Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
35ind6a.jpg


---------- Poruka napisana u 20:19 ---------- Prethodna poruka je at 20:18 ----------

3445z50.jpg
 
Kristal da pogodim , to je Dekalb . Ima i kod mene takvih a i inače on drži klip ko sakriven dugo . Ima on raznoraznih osobina . Jedna je i loša nažalost , plamenac ga obožava.
Bilo kako bilo mislim da će i sledeće godine kod mene najviše biti DKCa. ( za oplodnju , pa i u suši mu nemože niko konkurisati pa čak ni pionir , moje mišljenje.)
Nije dekalb nego caussade ranki a da ga voli plamenac i diabrotika u tome si u pravu.Ja sam zato pitao posto je izbacio metlicu pre oko dve nedelje pa nikako lutka da promoli glavu .Pa sve mislim omatorio i nece ni izbaciti ali danas slikao moze jos biti nesto samo ova kisa nikako da padne.Na drugim njivama nije dosta sto je prepolovjen rod ili ko zna koliko nego jos i neke crvetine buse te male klipove uzduz i popreko
 
2ir9qqa.jpg


---------- Poruka napisana u 20:20 ---------- Prethodna poruka je at 20:20 ----------

evo par slikica i od mene

---------- Poruka napisana u 20:22 ---------- Prethodna poruka je at 20:20 ----------

ako mene pitaš osječki je kukuruz ali ne znam koji jel ga nema u prodaji dobio sam za pokus a table će ovih dana da donesu
 
Ljudi ja bi imao jedan predlog,mislim da nebi trebalo jos zasad kaciti slike onih dobrih kukuruza posto ni vi nemate sve takve, prema tome stice se lazno cinjenicno stanje .Vec bi naprotiv trebalo kaciti bas najlosije dok se nevidi sta ce biti jos za jedno dve nedelje a i vlada kakve ce korake preduzeti::namigivanje::
 
Bio danas sa komšijom u obilazak dela atara,koji je 2010 bio pod vodomi.Stanje useva zadovoljavajuće.Kukuruzi bolji nego pre dve nedelje a kiša nije padala :sta: Postaviću slike u određenim temama.
Suncukreti ,većinom dobro oplođeni.Kiša bi dobro došla.
 
Kumovalo mu kuvanje , kod mene biljke vise nemaju snage ni da do kraja izguraju metlicu ,4-5 lista od zemlje je podgoreo a ni ja više ne mogu da ga gledam kako se muči i čezne za kišom.
 
interesuje me, da li prvo da tanjiram ili odmah da orem kukuruz? mislim, kada padne kiša. 99 % biljaka je jalovo, metlica je otpustila sav polen, nema klipova koji bi to prihvatili na sebe - znači ostaje mu jedino da se iskoristi za djubrenje naredne kulture.
 
Mnogi od vas kukakaju baz ikakve potrebe. Nisam ljubomoran al stvarno nema potrebe kukati do juce a sad vidim da od jedan put niti ima suse niti je rod los. Evo ja cu vam postaviti par slika iz nasih atara gde od prvog Juna je palo samo nekih 18 l kise a vi procenite na sta sve ovo lici.
AS-72 Klip do klipa. Na prvi pogled i nije tako strasno dok se ne otvara.
20120722173222.jpg


A ovaj je ""cuveni"" DKC 5783 Nekih 50 m recimo da ima neke klipove a kad se ulazi dalje ovako izgleda. Skoro da nema ni jedan klip.
20120722181602.jpg


20120722181555.jpg


E ovako beda izgleda kad je susa.
 
Juce sam malo ozblnije obisao atar da pogledam kukruze, ne samo moje vec i od drugih ljdi.
Ne znam ko je sta sejao vec sam prosto zastajao nasumicno i birao bolje njive na izgled.
Mogu samo da kazem da i ako kukuruzi deluju zeleno osim toga nema nista vise.
Dosta klipova ako i ima velicinu nema nikakvu oplodnju, gde po koje zrno na klipu.
Na mom dekalbu fali u proseku 20 % klipova. Velicina je dosta sarena, ali je oplodnja dobra.
Po mojoj slobodnoj proceni mnogi ce se jako razocarati ove godine u kukuruz a da toga jos nisu ni svesni. Imamo deo atara u kojem ce nesto i biti, ali imamo i delove gde ce biti jako malo. Prosecan prinos ja prognoziram da ce biti max 4 t/ha, pri tome mislim na ceo atar i sve proizvodjace. CRNIM slovima cemo upisati ovu godinu.
 
Juče sam bio u deo atara koji je niži ,tamo se kukuruzi drže.Ostali delovi našeg atara su dosta lošiji.Na pesku je izgoreo preko klipa ,mnogi nemaju klip.Deo atara prema Novom Bečeju i Melencima je šaren.
Generalno, kukuruza u našem ataru će biti malo.Ne verujem da će prosek biti 4t/ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh