Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ovde pitanje bio vredan ili ne, prvo je u martu i pocetkom aprila bilo toplo ali mi je bilo suvise rano za setvu kukuruza. Onda se okisalo, a njive su mi takve da se i posle najmanje kise ne moze doci do njih. Tako da je setva okasnila, a njiva koju sam slikao je sticajem okolnosti sejana poslednja!

Naravno, imam i parcele gde nema mogucnosti zalivanja, isto kasna setva, njih nisam ni slikao niti sam ih gledao da sacuvam zdravlje!
 
Nije ovde pitanje bio vredan ili ne, prvo je u martu i pocetkom aprila bilo toplo ali mi je bilo suvise rano za setvu kukuruza. Onda se okisalo, a njive su mi takve da se i posle najmanje kise ne moze doci do njih. Tako da je setva okasnila, a njiva koju sam slikao je sticajem okolnosti sejana poslednja!

Naravno, imam i parcele gde nema mogucnosti zalivanja, isto kasna setva, njih nisam ni slikao niti sam ih gledao da sacuvam zdravlje!

Ne bi trebalo da bude problema.Moj brat ima isto NS 640, posejan istog datuma 03.05, ne zaliva i nije podgoreo.
 
Sorin, nisam hteo da te prozivam, jer sam i ja sav kukuruz posejao za prvi maj.
I kao što se vidi jako malo, ili skoro ništa, nije podgoreo... Za sada.
 
Zadnju njivu i ja sam 1.05 posejao, pa mi je najbolja,ukupno sam posejao oko170kj sto soje sto kukuruza meni i rodbini pa je eto potrajalo ali nije mi zao.
 
Danas obisao njivu jos se bori...
s6n8nm.jpg

inace KWS LUCE sejan 11.04.
tahspc.jpg
 
Sorin, nisam hteo da te prozivam, jer sam i ja sav kukuruz posejao za prvi maj.
I kao što se vidi jako malo, ili skoro ništa, nije podgoreo... Za sada.

Ma sve ok nisam ni shvatio to kao prozivanje, sve je ok:ppozdrav:
Samo sam prikacio par zelenih slika da malo razbijemo monotoniju ove suse!
 
Ljudi time sto slikate kraj nive i tu gde je retko,tesite sebe...Udjite unutar njive i pokazite sta imate.Pa svi smo istoj kozi.Nije moguce da se tako razlikuje kukuruz u istom mestu...
 
Ljudi obilazio sam danas kukuruze u pitanju su Pioniri ono unutra je blagi užas.Klipčića ima e sad da li je što su još mladi i svila je belkasta sve mi na prvi pogled ne izgleda baš da će biti neki prinos.Donja dva lista su osušena ali ostali deo biljke je zelen e sad kako će nagurati videćemo ali prinos će biti prepolovljen zasigurno.Posle obilaska otpisao sam sav kukuruz u daljim ekonomskim planovima.
 
Ljudi time sto slikate kraj nive i tu gde je retko,tesite sebe...Udjite unutar njive i pokazite sta imate.Pa svi smo istoj kozi.Nije moguce da se tako razlikuje kukuruz u istom mestu...

Pa uzglavnice su u najgorem stanju na svim parcelama od onog vrelog vetra, naravno da ulazimo unutra da bismo videli kakvo je stanje!
 
my-nokia-191.jpg

Jedan od mojih Agristera....
my-nokia-196.jpg

my-nokia-195.jpg

my-nokia-197.jpg

ove 3 slike je LG 37.10
my-nokia-200.jpg

i opet Agrister.....inace,rudina je Ljutovo,nasa Kalifornija..... :ppozdrav:
 
Ja sam takođe izveo kalkulaciju kao da nemam ni hektar kukuruza,a ne preko 30.Investicije za ovu godinu obustavljene.
 
Drugari nemojte biti na kraj srca. Svi smo planirali neko poboljsanje na jesen. Samim tim sto se bavimo poljoprivredom prihvatili smo rizik. 2 godine unazad smo dobro prosli - pokupovali masine, prosirili posed. Jedna godina kao ova se morala desiti kad tad.
 
Drugari nemojte biti na kraj srca. Svi smo planirali neko poboljsanje na jesen. Samim tim sto se bavimo poljoprivredom prihvatili smo rizik. 2 godine unazad smo dobro prosli - pokupovali masine, prosirili posed. Jedna godina kao ova se morala desiti kad tad.

Necu da budem zloban, ali sada ce se videti ko je prosirio posed jer radi a ko samo da bi bio prvi u selu. Mislim da ce se posle ove godine arende vratiti na normalu!
 
Necu da budem zloban, ali sada ce se videti ko je prosirio posed jer radi a ko samo da bi bio prvi u selu. Mislim da ce se posle ove godine arende vratiti na normalu!
Podrzavam te u potpunosti,preterali su sa cenom arende i sa otimanjem,ovo je moralo da se desi a ovo je samo opomena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh