Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine je tako ali nisu ovi Amerikanci povećavali sklop samo zbog povećanja prinosa nego do smanjenja vlažnosti.Ja sam malo istraživao i sejao pionir M34 na 25 da bi uštedeo na semenu ali sam imao veću vlagu a prinos je bio tu negde.
 
ovde se kukuruz drzi jos uvek fino, nije tolko podgoreo
.... ali nece moci jos dugo bez kise.
 
Kod mene se najbolje drzi Kermes,tj susa ga ne zanima!Prosle godine najbolje susu podneo AS-72,zato sam ga ove godine najvise posejao.
Niam pogresio,drzi se dobro.Heliko se drzao junacki,al ce junacki i da pogine.Sinoc kod nas palo malo kise,sto je doslo ko melem na ranu.
Ove godine moj otac me ,,ubedio" da ne sejemo cesce od 24,5, i bio u pravu.Inace dva puta prihranjen spartanjem sa 400-450kg SAN-a po ha
folijarno sa 3kg Turo-fertapo ha,nema korova,ostalo je da sacekamo septembar...
 
bio je i kod mene kermes odlican dog ga vetar nije sjebo :
abcd0008b.jpg

By at 2012-07-07
 
Povratiće se sigurno, možda će branje biti teže, ali bolje nego da nema šta da se bere. Mada mislim da će se dovoljno ispraviti da i sa branjem nema nikakvih problema. A tih 40l u ovakvoj suši je ko sedmica na lotou (mislim na sreću :sreca:). Kod mene ni u mesec dana nije toliko padalo (maj 35l, jun 23l, jul - šipak).

Pisao sam ranije da mi NS6030 i AS72 mnogo lošije podnose sušu od Pionira. Sinoć sam ponovo obišao njive i vidim da AS polako odlazi u istoriju kod mene, dok je NS otprilike u istom stanju kao i kad sam ga gledao pre nekoliko dana. Evo kako izgleda AS 72:

 
Dekalb 5276
2mni15v.jpg


Ovo je veći klip,manji nisam uzbrao.Svaka stabljika ima po 2 klipa.
Kakva je stabljika jel podgoreo ili se drzi...Koliko vidim svi se zale na DKC,kod mene je na jakoj njivi u sklopu od 60.62000 biljaka po hektaru DKC 6120 sejan 27-og aprila podgoreo 20-ak cm.Neverovatno,sad sta mu fali ne znam jos ne izbacuje metlicu ali ne svidja mi se u odnosu na KWS i AS 72
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad sam obišao i poslednje njive.Poncho i lg35.40 se dobro drže.Podgoreo je možda jedan-dva lista ali to nije strašno.Gledao sam sve njive koje znam sa dekalbima i oni su nekako najviše podgoreli.Na ponekim stablima ima klipova kao na gornjoj slici a na nekim nema ništa ili sad izbija.
 
Koliko vidim slike,citam napisano i gledam atar prica o jakom sklopu i patuljastim hibridima u realnim proizvodnim uslovima ne pije vodu(pila bi da je ima).
 
Za tri dana koliko nisam bio na njivama situacija se drastično promenila.Pre tri dana je bilo 3-4 zelena lista do klipa.Danas kad sam otišao kukuruz je bukvalno suv skroz do metlice.Radi se o 15ha u 5 parcela.Sve je zemlje I-II klase sa po meni punom agrotehnikom.
Tu više pitanja šta raditi nema.Pitanje je samo kako što bolje spremiti za setvu pšenice.
Inače sve je seme dekalb 6089 i 5783.
Zvaću uroša Davidovića i njih iz Dekalba da dođu i snime njive.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh