Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih potpisao da mi nevreme povalja ovako kukuruze ako bi time bili spašeni i doneli rod. Bolje i povaljani a zeleni i sa klipovima, nego uspravni i osušeni. A kombajn može poprilično dobro da pokupi povaljani kukuruz, lično sam na mojoj njivi to video...
 
A ja sam na mojoj iz iskustva brao (pre bi se reklo iz neznanja) na 4 jutra posle sam 2 dana skupljao još 4 prikolice klipa petotonke!
Em što sam palio da bi bilo lakše a za malo i kod komšije da zapalim 4 jutra.Nikad više i nikome ne savetujem da se u ovakvim situacijama upušta u avanturu zvana berba.
 
Ako se desi tako nesto a bilo je vec nejednom, ja sam brao sa jedne strane ili krunio moze da pokupi sve skoro.Jeste da poskupljulje ali kao sto i clan Dukej kaze bolje takav nego da se vrtis ukrug a bunker nikako da se napuni
 
Komšija, znaš li možda koji je deo vašeg atara najviše stradao, odnosno kako izgleda ovaj deo prema Čurugu i Nadalju?
 
Kukuruzi neposredno oko sela posle sinoćnjeg nevremena
1zcn22b.jpg

Ako si osigurao usev dal ti osiguravajuca kuca plati stetu kao na ovoj slici?...pitanje za iskusne. hvala
 
Pa ako si osiguro od oluje, i posle skidanja useva kad se izmeri kolika je steta, platice . Ovako sad posle oluje samo izadju na teren da konstatuju stetu i naprave zapisnik.
 
Syngentin helico jako teško podnosi sušu , oplodnja takođe lošija .
Setva 12 aprila u podrivano zemljište .
Ovo je slikano 8 jula , kišu nismo dobili tako da je stanje verovatno još gore.
10p4wn8.jpg
 
KWS Kermess i Korimbos zajedno izmesani.Setva 26-og aprila,oplodnja uglavnom pocela...Zanimljivo i ja cu stalno to da pricam za KWS-ove hibride,izrazito debela stabljika puna vode i on klip formira lepo i po ovoj elementarnoj nepogodi.Ova niza temperatura uz mogucu kisu bi mu legla ko budali samar!Neverovatno sta izdrzi biljka,evo neka slika
1c13k.jpg
kbwvmx.jpg
2wnwkub.jpg
ima i kod nas sa 2 klipa ali jako retko,tj ima tamo gde je redji od sklopa 22,7
1r3wj5.jpg
 
Evo samo da kazem da nekad nije dobro imati dobre kukuruze,od svih kukuruza u okolini bas moj su napale divlje svinje,pa cak ih mrzi da odu malo i kod komsije u parcelu.
 
Najnovije stanje sa ratista...V74 i F38 ne mogu reci da su losi. Solidna oplodnja, solidan klip, 16-18 redova, oko 40 zrna u redu. Retko koja jalova biljka, podgoreo jedan list, ili prvi par listova. LG 35.35, i 34.75, za njega nema suse! Oplodnja normalna, gura 2 klipa, nema podgorelih listova, eventualno na ponekoj biljci donji list zbrckan. DKC 5717 ima jalovih biljaka, oplodnja ok, klip sitan, malo veci od sake, podgoreo 3 para listova. DKC 5276 divno izgleda.Oko 30-40% biljaka jalovo, ostatak sitan klip, ni kao otvorena saka. Podgoreo do klipa, ili jedan list ispod...
Sve u svemu 3,25 lanaca odpisano, 6,75kj moze da spasi kisa, ali JAAAAKOOOO brzo da padne, a 25 kj se drzi i dalje ok. Ima po neki klip vec za kuvanje...
 
Poslednja izmena:
danas krenuo u zalivanje kukuruza,dok ovo pisem voda gruva,nadam se dacu spasiti bar tu jednu parcelu sa kukuruzom koju mogu da navodnjavam
 
Jedno pitanje,vidim strani hibridi teraju po tri klipa,ako bi ih sejali mozda malo redje dali bi mogao da izgura sva ta tri klpa a i susu bi bolje podneo.
 
zato sto mi je ovaj kukuruz kasnije sejan oko 15 juna pa mu sad treba .A ovaj sto je u redovnoj setvi je na drzavnoj zemlji i ne mogu ga zalivati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh