao na paorskom hlebu, radim posao u struci i nauci, kao i zemlju svojih pradedova, tako da ne verujem da si toliko kompetentan da mi budes mentor na postdiplomskim studijama. Samo sam hteo da ti kazem da ti nije kukuruz lepsi od ostalih domacina ovde zato sto si pametniji od ostalih, vec od okolnosti koje su nekom isle na ruku a nekom ne. Spusti se malo na zemlju, ocigledno da ne znas kako je to kad ulozis sve,a ne dobijes nista...onda tek shvatis koliko si mali i bespomocan,a ne tako silan i nadobudan. Poljoprivreda je jedina privredna grana u kooperaciji sa samim Bogom,sve sto kuci donesemo, njemu dugujemo, a pamet i agrotehnika je uvek najbolja sto mozemo. Pozdrav i sve najbolje zelim.
 
Nisam siguran da mozes da mi drzis predavanja. Drzali mi profesori na fakultetu, rodjen i rastao na paorskom hlebu, radim posao u struci i nauci, kao i zemlju svojih pradedova, tako da ne verujem da si toliko kompetentan da mi budes mentor na postdiplomskim studijama. Samo sam hteo da ti kazem da ti nije kukuruz lepsi od ostalih domacina ovde zato sto si pametniji od ostalih, vec od okolnosti koje su nekom isle na ruku a nekom ne. Spusti se malo na zemlju, ocigledno da ne znas kako je to kad ulozis sve,a ne dobijes nista...onda tek shvatis koliko si mali i bespomocan,a ne tako silan i nadobudan. Poljoprivreda je jedina privredna grana u kooperaciji sa samim Bogom,sve sto kuci donesemo, njemu dugujemo, a pamet i agrotehnika je uvek najbolja sto mozemo. Pozdrav i sve najbolje zelim.

Svaka cast,slazem se.
Moje njive su u jako dobrom stanju,ali da su nas kise obisle kao vecinu bilo bi caooooo.
Zato nista i ne komentarisem na temu ciji je bolji kukuruz,ko je kako radio i slicno.
Da su svi dobili kisu,bilo bi lepo.
 
kod mene taj 5143 nije ni za k.... nije ogoljen nego ga nema na stabljikama(jalov)a tamo gde ga ima mali kao decija kita verovatno ce i ucmanuti to malo, a bas sam imao srece pa sam posejao 400k semenki...isti slucaj kod Flovite i kod dkc4888...
znaci fao 300 i 400 naj gore su prosle u ovoj susi, 500 i 600 nesto ce i biti za vrsidbu.
 
Ja sam skroz spusten na zemlju za razliku od tebe a to da ulozis a ne dobijes nista sam doziveo prosle godine kad smo imali i po 300kg kukuruza po lancu a pored svoje zemlje zakup je placan po 200e lanac tako da nema potrebe da mi ti pricas price koje si cuo od nekog a ne i doziveo.
 
Ja nikad nisam imao niti doziveo 300kg/kj, pa necu ni ove godine, a sto prosle godine nisi primenio tu svoju super agrotehniku pa da nam odrzis neko predavanje?
 
Ne preteruj bio je grad u pitanju a ne agrotehnika.
Malo preterujete obojica.
Ove godine izgleda je agrotehnika manje bitna od samih lokalnih vremenskih uslova.
 
:haha::haha::haha:nisam pitao tebe za savet kako da odradim pa zbog toga.A to da li hoces ili neces da imas 300kg po lancu nemoj 2 puta da kazes.
 
nexcom budi siguran da mogu da ti drzim predavanja pogotovu o proizvodnji kukuruza i suncokreta.
Sto se tice predavanja zadrzi ti to za sebe. Nemoj nikad misliti o sebi da sve znas jer ces kad tad naici na nesto sto si najmanje ocekivao pa tek ces onda shvatiti da nista ne znas. A to se desava takvima koji misle da su uhvatili Boga za noge.
 
33o5vgg.jpg
33jrern.jpg
Moj ns6010 koji je sejan 07.04 i dobio je samo 100kg urea po kj. prethodne godine njiva nije sejana jer je bila pod vodom
 
ddragan

Pod lošijom agrotehnikom podrazumevam EKSTENZIVNE uslove proizvodnje . Dakle gde nije rasturen AZOT,FOSFOR i KALIJUM ili vrlo malo, gde je sejano na razmak preko 28 cm, gde se kasno posejalo. Najveću ulogu po mojoj proceni (pored visokih temperatura) odigrao je PREDUSEV.


@Dulebp

Baš tu si našao da slikaš gde nema jednog reda pored i stabljike sa dva klipa.......
 
Obisao neki kukuruz,ima gde je od oluje ispod klipa slomljen,plamenac ga izbusio i opa...Nema puno ali moze da se nadje,kao i crvenilo na jedno 2-3 biljke je primeceno...Kukuruz FAO 600 sejan 26-27 og aprila u fazi nalivanja zrna...Oko kandzi se crni,dole ima vlage,bice nesto!
34dqsxu.jpg
2nm1ukn.jpg
10eeio3.jpg
10ekheu.jpg
 
@paorpaor
Kod nas u ataru a i okolnim(gde drugari rade u zakup i svoju zemlju),najbolje se pokazao Pionir F38,mislim da je to trenutno najbolji kuruz,dok ga ne iskvare nasi doradjivaci...
 
Dragan 18 Ja ipak mislim da je najvecu ulogu odigrala gustina setve pored visokih temperatura.E sad kasniju setvu nikako netreba svrstavati pod losiju agrotehniku.To su mozda iskustva poljoprivrednika na osnovu nekih ranijih godina ili neki sistem rada koji im se bolje pokazao od ranije setve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh