Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu od dekalb i pionir neke plavicaste table su bile ako se dobro secam jurio sam kolima za neke delove pre zetve..
 
....neki Raiffeisen ne zasluzuje da u svesci pogledam koji je

29g2451.jpg
 
Cici,verovatno imaš neki hibrid koji zaslužuje pažnju.Vidim da kod vas baš loše izgledaju kukuruzi,koji za sada odoleva ?
 
U ritskoj zemlji ako je posejano na vreme i full agrotehnika onda svejedno koji je hibrid svi su dobri. Imam dekalbe koji su za primer za knjigu. Visoki 2.5 - 3 metra, zeleni, bez ijednog suvog lista, na svakoj stabljici 2 klipa, dok na drugom mestu dekalb visok 1.5 m i gotov je. Gde je laksa zemlja uglavnom su svi losi.
 
Poslednja izmena:
Nisu od dekalb i pionir neke plavicaste table su bile ako se dobro secam jurio sam kolima za neke delove pre zetve..
Plavicaste su Dekalb i AGS mada ne verujem AGS ima 3-4 registrovana hibrida!

---------- Poruka napisana u 20:30 ---------- Prethodna poruka je at 20:21 ----------

U ritskoj zemlji ako je posejano na vreme i full agrotehnika onda svejedno koji je hibrid svi su dobri. Imam dekalbe koji su za primer za knjigu. Visoki 2.5 - 3 metra, zeleni, bez ijednog suvog lista, na svakoj stabljici 2 klipa ( 2 formirana klipa sa zrnima ), dok na drugom mestu dekalb visok 1.5 m i gotov je. Gde je laksa zemlja uglavnom su svi losi.
Do kog roka posejani i koja agrotehnika otprilike po hektaru?!
 
Dekalbov ogled je bio po svemu sudeci, dali ce vratiti table posle njenog velicansva Kise, videcemo
 
@Savato.......Ti kukuruzi u ritskoj zemlji koji su mi dobri su posejani od 11 -13 aprila

agrotehnika:

prethodne jeseni podrivano
200 kg NP + 200 KG AN-a po KJ
germinator 2x
setva na dubinu od 5 - 6 cm ( radi se o dekalb FAO 500-600 sejani su na 21 -22.5 cm )
Maton kada je bio u 3 -4 lista
Callisto + Equip kada je bio u 8 - 10 listova
spartanje

sasvim normalna agrotehnika i djubrivo u granicama normale.

slika je od pre 3 dana ali sam i danas bio na istoj parceli i potpuno isto izgleda kukuruz samo sto su klipovi vidno porasli

qqvdaw.jpg
 
@Savato.......Ti kukuruzi u ritskoj zemlji koji su mi dobri su posejani od 11 -13 aprila

agrotehnika:

prethodne jeseni podrivano
200 kg NP + 200 KG AN-a po KJ
germinator 2x
setva na dubinu od 5 - 6 cm ( radi se o dekalb FAO 500-600 sejani su na 21 -22.5 cm )
Maton kada je bio u 3 -4 lista
Callisto + Equip kada je bio u 8 - 10 listova
spartanje

sasvim normalna agrotehnika i djubrivo u granicama normale.
Juce sam obilazio moje sejani su 26 i 27-og aprila,slicna agrotehnika kao tvoja uz mozda jos 50-ak kg NPK i oko 150 kg ureje umesto An-a.Njive su dobre,ciste ali razlika mi je ocigledna izmedju KWS-a i DKC 6120.Neverovatno je koliko je Kermess i Korimboss brze porastao dostigao 250 cm,napravio debelo stablo i odoleva a DKC polako rastao,imao sve vreme lepu boju ali dzaba kada je oko 2 metra i ispod 2 listovi poprilicno uvijeni i podgoreo 20-ak cm od zemlje.Njive su mi sve 1-2 klasa oko sela i to super njive!Ocigledno je razlika u izdrzljivosti hibrida,znam da si i ti sejao 6120 kakav je kod tebe.Kod mene jos nije izbacio metlicu ali sumnjam u neki rod.U temi KWS imas da pogledas KWS juce slikano da kazem odlicno za sada mada ima gde je zemlja ispucala pa su donji list do dva izgorela ali to je sada kao i normalno :) Najbolji mi je AS 72 njega sam zaboravio,sejan 3 maja,izvucen stajnjak s proleca i ubaceno jos malo mesavine i ureje,nema ni jedan da je podgoreo,sejan na 20 cm
 
....neki Raiffeisen ne zasluzuje da u svesci pogledam koji je

29g2451.jpg

auuuu Cici...ovo je zaista tuzno...kakva je ovo zemlja,da nije to samo neko parce njive da je slatina npr ili je sve ovako?sutra ujutru idem rano u obilazak,a ovo me je totalno poremetilo...ne znam sta da ocekujem sutra na njivama...nece izgleda biti spavanja nocas.
 
Spasoje , nisam dobio ništa kiše , samo po brdima istresalo.Mi smo imali dosta kiše u aprilu al to je kako mi se čini još gore , zemlja puna vode i korjen nije otišo duboko , a sad , .. Imam 70% DKc , ostalo uglavnom Pioneer , nešto lg. Dekalb stvarno ove godine najviše podgorijeva.
Realno slična im je svima sudbina dal dva dana prije il poslije.
Drugo , neko pomenu navodnjavanje , imam iskustva iz prošla a i ove godine , inače prošla je kod mene bila još gora nego ova suša.
Navodnjavanje može da vrati iz mrtvih ali samo pravi potop , kada se nemože hodati nego noga propada a obuća se izuva , znači 30 do 40l /kvm . Sva ostala "prskanja" su gubljenje vremena i para. Bolje dobro naliti kolko se može i ako se isplati , taj se više ne uvrće deset dvaest dana , nego preletjeti cijelu njivu.

Ja sam ove godine ima raznih svojih ogleda : te dest reda ovako , pa onako , djubrenje , razni hibridi , datumi sjetve , gustine itd.

Sve je to slično osim stare metode naših djedova ovde , rokanje plužčine na 40 i više cm , e tu je druga priča , taj ne gori a Dekalb je. :riba:
 
ovo se jos nije desilo da 8 jula tako podgorevaju kukuruzi.danas sam obisao njivu od 10 ha na kojoj imam b23,k67 i f02 i svi su podgoreli jos malo pa do klipa....klip je lose oprasen a kako ce zrno da napuni nemam pojma
 
Mesec dana posle setve sam se stideo da postavim slike svog kukuruza,ali sada kad vidim ove vase,pa onaj moj samo da idem da poljubim.Inace stvarno izgledaju lose.
Uslikacu sutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh