Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.


Dekalb 5783,neće još dugo...

Na drugoj slici je NS 7020
 
2012-07-08-1-liv-dalja.jpg


Sycora, sejana 01. 05. prskanje na ovoj njivi nije uspelo, a nije ni bilo korekcije, kukuruz se tu najbolje drzi, od svih njiva, nije podgoreo i stabljike su jake i debele, jedino sto je sirak veci od kukuruza.

---------- Poruka napisana u 15:53 ---------- Prethodna poruka je at 15:51 ----------

2012-07-08-2-tudje.jpg


Ovo sam slikao usput, nije moja njiva.
 
Baš me zanima kakvo objašnjenje će imati stručnjaci iz dekalba...! Mislim da ove jeseni neće oranizovati prezentacije,na kojima su pričali kako se odlično ukorenjava,kako je tolerantan na sušu i stresne uslove...
 
Ja danas obišao 15 ha. što sam prvo sejao 12 o4.Može da izdrži eventualno još koji dan ali da da ne bude preko 35c.Ove kasnije sejane ću obilaziti kasnij.Potpuno saosećam sa kolegama kao što je @diklofen @ jer znam koliko treba uložiti a da bi na kraju sve izgubio .Nema kolege @momošarić@da ga pitam koliko je još muzičara na nogama i dali je kod njega fajront.Mislim da su tamo dobili kišu za razliku od nas.
 
Kod dekalba sejanog 1-2-3.4. je problem što mi ni sve klipove nije izbacio.Jenostavno nema klipa a metlica završila svoje i krivi se.
 
Ma, jbga, proglasice elementarnu nepogodu, pa ce nam banke i drzava reprogramirati dugove, pa onda sledece godine u nove pobede.
 
Ovo mi nekako nerealno zvuci.
Kod nas se situacija popravila na tren sa zadnjom kisom. Najlosije mi se drzi dekalb 5783 od koga ne ocekujem bog zna sta. Ostali dekalb hibridi su jos solidni ima nade za solidan rod. Maisdur 59p je dosta dobar kao i rajfajzen.
Ne verujem da ce prosek za ovu godinu preci 4 t po KJ, ili ako su najcrnje prognoze od oko 2,5 t.
Saveti stizu sa svih strana da se ove godine kukuruz i soja cuvaju kao zlato jer ih po svemu sudeci nece bas nesto biti.
Nek nam je bilo ko u pomoci, posto od onog gore izgleda to necemo dobiti ove godine. Da li smo zasluzili ili ne ?
 
Evo upravo se vratio sa njive usuo naftu u pumpu, tifon radi neprestano vec 4 dan, znam da je sok za biljke, ali goreg soka od ovog przenja nema! Baca oko 20-25 litara po m2 i jedino ce mozda pruziti neku sansu da kukuruz prezivi do prve kise, mada i to cisto sumnjam. Mislim da je to sto radim zaludan posao, ali jbg imam pumpu imam tifon, ne mogu a da bar ne probam da spasim nesto! Samo mi se cini da cu na kraju dici ruke od coravog posla! Kao da gasis pozar casom vode!​
 
Evo upravo se vratio sa njive usuo naftu u pumpu, tifon radi neprestano vec 4 dan, znam da je sok za biljke, ali goreg soka od ovog przenja nema! Baca oko 20-25 litara po m2 i jedino ce mozda pruziti neku sansu da kukuruz prezivi do prve kise, mada i to cisto sumnjam. Mislim da je to sto radim zaludan posao, ali jbg imam pumpu imam tifon, ne mogu a da bar ne probam da spasim nesto! Samo mi se cini da cu na kraju dici ruke od coravog posla! Kao da gasis pozar casom vode!​
pomocice mu sigurno ali moras da ga nekoliko puta za redom vracas u isti prohod.ZnACI zalijes pa sutra jovo nanovo pa prekosutra ponovo.e sad koliko se isplati pitanje je gorivo je sacuvaj boze skupo.meni za jedno zalivanje sa prebacivanjem tifona ode oko 10000 din.a zalijem oko 4 lanca.
 
samo sto par buradi kosta puno......na ovu cenu goriva neisplativo je navodnjavanje sem da imas struju pa tako.a da ne pricam o amortizaciji traktora koji mora da radi na oko 1800 obrt po 14 sati......
 
Danas sam prosao pored jedne njive, koja je bila ogledna parcela pre oko tri nedelje postavili su table a danas ih nema.Izgleda nece da se sramote jel kukuruz stvarno nije za ogled.::sramota::
 
Tabla od 37ha posejana sa dekalbom sutra počinje da se skida za silažu.Kaže drugar da izvuče bar nešto.Inače agrotehnika ful-fulova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh