Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko ji su konkretno zakljucci za susnu godinu sto se tice hibrida,dekalb lose, pionir nesto bolje a mozete i navesti koji su vam se to pioniri najbolje odrzali u ovakvim uslovima ili da ipak sacekamo vrsidbu pa da rezimiramo sta mislite

Ako mene pitaš, ja imam Pionire F38, V74 i P12. P12 je samo jedna gratis vreća, i njega sam sejao prvog u parceli da bih mogao da vidim kakav je. Otprilike se sva tri podjednako drže što se podgorevanja tiče, al' ako bih baš morao da napravim razliku po tom pitanju redosled bi bio P12, F38 i V74, al' ponavljam razlike su baš minimalne. Međutim ako bi umesto podgorevanja kriterijum bio opšti utisak (izgled biljke, porast, metličenje i svilanje, klipovi...), redosled bi bio suprotan.

Pored Pionira i AS72, imam još i dva jutra NS6030, koji je u početku podgorevao istom brzinom kao AS72, al' je kasnije nekako usporio sa podgorevanjem i on ne izgleda ovako loše kao AS (tu me je, da budem iskren, potpuno iznenadio).

(Na žalost, nemam slike od Pionira i AS-a.)
 
Voleo bih kada bi neko postavio slike Pioneera F02,ja ga ove godine prvi put nemam,posto sam sejao sve hibride do fao 500 a i nemam ni jedno zrno pioneera posejano.Njega sam imao na svojim njivama od 2008 godine,i jako sam bio zadovoljan sa njim,posebno 2009 kada je bila isto jako susna godina prosek mi je bio oko 5 t po kj.na
 
ma nema pravila ove godine sve zavisi od zemlje koliko dugo moze da zadrzava tu malu kolicinu vlage koja nam je pala proletos. Pre neki dan sam postavljao slike onih dekalba koji su skroz izgoreli. Evo sada cu staviti Dekalbe koji se dobro drze i od kojih ce verovatno biti nesto.

DKC 5783

b4g8sn.jpg



2i1m3d5.jpg


DKC 5699

11rr5ea.jpg



343hjx1.jpg



AS 42.....proslogodisnje seme

2cgg8t3.jpg


2v2gmpy.jpg


Pioneer A46

hwd8wi.jpg


eulx15.jpg
 
@dukej
Jako me cudi da je kod tebe tako los AS72. Stric ga ima na 4kj. Razmak 22.5cm. Predusev kukuruz (kws kermes, 150kg urea i oko 7 prikolica od 4t stajnjaka po jutru). Od djubrenja dobio samo 150kg uree. Za sada podgoreo samo prvi list. Opsti utisak je da je u top 3 kukuruza po tolerantnosti na susu.
 
Evo jedan video snimak iz sredine , kako dolikuje. U pitanju je famozni dkc 5783 sijan na 17cm .
Ujedno je odgovor nekom ko reče da navodnjavanje nemože zamijeniti kišu , malo sutra nemože . Do 30l po kvadratu to nije ništa , samo malo osvježi ali 30 do 50l to vraća iz mrtvih i drži dugo.
Prvo je snimak gdje je preskočeno navodnjavanje a onda od 45 s ulazim u navodnjavani dio.

[video=youtube_share;cvXCaSTz05o]http://youtu.be/cvXCaSTz05o[/video]
 
jesu na razlicitim parcelama,ovaj sa zadnje slike nije nista podgoreo

ako si mene pitao.......

moze se reci da je ista parcela posto imam 14.5 KJ pa komsija ima 3-4 KJ pa ja opet imam 19 KJ i sa tih parcela su sve slike osim hibrida 5276 i 5783

u te dve velike parcele je u zadnje 4 godine bila soja bez grama djubriva a ove godine je u prolece baceno 200 kg NP + 200 kg Ana po KJ
 
Puštanjem u redove po zemlji , ove godine sam zaključio a je to najjednostavnije i najisplativije u kukuruzu , osim za baš velike parcele i velike gazde gdje je centar pivot prava stvar . Imam i tifon i topove na premještanje al to je sve previše posla i traži preveliku potrošnju goriva . Ima najjednostavniji način , kad nadjem snimak postaviću ga . Svodi se da je njiva prilično ravna i po mogućnosti prigrnut.
A navodnjavano je prije 5 , 6 dana.
 
@dukej
Jako me cudi da je kod tebe tako los AS72. Stric ga ima na 4kj. Razmak 22.5cm. Predusev kukuruz (kws kermes, 150kg urea i oko 7 prikolica od 4t stajnjaka po jutru). Od djubrenja dobio samo 150kg uree. Za sada podgoreo samo prvi list. Opsti utisak je da je u top 3 kukuruza po tolerantnosti na susu.

Ne znam šta da ti kažem, kod mene je AS72 najviše podgoreo, i videćemo na jesen koliko će se ovo odraziti na prinos. Za sad ima zelen list gde je klip, i još dva ispod tog lista. Naredni list je suv 50%, sledeći 80-100%, a svi dalje ispod su potpuno suvi.

Sejan je na našoj najboljoj parceli, predusev je soja, jesenas je zaorano 200 kg/kj Fertilove Nature 24 (5:24:16 + 6%SO3), proletos pre prve pripreme je bačeno 150 kg/kj Uree, sejan 10.04. na 23.5 cm, potpuno bez korova, jednom špartan... Usev je bio za primer do ovog tropskog talasa.

No, nije samo kod mene AS podgoreo, i kod nekoliko mojih drugara je slična situacija. Kod brata je takođe AS dobro podgoreo, a on ima i 54 i 72. Kod njega je samo još Dekalb više podgoreo.
 
Moj N43 se za sada dobro drzi,jako retko je nikao a sejan je na 24cm,predusev tritikale,tri vrste kroz koje idem su preklopljene u prskanju pa su zato tako retke


N 43 na drugoj parceli,predusev lucerka sejan na 24 takodje lose nikao

2cwjvvd.jpg

jb31bc.jpg

2yxf8jn.jpg
 
Kod mene je Pajdaš završio karijeru za sva vremena.(ako bude 10 meteri po jutru biće dobro)
434 je TATA za njega.
NIdekalbe se još nekako drži....
Od prilike od sledeće godine sejemo samo domaće.
Ove stane neka seju u svojim zemljama što se mene tiče.
 
juce sam malo obilazio njive,zakljucak je uglavnom grede izgorele svugde dolje se jos drze, manje vise je to svugde isto,kod ujaka u doljama svi su dobri NS 640,AS 63,BC 530 i DKC 5783 kako ides vislje prema gredi svi podgorevaju nema razlike
drugo gustina setve je ove godine presudan faktor,sve gusce setve su katastrofa koji je malo ili vise redji to je bolji
takva je godina neko ce imati srece neko ne........definitivno nema pravila
 
Voleo bih kada bi neko postavio slike Pioneera F02,ja ga ove godine prvi put nemam,posto sam sejao sve hibride do fao 500 a i nemam ni jedno zrno pioneera posejano.Njega sam imao na svojim njivama od 2008 godine,i jako sam bio zadovoljan sa njim,posebno 2009 kada je bila isto jako susna godina prosek mi je bio oko 5 t po kj.na
wiqy4w.jpg

14aeipz.jpg


najbolji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh