Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio sam jutro na jednoj od njiva i pored stete od suse, primetio sam da je i vetar naneo stetu nekim kukurizima to jest da ih je polomio, dal je neko imao slicnu situaciju?
 
Necu da budem zloban, ali sada ce se videti ko je prosirio posed jer radi a ko samo da bi bio prvi u selu. Mislim da ce se posle ove godine arende vratiti na normalu!
Iz iste smo opstine ali brate kod vas su bas nabijene arende spram naseg sela...
Juce obilazio kukuruz i katastrofa nemogu da verujem da nemoze klip da izbaci makar pabirak svi su mi isti bacan nebacen vestak cesto posejan redje posejan...za soju ima nade ako padne kisa do kraja meseca da makar nesto nalije ali kukuruz::lose::
 
Od setve kukuruza do sada je kod mene palo 197 L kise,za sada se kukuruz lepo drzi ali ce prinosi biti jako losi,imam posejano pola rani hibrida a pola kasnih pa kako bude,znam da je bilo i susnijih godina ali ne sa ovakom velikom temperaturom,pa smo opet nasto nabrali.
 
Ove godine kukuruz je definitivno osudjen na propast,ono sto nije susa e to ce diabrotika.Ja nikad nisam video toliko njih,tamo gde su popasli svilu vec jedu sapuriku.Jel ima nesto od takvog klipa?
1zfln2u.jpg
 
ako za vikend padne duuuugo očekivana kiša koliko to može uticati na poboljšanje prinosa
Ko je kasnije sejao recimo posle 20-og aprila,fao 600,700 i te kako ce pomoci,ovi prvi rokovi kraj marta prvi dani aprila jos fao 300,400 mislim da nece puno pomoci a optimalni rokovi oko 10-15 aprila moze da se poboljsa situacija ali sve zavisi od fao grupe zrenja! Videcemo,cesto obilazim atar i ne pricam napamet,barem je kod nas takva situacija!Ko se ne slaze neka podeli misljenje sa svima i neka iznese svoja zapazanja!
 
klipz.jpg
muruz.jpg
Bio sam u selu i moj osmak nije skoro uop[te podgoreo, a ima i klipove. Sejano posle 1. maja negde... Komsije skoro svi nemaju klipove uopste, a navodno tvrde da ce i moji da propadnu od suse, tj. da nema sanse da porastu. Ja sam pocetnik i amater i ovo radim iz ljubavi, prvi put gajim kukuruz. IMA LI SANSE da pojedem neki kukuruz ove godine ili je sve stvarno propalo?!!
 
@sorin
Ako si delom na mene mislio u komentaru (a jesi), arendu NIKADA ne bih platio preko 200e. Nemam ambicije da radim xy jutara, sve sto ekonomski moze da ode u moju stetu - ne radim! I pod prosirenje poseda sam vise mislio na vecito. Arenda je UVEK manji ili veci rizik.
 
Taman posla da sam mislio na tebe, mislim na neke u mom okruzenju koji su nabili cene do ludila, otkud znam koliko ti placas arendu :ppozdrav:, a inace postovi su ti na mestu koliko sam do sada primetio!

200 evra je po meni max koji vredi arenda koliko god da je dobra zemlja, sve preko toga je kockanje i izivljavanje. Ovde kod nas neki placaju i 150 evra jutro plus vlasnik zadrzava subvenciju! Po toj ceni radim svoje punu agrotehniku i imacu vecu zaradu nego da radim duplu povrsinu po toj ceni! Kao sto si rekao, prosirenje poseda je svima cilj pa i meni ali prosirenje koje je ekonomski opravdano!
 
A šta reći za ljude koji su u nekim sremskim selima izlicitirali arendu na 80000 din/ha?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh