Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma licitiranje zemlje na ovaj nacin je potpuno besmisleno. Drzava nije profitabilno preduzece, i valjda ce doci neko ko ce to shvatiti i drzati se normi i zakona po kojima funkcija drzave nije sticanja profita za birokratiju. Kad to neko bude shvatio, onda ce biti gotovo sa ovakvim licitacijama, koje samo zato i sluze, da namaknu profit birokratiji, ili znajuci sta se desava, da namaknu profit pojedincu iz iste. Neke opstine organizuju dobre i realne licitacije, tako da je ocekivati da se taj princip siri, posebno posle ovakvih godina.
 
Kod nas u ataru je vec pocelo tarupanje, od nekih parcela nema nista, jedan sto radi dosta zemlje je potarupao vec 30 jutara a u pitanju su DKC hibridi, ima i drugih koji su svoje zavrsili samo mi nije jasno sta ga drze na njivi, pobeleo od vrha do zemlje nema ni rese ni klipa i vetar ga polomio na pola vec, katastrofa
 
Ovo je licitacija za iducu tj. 2012-2013 sezonu tako da od elementarne nepogode nema nista.Ko je iz ovih krajeva zna o kom se coveku radi.Inace arendu placa 300e/kj i odmah novci.Ljudi su cak ove godine prodavali njivu sa tek zasejanim kukuruzom koje je on setvospremirao i posejao repu.
 
Baš me interesuje kakva je ta repa. Ove godine će se mnogi gladni zemlje žestoko opeći pa će im to biti nauk za ubuduće, treba imati granici i neprecenjivati svoje mogućnosti i ispoštovati na vreme sve agro rokove da bise uloženo vratilo. Rane setve kukuruza još odolevaju barem kod nas.
 
Baš me interesuje kakva je ta repa. Ove godine će se mnogi gladni zemlje žestoko opeći pa će im to biti nauk za ubuduće, treba imati granici i neprecenjivati svoje mogućnosti i ispoštovati na vreme sve agro rokove da bise uloženo vratilo. Rane setve kukuruza još odolevaju barem kod nas.
Najblize ti je da odes na "Pustaru" gore na nadvoznjak i ako pogledas levo i desno sam cec pogoditi koja je njegova,jer oko njega imaju i Lazic,Ciric,Ikras i ostali repari.Sto se tice granice,tu je nema jer svake godine moraju da uvecavaju posed zbog kredita.Pre neki dan je doterao i Mausa za utovar jer nece da ceka ka ce da vadi.
 
Moj ns6030 sejan pre uskrsa sa standardnom agrotehnikom predusev kukuruz baceno oko 100 kg po lancu uree i isto toliko baceno jesenas NPK
za-p-kukuruz-2.jpg

za-p-kukuruz.jpg
 
Kaze mi zena bolje da si zavrsio za fotografa mozda bi bilo vise ::novac::od slika nego od kukuruza:sta:
29c54rt.jpg
 
Bili smo predvece sa drugom da obicemo njegovu parcelu sa nekoliko razlicitih hibrida. Prilikom slikanja nije favorizovan nijedan hibrid i gledali smo da slikamo na mestima gde je sklop dobar. Od kraja smo usli 50-70 metara, inace se radi o parceli od 70 i nesto hektara.

AS 54

2ia3jpc.jpg


SYNGENTA HELICO

2en1g0n.jpg





PIONEER F38

2qs4b9s.jpg





DKC 6089

6zwsc5.jpg




DKC 5699

2nssvnt.jpg




DKC 5783

eumz68.jpg




DKC 5276

34skry8.jpg




Genetic Pamela

2iaanoi.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh