Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jedno pitanje zasto kukuruz izbacuje metlice a nije dostigao svoju visinu i hoceli vise rast upitanju je kws 3381 visine 2 metra ns 444 ns 504 isto visina 2m
 
Izbacuje metlice zato sto "je ostareo". Dal bio on visok 1m ili 3m kad dostigne odredjenu starost on ce izbaciti metlice. Nece vise rasti, jedino ce da bude vislji za onoliko koliko je dugacka metlica
ako je moj star onda je vas za branje vi kad ste sprtali i niste vise mogli uc u rede u mene bio 10 cm a ako otane ovako nizak od moje silaze nema nista
 
ovo se jos nije desilo da 8 jula tako podgorevaju kukuruzi.danas sam obisao njivu od 10 ha na kojoj imam b23,k67 i f02 i svi su podgoreli jos malo pa do klipa....klip je lose oprasen a kako ce zrno da napuni nemam pojma
Neverovatne stvari se desavaju ove godine. Koji su rano sejani zbog ranijeg formiranja klipa i oprasivanja izgubili svu vlagu i zbog nedostatka iste podgoreli,ovi malo kasniji su jos u najboljoj situaciji,a ovi posle 1 maja nistu narastili toliko i svi su uvijeni i oni su poceli da zute.Ko zna sta ce biti do kraja i da li ce ista i biti?Podgorevaju svi I DKC i Pionir i KWS,itd...Nema tu pravila mada je kod mene izrazeno na DKC-u
 
Kws 3381 posejan 02.05 razmak 19 cm
img0403.jpg

img0405.jpg
 
usev boli glava za vasu zemlju malo peskovitiju.I kod mene na krajevima izgleda lepo kukuruz jer je imao lufta al kad se udje...tu je lose
 
Neverovatne stvari se desavaju ove godine. Koji su rano sejani zbog ranijeg formiranja klipa i oprasivanja izgubili svu vlagu i zbog nedostatka iste podgoreli,ovi malo kasniji su jos u najboljoj situaciji,a ovi posle 1 maja nistu narastili toliko i svi su uvijeni i oni su poceli da zute.Ko zna sta ce biti do kraja i da li ce ista i biti?Podgorevaju svi I DKC i Pionir i KWS,itd...Nema tu pravila mada je kod mene izrazeno na DKC-u

Opet se potvrdila stara izreka da kukuruz treba sejati oko katoličkog Đurđevdana, tj posle 20. aprila.
 
tacnije 24. april, ove godine nisi ni mogao pre uci u njive jer je bilo dosta vlazno, bar ovde u moj atar....... a sada ufufufufufuf.....itd.

p.s ako neko hoce da dobije srcani udar slobodno u ovo vreme moze daide i gleda useve.....
 
Ja sam danas vozio na potezu Batajnica, Pazove, Indjija, ima izuzetno losih njiva, da kazem suvih, ali, vecina kukuruza izdrzava nekako jos uvek. bice manji rod sigurno za 40%,
 
Ja sam danas vozio na potezu Batajnica, Pazove, Indjija, ima izuzetno losih njiva, da kazem suvih, ali, vecina kukuruza izdrzava nekako jos uvek. bice manji rod sigurno za 40%,
Sto kaze Krstic spolja i ne izgledaju lose ali kad udjes u njih,pogotovo gde je dobar sklop i nije tako optimisticna prognoza!Ja mislim 50-60% manji rod od proslogodisnjeg
 
bice drasticno manji rod ja prognoziram ako smo brali prosek 50met po kj sad ce biti 10 do 20 po kj ....
 
Poslednja izmena:
Toliko smo mi u selu i imali prošle godine nakon najezde crvenila,znači ništa naročito a sada nas suša kolje polako ali sigurno.
 
Nazalost moram da se slocim sa cicimoric na nekim parcelama nece biti ama bas nista takvim njivama sad vise ni kise nece pomoci.
 
Toliko smo mi u selu i imali prošle godine nakon najezde crvenila,znači ništa naročito a sada nas suša kolje polako ali sigurno.
Prolazio sam vasim atarom pre oko 15-ak dana tada je bio duplo bolji od naseg a verujem da ce i sada posto ste u junu imali kise kada mi nismo ni kapi!Vec tada su kukuruzi pustali metlicu i koliko se dalo videti s puta ni jedan nije bio podgoreo!Sigurno se situacija u medjuvremenu promenila ali i dalje ste u prednosti gatantujem!
 
I gospoda se jos neckaju da proglase elementarnu nepogodu, vanredno stanje i katastrofu !
Mi iz udruzenja cemo inicirati kod opstine da se pokrene to pitanje u nasoj opstini.
 
Po realnim prognozama kiše nema do iduće nedelje.Ako negde uhvati neki pljusak to je sve ali u globalu Srbije veoma nebitno.Već par dana slušam,čitam,gledam razne optimistične prognoze.Lakše mi je kad to slušam ali kad kao malopre prođem pored svojih njiva ne pomaže ništa.Nema tog kukuruza koji će dati prinos vredan kosidbe kada je već pri izbacivanju klipa počeo da odbacuje svoje lišće zarad toga.Kad je on podgoreo tri-četiri lista ili i preko klipa kao kod mene nema tu ničeg vrednog pažnje iako mi ne želeli tako.Mogu ovi naši naučnici da pričaju i pišu šta hoće ali je iskustvo u ovome sasvim drugačije tj. stari ljudi dobro znaju šta će roditi na takvim parcelama.I moj ćale se seća da su sa 4KJ brali jednu kikindu u klipu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh