Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas su Dekalbi izgoreli skroz.Nema zelenih listova uopste.Izgleda kao da je oktobar mesec.Rodjak moj je hteo da ga tarupa za silazu i rekli mu da ne dira jos,nesto kao u ovoj fazi,kad se cokov nije doradio je otrovno za goveda,tako da ce morati da saceka,a valjda ce se malo povratiti ako padne kisa.bar da bude bolja masa za silazu.
 
Ta zemlja u tom ataru kod cicija je ko kamila, ume da akumulira kolko tolko pa posle daje sve od sebe. Na 2 km vazdusne linije gde se zavrsava ta ritska zemlja sasvim je drugi slucaj. Razlika je ko nebo i zemlja.
 
Jeste Robi susa je i kod nas i to katastrofalna samo sto nas izvlaci rit gde ume da rodi i u ovakvoj godini. Sutra prekosutra cu slikati drugi deo atara pa ces videti da je isto kao kod tebe.
Novobecejski atar je jedan od vecih u drzavi,cak i u bivsoj.
Mi takve kukuruze nemamo.
Mozda,ali samo mozda su oni koji su sejani sa ful agrotehnikom i koji su sejani na 35cm+ razmak.
 
Bio juče u obilasku: ubedljivo najgori je DKC 5783 sejan na lucerku, većina biljaka je sterilna a i to što ima klip je šaka jada. Jedino od DKC valja 5276 ali je prilično redak jer je lošije nikao zbog kore a njiva ide celom dužinom pored kanala DTD.

Pozitivno iznenađenje je N61 koji na nekoliko lokacija nema ni jedan žut list, klipovi nisu veliki ali je sejan na 20,5. Od Pionira osim ovog dobro se drži i R10 i to na lošijem zemljištu - ima smo jedan ili dva lista žuta i možda 1% jalovih biljaka.

Trenutno pada po koja kap nadamo se da ćemo nešto brati.
 
DKC 5276,odlican
fy1sn4.jpg

6gzivc.jpg

DKC 5007,jako dobar hibrid
er0n6v.jpg

146wbk.jpg

DKC 5143,malo mu tesno
wssknm.jpg

209r4ed.jpg


Sve je sejano na 19cm,baceno 220kg/kj UREA, P.S. sve je to na zatvorenoj zimskoj brazdi..
 
nikola ilic@ kod mene 5007 negde bas dobar a gde god je doljica u njivi nece biti ni za naftu za kombajn,a sve isto uradjeno,idem da slikam.
 
Eto vis a kod mene kontra,gde je dolja tu zelen i bije dva ista klipa,zato u normalnoj godini nema nista,nekad i voda lezi do zetve...
 
Sta mislite dalije ovde sve u redu,?kukuruz nije podgoreo skoro nista ovih dana se tek pojavili klipcici ako to jesu.Kukuruz je fao550 a sejan prvog maja osim toga ima i takvih gde ni svilu jos nije izbacio ali kad otkinem list tamoje debljine prsta.Koliko dugo ja sejem kukuruz jos tako nesto nije bilo.Mozda je i normalno ko zna
2uzf674.jpg

23w9yli.jpg

2h54jeb.jpg
 
Bice tu kukuruz boli glava samo da padne neka ozbiljnija kisa,u oplodnju ulazi kako treba...temperatura skoro idealna!!!

Biće kukuruza, al' teško da će biti da boli glava. Bez obzira na kasnu setvu i što tek sad svila i metliči, i taj kukuruz je patio u suši i to mora da se odrazi na klipove koji će biti manji (kraći i sa manje redova zrna).
 
Kristal da pogodim , to je Dekalb . Ima i kod mene takvih a i inače on drži klip ko sakriven dugo . Ima on raznoraznih osobina . Jedna je i loša nažalost , plamenac ga obožava.
Bilo kako bilo mislim da će i sledeće godine kod mene najviše biti DKCa. ( za oplodnju , pa i u suši mu nemože niko konkurisati pa čak ni pionir , moje mišljenje.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh