Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa kod nas je moralo da se plati odmah, zasto mislis da oni nisu platili ?
 
Verovatno ide na varijantu da mu samo državna premija bude zarada a velika površina je u pitanju.
Međutim, ne verujem da će im ova godina biti pozitivna što se toga tiče. Moraće da nadoknade manjak na otkupnim mestima, lažiranjem na vagi, vlagi, nečistoći i ostalim odbicima...
 
Već je počelo licitiranje koliko će da bude, važno je samo da se falimo. Biće dobro ako na svim parcelama bude roda.
 
DKC 5276,5143,5007,4590
igf9s0.jpg


Njive slikam sutra,misam poneo aparat,nize i kvalitetnije zemljiste obecava,a vislje i losije nema nista mozda 1000kg/kj...
 
Ne razumem zašto neki ljudi iz tog reona kukaju da je suša.Oplodnja maltene savršena ,klip normalne veličine. Kod nas na nekim parcelama neće biti ništa. Jer nije ni formirao klip, negde gde jeste loša je oplodnja, a negde su klipići mali kao telefon.
 
Obišao sam večeras njive bliže selu i situacija je očajna. NS 6030 ima dobar list kod samog klipa, a dva lista ispod klipa su do pola suva (ostali su suvi skroz). Ima veliki broj jalovih biljaka, a i na onima koje su isterale klipić, svila je potpuno suva i veličine nokta. Nisam pametan šta se tu desilo, zlaticu nisam primetio, a i na komšijskoj njivi (gde je F02) je svila k'o pola dlana.

Zaista je istinita ona izreka da na kukuruze možeš biti ponosan samo jednom u toku godine. Do tropskog talasa su to bili vrhunski kukuruzi, al' sad su se ukakili...:sjasi:
 
Syngenta helico,slabo...
photo0195.jpg

ZP 600
Visok preko 2 metra,a 90% biljaka jalovo...
photo0196.jpg

ZP560
Sve i sto za ZP600...
photo0198.jpg


---------- Poruka napisana u 22:18 ---------- Prethodna poruka je at 22:17 ----------

Ne razumem zašto neki ljudi iz tog reona kukaju da je suša.Oplodnja maltene savršena ,klip normalne veličine. Kod nas na nekim parcelama neće biti ništa. Jer nije ni formirao klip, negde gde jeste loša je oplodnja, a negde su klipići mali kao telefon.
Os' da ti ja kazem?
 
au ovako jos nisam video,bas je izgoreo do daske...nikakva kisa njemu ne moze da pomogne, a mislim i da je svima ostalima kasno eventualno za one sejane posle 15 maja
 
Danas sam obišao jednju njivu i zatekao ovo:

mkhfuv.jpg

opu72h.jpg


Visina stabla je oko 180 cm i oko 80% stabljika ima "klipove" kao sa slike.

I tako sam ja razmišljao i smišljao šta može da se uradi sa ovim kukuruzom(inače sorta je NS 4030) i došao na ideju, da otpočnem proizvodnju mariniranog kukuruza pakovanog u tegle
35idf75.jpg

, ako kojim slučajem još neko ima sličnu ili istu situaciju neka mi se pridruži bićemo zajedno jači na tržištu :haha::ppozdrav::haha:
 
Kermes , D11 za sad najjači, DKC 5699 se bori, s obzirom da je gusto posejan na 18,5... DKC 5699 treba da se seje na 21 maksimum, slično kao i F02 pionir, Kermes je na 20 , ali i njega treba smanjiti na 22 cm . D11 je retko nikao pa je odličan...stim što me je iznenadilo to da nosi na mnogo biljaka po dva klipa , i nije podgoreo .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh