Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ću ti sa kilometra reći u atar koji je Dekalb,bio on gust ili redak,podgoreo je svaka tabla,dok se ostali još drže nekako.
 
Kris80 koja je tvoja lokacija ,Juzna Backa je sirokj pojam,a i ostali mogu napisati mesto odakle su
 
i kod nas dekalb najgore izgleda. Pozitivno me iznenadio pionir D11, D12 naspram drugih super izgledaju bar na nasim njivama.
 
Možda bi moglo i u temu Pioneer, ali nema veze.

Danas sam obilazio par njiva u jednom delu atara kod nas. Sve su Pioneer hibridi i ja sam za sada zadovoljan kako izgledaju u odnosu na druge. D12 je sejan na 21.5cm, a N61 na 19.5cm

D12, sejan 01.04.






N61 sejan 01.04., klip mu je lepo formiran




N61 sejan oko 10.04.




N61 sejan oko 20.04.





 
07-07-12, 10:28 tema Dekalb hibridi:


09-07-12, 22:46


Kolega, pa kako sad?!?:ppozdrav:
Iza oba posta stojim da je tako ali priznajem da sam ovaj drugi napisao u afekru iznerviran komentarima redovnih kontraša.Ja znam mnogo ljudi ovde koji i u dobrim godinama nemaju više od 6500kg/ha pa stoga obe moje teze stoje.Meni je problem jer sam išao na prinos od preko 10t/ha ,a kosiću možda i 0kg/15ha.
Kao oni su znali da će biti suša i zato nisu sejali dekalb.....jes u mojega sad sve vidovite Zorke ovde.
 
U redu je to zaljevanje .Ali baš vi smatrate da će biti vode i dole ako BOG ne dade od gore.Kod nas komšija zaliva neprekidno noć dan oko 150 ha. Pisao sam u temi o navodnjavanju.Postoji mogućnost ako suša potraje da će naselje (izbegličko) ostati bez pitke vode.Bunari presušuju.Možda pokraj reka i velikih kanala.
 
Nema tog zalivanja koje moze da zameni kisu, ali moze usevima da pruzi nekoliko dana zivota do one prave kise. iz bunara se tesko zaliva, ali ko ima kanale pored njive, pa jel nije greota da se ne zalije?
I kod nas u selu nestaje vode, ali nije problem sto neko zaliva 10 ili 100 jutara nego sto celo selo zaliva baste sa vodovoda jer nece da kopaju bunare u avlijama kad vec imaju finu lepu hlorisanu gradsku vodu, sto bi trosili novce za bunare i struju za pumpe!
 
Ja sam se malopre vratio za zalivanja i suša je strašna.Ne može se natopiti koliko uđe u pukotine.
 
@winchester
Fao ne veci od 500 zbog vlage, sve kukuze koje proizvedem skidam u zrnu.
@milossuomi
Kod nas je 1ha od 7000e pa na vise. Tu je isplativost tek izrazena. 18t tesko, ali 15t/ha sam prisustvovao u skidanju. Lokacija Lozovik, pored Velike Morave. Godina 2009. Zalivanje 2 puta sa 60l/m2.
 
Ja sam sejao najvise fao 370,400,430,490 (pionire), i to gde je isao kukuruz na kukuruz, a na ostale njive fao 62o, cak i 730, Uglavnom 70% su mi niske fao grupe, nisam bas bio siguran da li je to pametno posto je delovalo je da ce godina da bude vlazna, ali sada kada je susa, onda je, ciini mi se bolje.
 
Ovo je AS72, sejan je na 23.5 cm i vidiš kako izgleda. Pionir sam sejao na 21cm i duplo manje je izgoreo, i to na lošijoj zemlji od ove. Agrotehnika je identična, padavina je isto bilo (nisu daleko njive jedna od druge, nekih 2.5 km vazdušne linije).
 
@winchester
Fao ne veci od 500 zbog vlage, sve kukuze koje proizvedem skidam u zrnu.
@milossuomi
Kod nas je 1ha od 7000e pa na vise. Tu je isplativost tek izrazena. 18t tesko, ali 15t/ha sam prisustvovao u skidanju. Lokacija Lozovik, pored Velike Morave. Godina 2009. Zalivanje 2 puta sa 60l/m2.
Skidam i ja u zrnu.
 
Ovo je AS72, sejan je na 23.5 cm i vidiš kako izgleda. Pionir sam sejao na 21cm i duplo manje je izgoreo, i to na lošijoj zemlji od ove. Agrotehnika je identična, padavina je isto bilo (nisu daleko njive jedna od druge, nekih 2.5 km vazdušne linije).
Ko ji su konkretno zakljucci za susnu godinu sto se tice hibrida,dekalb lose, pionir nesto bolje a mozete i navesti koji su vam se to pioniri najbolje odrzali u ovakvim uslovima ili da ipak sacekamo vrsidbu pa da rezimiramo sta mislite
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh