Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Spremna za berbu ......................................ako bude sta!!!
abcd0017.jpg
[/IMG]
 
Juce krenuo u obilazak nekoliko njiva,ali sa prve sam se vratio kuci...jako razocaran...na pola biljaka je klip ostao velicine recimo krem bananice,i ne verujem da ce od toga ista biti...ove godine ne verujem da ce 20% ljudi brati u klipu,a dobar deo ljudi koji nemaju svoj kombajn i adapter ne verujem ni da ce uopste vrsiti u zrnu,jer ovo sto je na njivama je beda i jad,ako bude eto cisto da pokrije troskove kombajniranja...ovu godinu cemo pamtiti..ali samo po losem.
 


1,2 slika zp555 podgoreo 2-3 lista a vidi se razlika u izgledu kukuruza između komšije i mene (prva slika levo komšija desno moj) inače obarina ali se dobro drži.
3,4 slika ns7020 isto se drži kao i 555 samo je malo manje podgoreo il se meni čini ali ima lepih zametaka sobzirom na sušu.
5,6 slika ns6030 se drži odlično i nije puno podgoreo 1-2 lista a ima lepe zametke, opšti izgled odličan za ovu sušu.
7,8 slika zp600 se drži odlično kao i 6030, nije podgoreo puno 1-2 lista a formirao lepe zametke, opšti izgled odličan.
Svi sejani na 24,5 cm i isti dan a kiša bi im pomogla puno kad bi pala.Biće slika i zp606.
 
Taj svakim danom sve bolje izgleda :sta:
Kao da se dokopao one podzemne vode iz 2010
 
Meni samo nije jasno,za cega imaju da kukuaju ljudi iz Srbobrana,Turije i tih okolnih mesta,ja sam tuda juce putovao,pa to je kod njih sve zeleno kao gora.
Vi kanda ni neznate sta je susa.
 
@Steco: Siguran sam da ta njiva nije dobila vise od 5l/m2 za mesec dana... U par navrata samo prasinu pokupi... Kod nas u Sremu vecina oblaka sa zapada se pocepa i deo odvuce Fruska Gora i Dunav a veliki deo i Sava, a nama sta ostane! A zato, Bogu hvala, i nepogode (grad) nas zaobilaze!
 
Evo ja ga gledam svaki dan pošto mij ko kuće ali nije moj kuk.Za sad obećava debelo preko 10 t/ha.Mislim da je oko 4m. visina, verovatno je neki visokorodac.
1ggeif.jpg
34xi1df.jpg
 
Различити рокови сетве.(прва два са лева о5.04.рани хибрид),(средња два 05.04.касни хибрид).(два десна 28.04 средње рани хибрид)
2na7341.jpg
 
Po meni su ova dva srednjaka od...la a ova dva dešnjaka ako dodje kiša za 10 dana mogu još da se opoštene i da osvetlaju obraz.
 
Po meni su ova dva srednjaka od...la a ova dva dešnjaka ako dodje kiša za 10 dana mogu još da se opoštene i da osvetlaju obraz.
Дешњаци су моји,сав кукуруз ми је посејан од 28.04 до 01.05.Ове године ме је преварила киша,иначе увек кукуруз сејем са размаком од бар седам осам дана.
Видеће се на јесен.
 
F73, datum se vidi sa slike.

unutar parcele 50m


Slike od danas nemam. telefon se ispraznio. Inace posle ovog slikanja mu je palo po sva puta 5l i odmah bolje izgleda. Ako se na ovoj susi pristojno pokaze, mislim da dogodine nemam dilemu za hibrid koju sam imao ovog proleca.
 
Svi mi pricamo necemo ovo necemo ono vise da sejemo, a kad dodje prolece i kad nam raznorazni promoteri pricaju ono sto mi hocemo da cujemo mi zaboravimo ono sto smo sami sebi obecali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh