Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene u kraju kisa nije pala od 22 maja.....kukuruz podgoreo negde 4-5 lista od zemlje.E sad ovo je slika od ZP 666 i AS-72 mislim da on nije uspeo da se oplodi...Sta mislite da li ce biti nesto od njega...Agrotehnika u fulu da nenabrajam,zatvorena brazda pocetkom maja setva 3 aprila zastita od korova npk 300kg i prihrana 250kg sana....
 
Bojim se da su prethodnici u pravu. Vec par dana ne smem da odem do njive. Sutra idem pa sta bude. Pretpostavljam da su kod tebe nocne temperature bile visoke. Kod mene je to prosle godine bio problem, visoke nocne temperature i nista od oplodnje. Ove godine je malo bolje, jer su nocne temperature nize. Ali ove godine je problem sto na dosta mesta uopste nema klasa.
 
Nemogu da ubacim opciju da bude izmađu samo na kraju , pa ne bi izgledao estetski lepo .

---------- Poruka napisana 17-07-12 u 12:30 ---------- Prethodna poruka je 16-07-12 at 23:18 ----------

Bio sam u obilazak danas , sve izgleda kao da je dobio kiše ali u stvari nije dobio samo 15 kapi .

Ako se ovo ostvari , očekujem rod kao u svakoj drugoj normalnoj godini .

9ghmjk.gif
 
Da li mozes da objasnis ovaj dijagram? ? ?
To nema veze s mozgom!Ja sam verovao tom dijagramu i po njemu bi trebalo da je u prosloj nedelji palo minimum 20-ak litara a za vikend i preko 30...Medjutim,to je sve glupost i ta NOOA i sva ta sranja,vise nikome ne verujem u vezi kise!A rod ne moze da bude ni blizu proslogodisnjem zato sto u junu mesecu i julu je palo do sad 10 litara kise u nasem kraju i to je kraj!Molim Boga za 4 tone po k.j i da nakrivim kapu,kakva je godina!
 
Mene osim suse, sto sad vec izgleda normalno,jako brine i diabrotika. Posto na njivama gde je sejan kukuruz krajem aprila i prvi dan maja tu nije podgoreo skoro nista ali sada diabrotika pravi ogromnu stetu u vidu grickanja svile negde sam nasao po 7-8 buba na jednoj svili ima dosta gde ni nema vise svile.
 
Dosao iz obilaska njiva. Zapazanja. Oplodnja (popunjenost klipa zrnom) je 95 posto u odnosu na proslu godinu i to je konacna procena. Klipovi su prilicno neujednaceni na nekim delovima. Razlog je u nejednakom nicanju. 10 posto je kasnilo za 2-3 pera. Bila je dilema kako ce te biljke na kraju izgledati i da li ce uopste dati klip? Hoce. Potpuno su jednake u porastu, samo u svemu kasne ~5-7 dana.
 
NS 640 sejan na 24,5 cm kasna setva 03.05.2012, tek poceo da tera metlicu









Stanje posle zalivanja sa 30 l/m2 pre nedelju dana
 
Svi koji nisu bili jako vredni sa setvom kukuruza će očigledno ove godine mnogo bolje brati kukuruz...
 
Ja imam jednu njivu na glavnom putu za grad, posijan zp 606 tj. presijan pocetkom maja, i svaki put kad idem do grada (a idem 2_3 puta dnevno) muka mi da gledam u njega kako se jadan pati. Uglavnom okrenem glavu da ne gledam propast. A prinos.... pa pitam se hoce li njega i biti uopste ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh