Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Grujo ja pišem i govorim za svoj atar a vaš me uopšte ne interesuje jer tamo nemam zemlje.
 
2u6o12f.jpg

dijabrotike na par mesta i ja imam.ali barem ima i klipova nazalost na x jutara nema ni klipova a ni dijabrotike::lose::
 
Danas obisao,mislio sam da je sve izgorelo jer je kisa tek danas pala,Dekalb 5143...izgoreo je ali 2 lista ispod klipa,klip napade nekakav crv,pola njive je klip veci kao na slici a druga polovina onaj manji,i imali nade za taj manji...molio bih za misljenje ima li ikakve nade iz licnog iskustva jer su klipovi jedva 15 cm...evo slika pa pogledajte i prokomentarisite...znacilo bi mi misljenje svakoga.Hvala
35dch3o.jpg

fvlkdj.jpg

dy7mrn.jpg

nvuyh3.jpg
 
Fear , prošle godine je bila ovde isto suša , još i gora , Dkc je slično izgledo ko tvoj . Prvo sam mislio da ne kombajniram , pa se onda predomslio da će biti solidno kad sam brojo zrna. Taj lijevi ako je sad bilo kiše može dobro da se popuni . U desni se ubušio crv plamenca , kad je suša svaki djavo ide.
Kod dekalba je odlično što ima odličnu oplodnju i pri najvišim temp , tako da ga na kraju izvuče dobar broj zrna . Šta nije dobro kod tih zakržljalih klipova ? Kod dekalba ako su loši uslovi klipići spočetka samo izviruju kolko su mali , ako dobije kišu može dosta da se povećaju klipovi i onda dosta izviruje iz perušine . Nažalost od svega toga na klipu što viri nezaštićeno uglavnom nebude ništa , sva zrna il pojede nešto il se sasuše.
 
Momo hvala na izuzetno preciznoj i detaljnoj analizi.Mislio sam da je sve otislo dodjavola s obzirom da kako je izgledao pre 15 dana a danas sam dosao s mora i pomirio se sa cinjenicom da je gotov,video sam da se jos drzi a i danas pade dobra kisa,bukvalno blato izmedju redova.
Znaci ima nade...hvala Momo jos jednom
 
Danasnji obilazak (definitivno poslednji do kraja avgusta). Oplodnja kod pojedinih Pionira (f3:cool: katastrofa. Klip je ok duzine, ali ima po 30-100 zrna. Kws kermes kod strica ODLICAN - on ne kapira da je susa. As 72 dobar. Manji klip ali oplodnja odlicna. Dekalb 5783 - nikakav, ni za silazu. Klipici sa malo zrna.

---------- Poruka napisana u 01:19 ---------- Prethodna poruka je at 01:12 ----------

f38 - smajli je greska usled zagrade.
Nijedan od ovih kukuruza nije moja njiva tako da ne mogu da poredim sa proslog godinom.
F73 30-35 zrna u redu. Broj redova 16 na 4 od 5 uzoraka, jedan sa 14. Oplodnja u zavisnosti od parcele od 50 do 100 posto. Ako je porediti sa proslom god, ocekujem oko 7t/ha.
 
Danas gledam katalog Dekalb 2012,i piše ovako:Neki od navedenih hibrida (DKC5783,DKC6089,DKC5707,DKC5717 i DKC6120) izuzetno loše reaguju na sušne uslove gajenja i u takvim uslovima proizvodnje će imati redukciju prinosa.Za lošije uslove proizvodnje predlažemo DKC hibride iz drugih grupa.Ja imam sve od ovih hibrida i pored njih i DKC 5699 a ni taj ništa bolji od ostalih.Znači nisam samo godinu pogodio za navedene hibride.:osmeh:
 
bojčetić

Radim zemlje i kod tebe u Staparu i mogu ti reći da sam prilično zadovoljan sa izgledom kukuruza u odnosu kod nas u Somboru. Žena i deca su bili kod njenih i svratili na njivu onako porodično a stariji sin je slikao, u pitanju je pionirov D-12 slikano u nedelju 22.07.
fotografija0170.jpg
[/IMG]
fotografija0171.jpg
[/IMG]
 
@kameni
Znam da radis zemlju u Staparu (i bolje tako ako ti vec nije cimanje iz So dolaziti, nego da ste dali u arendu).
Zadovoljan sam i ja izgledom stabljike, ali na zalost ne prodajemo stabljiku vec klip. :ppozdrav:
Mi jesmo generalno imali vise padavina od So.
 
Da li imate stete od divljih svinja?Kod mene na jednoj parceli (KWS 3381) imam 30% stete.To je jedini rani kukuruz u tom deli atarai njega su urnisali ove druga parcele nisu dirali sto ne znaci da nece.To je jedan od boljih kukuruza,ako mi svinje to upropasta necu imati skoro nasta da berem.
 
Ti kao da si znao sta mene muci, doduse kod mene u pitanju F38, ista situacija, najranije posejan i dospeo pre od ostalih i sada se tu namamili, nije velika povrsina ali morace da se ide upotrebi tandzara..







 
Obilazeci atar naleteo sam na drugarov kukuruz...nekada je zemlju radio kako treba,a zadnih par godina mu svaka njiva izgleda ovako....

1zf67g2.jpg


aooxmo.jpg


Kolega Mindjusar i Steve73 ga licno poznaju sa blokada prosle godine...
 
Nije dosta los. :)
E,sto mi da se jedimo,kad se on ne jedi?
Preporuci mu ti da proba malo losije da je obradjuje,reci da je ovo dosta solidno izdanje.
 
ako je to "Kalungina" njiva, sudeci po traktoru kakvog je terao .... pod hitno cu doci u Kucuru kod vas, da mu malo izperem mozak, svasta se vidi ovde na forumu!!!!:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh