Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na teritoriji APV je na snazi trajni lovostaj jazavca, mislim od 2001 god., ima ih ovde kod nas koliko hoces. Kopaju jazbine po ataru, obaraju stabljike kukuruza, "kolo vode" po vocnjacima cuda prave, a ne smes im nista.
 
Primetio sam i na našim njivama štetu ali kod nas nema toliko divljih svinja pa sumnjam na srne.
P6280029.JPG
Divlje svinje 1000% kod mene u selu pustos prave,prvo je kisa pravila problem pa onda ekstremna susa a sada su svinje dosle i napravile haos bar u mom kraju.

---------- Poruka napisana u 14:44 ---------- Prethodna poruka je at 14:35 ----------

attachment.php
evo kako izgleda posle napada Divljih svinja.
attachment.php
 
Na teritoriji APV je na snazi trajni lovostaj jazavca, mislim od 2001 god., ima ih ovde kod nas koliko hoces. Kopaju jazbine po ataru, obaraju stabljike kukuruza, "kolo vode" po vocnjacima cuda prave, a ne smes im nista.
Jazavac je kod vas mnogo pre na rezimu lovostaja , znam jer su 1996 kod nas dolazili momci iz Kaca da izjamare jazavca za organizaciju utakmice jamara.
A to da naprave veliku stetu je tacno , na koju njivu se navade tesko je odbraniti.
 
Evo mog kukuruza 16.6ha V52, (fao 400) sejan 27. 04. na 19cm, slabasan i jadan, sve sami pabirci. Ima malo i dijabrotike posto je treci put za redom sejan kukuruz. Ocekivani rod
3 - 3,5 t po kj.

v-52.jpg


---------- Poruka napisana u 21:11 ---------- Prethodna poruka je at 20:43 ----------

Pionir F 73 sejan 28.04. na 19cm, po treci put kukuruz na toj parceli, ne ocekujem bas puno.
f73-1.jpg

f73-2.jpg
 
Danas sam prošao preko Žablja do Srbobrana.Koliko sam usput video u tom prolazu situacija je mnogo gora nego kod mene.Kukuruzi su sprženi ,a i gde su zeleni nema klipova.Stao sam ta na ulazu u Temerin kod silosa Žunji-Silak pogledam ogled dekalba.Moj zaključak je da je ogled zalivan.To sam konstatovao po tome što su svi hibridi apsolutno isti i po tragovima na uzglavnicama.Zna li neko iz tog kraja jeli zalivano ili sam se prevario?
 
11v427d.jpg

stete ima,ali koja je divljac nemam pojma nesto mi zvuci irealno da u mom okruzenju i ma divljih svinja no ko ima iskustva u vezi tragova neka presudi evo jos nekih slika

dc65jt.jpg

http://i49.tinypic.com/2d2gl95.jpg[/IM
[IMG]http://i48.tinypic.com/wsmeq.jpg
 
Rudina "novi simudj"...
Levo dkc 5699,desno lg agrister!
img0299.jpg

Njive su 1. klasa,jedna prekoputa druge,razlicite gazde,ali i jedan i drugi rade sve po ps-u.
Jedino sto je dkc sejan na 19,a agrister na 24,dkc kao da je u sahari,a lg kao da svaki dan kisne.
Klipovi i slika govore vise od 10000 reci...

Rudina "ljutovo"...
DKC,dosta rana setva,kraj marta,da li ce docekati kraj avgusta?
img0288.jpg

img0287.jpg
 
  • Like
Reagovanja: kum
Kristal druze to jesu divlje svinje mogu mnogo kilometara da predju u toku noci da bi jele. Kod nas preplivaju savu iz hrvatske naprave stetu, najedu se i odose nazad, sve u toku jedne noci i manje.
 
@ diklofen
jedino ako je nocu, tuda prolazim skoro svakodnevno i nikad nisam video(niti mi je ko od kolega "prijavio") sistam za navodnjavanje, inace ako me secanje sluzi ogled je na repistu.
 
Sada su svi pametni kada je došlo do iže jesi.Njihove priče i komentari su suvišni i ne primereni.Nismo mi ludi i glupi da ne vidimo šta se desilo na našim njivama nego moraju oni da nam sole pamet.Bolje da gledaju kako da nam pomognu da prebrodimo posledice ove suše nego što sviraju da ne kažem čemu.
 
A kad se kupovalo seme onda je bilo sta to razvlacis na 22-23 sej to gusce. Pa ni 25 me nije spasilo strucnjaci. Dodjite na njivu pa da vidite raznorazne pojave pa izvucite zakljucak. Jedino gde nema pameti je to koja je atmosferska pojava dovela da se kukuruz onako skuva iznutra. Dakle, da ne mlatimo praznu slamu, od elementarne nepogode nema spasa. To sto je negde priroda po malo bila naklonjena, nista ne menja na ukupnom utisku. Verovatno svako po negde ima solidan kukuruz, cak i na njivama gde je katastrofa. Tako ja, pored kanala, na krajevima njiva, po negde i izmedju gde je bila bara ili omasila sejalica. Zato i treba to cudo proglasiti, formirati komisije, i krenuti u pregled i analizu.
 
na seminarima uvjek iznose poređenja i tvrde kako je njihov bolji od konkurencije i svi su otpotni na sušu i na stresove u nicanju.Kad nas pogodi kao ove i prošle godine suša onda smo mi krivi jer nepoštujemo agrotehniku.Ja lično imam parcela gdje je urađena analiza i sve ispoštovano u agrotehnici pa nevidim kakve razlike u odnosu na druge parcele.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh