Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam obilazio kukuruze,i zapazio na Lg.Agrister i KWS Korimbosu na jednoj njivii,ima jako ne jednakih klipova,tj od jako lepih do nozeva,i nekih koji tek sada formiraju svilu,to nisam video nikad,naisao sam na par klipova koji nisu opraseni,i tu mi je jasno da nece biti nista,ali sta znaci ovo?
 
Kako Vam se ponašaju kukuruzi u zavisnosti jeli podrivano ili orano?Ova godina je možda dobra da se to uporedi.
 
Ko je sejao uz full agrotehniku i na razmak veci od 23cm imace od 20-30% manje ostali 40-60% manje, a ko je isao na sklop 16-20 cm taj je uglavnom zavrsio karijeru bez obzira na agrotehniku,sortu,itd!Gledam jutros 3-4 njive gde znam da je sejan gusto Pionir i Dekalb od dobrih domacina njive,za vrsidbu-izgoreo do klipa a gust,stabljika mala tanka,katastrofa...Gde je preskocila masina malo taj je jos zelen i lep,znaci veci razmak ce doneti ove godine neki prinos,ovo sve sto je kao cetka kod nas je katastrofa! Kako kise nije bilo od maja meseca dobro i odoleva generalno sve...
 
Ćale je otišao da obiđe našin 10ha kukuruza gde je samo podrivano.Javiću njegova zapažanja kad se vrati.

---------- Poruka napisana u 11:55 ---------- Prethodna poruka je at 10:29 ----------

Situacija je takva da Agrister,F02 i F38 koji su sejani samo na podrivano nisu podgovreli više od 1 para listova.Ono što nije dobro je da je oplodnja katastrofa.Jako puno ima jalovih biljaka ,a tamo gde ima klipa fali jako puno zrna.Svemu tome je doprinela malo i bubica koja jede svilu sve puca.U globalu situacija sa kukuruzima za ovu godinu stvarno nije ohrabrujuća.
 
na podrivano su sigurno losi samo retko ko oce to da prizna,
Uglavnom napišem da li je parcela podrivana ili orana.Ne mogu da iznesem razlike pošto su parcele ili orane ili podrivane ,tako da nemogu da ih uporedim.Generalno,nema neke bitne razlike.Parcela koja je samo podrivana i ima tri dekalbova hibrida izgleda šareno 5276 najbolji,5783 najlošiji,4964 srednji.U suštini ni jedan nije dobar.
Možda Ralekiraj ima sveže slike parcele koja je samo podrivana a ima tri ZP hibrida.
 
Juče bio u obilasku da se malo jedim kad ono iznenađenje(mada sam čuo u selu da su mi kukuruzi solidni)Znači f38(zemlla porekla fr. pisalo) razmak 21 nicanje 80% ,ureja bačena u redove vikonom,nije orano.Zadnja kiša oko 20l sa momačkim ledom 10 juna od tada 30 kapi.Ovaj dole bratov ns6010 na detelinu a ispod komšijin loša agrotehnika.
sdc11029.jpg
sdc11031.jpg
sdc11028.jpg
sdc11039.jpg
 
Poslednja izmena:
Rajfajzen sejan 1 maj. Najbolja zemlja ima klipa ali ima i vatre šta će biti videćemo.
URL=http://www.imagebam.com/image/977140201635324]
977140201635324.jpg
[/URL]
NS 6010 ubačen ne planski na parclu gde je bio kukuruz i prošle godine,za sad se drži osta dobro počelo metličenje i formiranje klipa.Zemlja ništa posebno neka osrednja.
 
Ovako izgleda moj Syngenta Pako sejan 22. aprila na 24cm uz full agrotehniku i bez kise je oko mesec dana. Ja sam za sada prezadovoljan sa njime ali nije situacija sa svim hibridim tako sjajana... Kermess gura jos uvek nekako ali mi je Pioneer D12 jako zavrce listove u podne dok se ova dva samo suncaju!

r0ni4p.jpg


2w5iv6c.jpg


21opyjl.jpg
 
22. april. Sad se kajem sto nisam sve posijao Pako, za njega i pise da je jako otporan na susu, i jos sam ga retko posejao na 24 jer vise volim krupniji klip...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh