Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa što tako zemo moj.Pa trebao si mi verovati da je situacija katastrofa.

Ma verovao sam ja ali ipak da vidim kako je stanje na terenu. Ima svega, bio sam samo da vidim DKC na dve njive od jedne će nešto biti a od druge ako ne padne ovo što najavljuju za sutra neće biti ništa. Nisam hteo da idem dalje bilo mi je dosta.

Postaviću večeras sliku komšijskog kukuruza i suncokreta, izgledaju kao da je 15. maj.
 
ja mislim da bi kukuruz bolje izgledao da je sejan na 30 35.j3edan tako kod nas seje i uvek mu se rodi.svaka stabljika da 2 korena.
 
Ja necu nista menjati. I dalje cu sejati fao 300-500 na 18-20cm. Ono u cega cu ulagati je kopanje bunara i oprema za zalivanje. Cak je moguce da povecam setvenu normu za 10posto.
 
@Z.K.
Znam, cim padne kisa sve se zaboravi. To sam definitivno resio. Ulog je jako velik, rizik se mora smanjivati. Jedini nacin je zalivanje.
 
Bojceticu ti stvarno me odusevljavas tvojim razmisljanjem,evo prosle godine covek navodnjavao 50 ari,tri navodnjavanja u godini,pumpa i sistem ga kostali 2200 evra,voda je njegova,struja ga kostala za tri zalivanja 2800 dinara,9 tona sa te povrsine,znaci 18 t/h,pa ti gledaj.bolje kupim jedan sistem nego jedan hektar,to je nasa buducnost.
 
Bojceticu ti stvarno me odusevljavas tvojim razmisljanjem,evo prosle godine covek navodnjavao 50 ari,tri navodnjavanja u godini,pumpa i sistem ga kostali 2200 evra,voda je njegova,struja ga kostala za tri zalivanja 2800 dinara,9 tona sa te povrsine,znaci 18 t/h,pa ti gledaj.bolje kupim jedan sistem nego jedan hektar,to je nasa buducnost.
jel to 9 tona sve sa stabljikom...:haha: šut ba erotika..

i jaka ti je budućnost u tome kolega ...dođe ili ne dođe nešto odozgo i opet prc..

al šta ćemo kad nemamo izbora...
 
07-07-12, 10:28 tema Dekalb hibridi:
Mislim da je ovo presudna godina za dekalb seme kod nas.Verujem da neće biti domaćina koji ga je sejao ,a da o tome ne razmisli tri puta pre iduće setve.Džaba je on meni prošle godine dao 13-14t/ha kad je to i za ovu godinu.Ne mogu da verujem da je tako propao tj. presušio se u odnosu na druge semenske kuće.

09-07-12, 22:46
Za Nju-viliđ:Da ja nešto kažem tebi ,a i ostalima:prošle godine mi je prosek dekalba bio 7200kg jus-a /KJ=12600kg/ha.Sa tim prošlogodišnjim rodom oduvao je sve svoje konkurente i opravdao da ga sejem i ove godine.Bio bih budala da ih nisam posejao.I da ne skinem ni kilogram po hektaru ove godine opet će mi prosek za dve godine biti bolji nego polovini koja se ovde kur.. da su kao znali da ne treba sejati.

Kolega, pa kako sad?!?:ppozdrav:
 
dragi paori,obratite paznju na kukuruze koji su sejani na 19 i 21cm skoro svi su zapaljeni i pate, i do 5,6 listova su sprzeni a na nekim nazalost i vise, gledao sam danas kukuruz do mojeg i sejan je gust i jos nije ni isterao klip a vec se osusio ostala samo par listova zeleni, znaci katastrofa, nimalo nezalim sto sam sejao na 24,5cm kukuruz mi je u odlicnoj formi i ocekujem solidan rod ako jos budu padavine.
 
dragi paori,obratite paznju na kukuruze koji su sejani na 19 i 21cm skoro svi su zapaljeni i pate, i do 5,6 listova su sprzeni a na nekim nazalost i vise, gledao sam danas kukuruz do mojeg i sejan je gust i jos nije ni isterao klip a vec se osusio ostala samo par listova zeleni, znaci katastrofa, nimalo nezalim sto sam sejao na 24,5cm kukuruz mi je u odlicnoj formi i ocekujem solidan rod ako jos budu padavine.
Dragi Johny, ne s.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh