Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj se oprašivao dok još nisu ovakve temperature bile. Pitanje je kakvo će oprašivanje biti kod ovih koji su metlicu izbacili ove nedelje.
 
Ja sam danas malo obilazio atar i najgore stanje na rajfajzenu.Takođe i dekalb se ukakio.AS 72 još dobro podnosi kao i kermes.Sve u svemu nije dobro.
Marfijev zakon ne može uvek samo dobar rod .Da vidite kukuruze sejani na 31.5 i 33 cm pevaju od sreće.Nisu moji nego sam sejao komšiji.Kanda posle ove suše ima da trošimo manje semena.Bar ja sam završio sve ispod 25 cm.
A suncokret peva od sreće.
Na voćnjaku sam puštao vodu na putevima i zabarivao jel ima 2 miliona žednih pčela a sledeća vodo je na 3-4 km.
Ako neko prođe traktorom ima da se zaglavi i da mi nanu naninu psuje.
 
Sada sam dosao iz obilaska atara na mom delu nije ni bilo kise ZP 505,666,mikado i sikora se extra drze njih ova susa ko da ne dotice ali zato NS 5043 i DKC 5276 za njih je kasno sve da im i dunav potece kroz redove pozuteli od zemlje pa sve do vrha!
 
I ja sam došao iz obilaska njiva. Ako ništa drugo srce mi je na mestu. Stanje je sledeće: Pako je izmetličio sav, formira klip, podgoreo nije. Mislim da ga drži djubrivo (predsetveno bačeno 150 kg Urea-e+ 100kg An-a/kj). ZP 666 još nije bacio metlicu, podgorevanja nema, ista situacija je i sa NS 6030. Svi su sejani 28.04.. Mislim da se može držati još jedno 4-5 dana, a onada će valjda i kiša... Kukuruzi koji su sejani u prvoj polovini Aprila,a koji su pored mojih, podgorevaju (2-3 lista).
 
I ja evo sad dođoh sa njiva.
Pionir f38 i f02 nemaju podgoreo ni jedan list.Ista situacija je i kod Agristera.E ali zato dekalb 5783 ima četiri-pet podgorelih listova,Klipići mali a negde ih i nema još tj. sad izlaze.Do klipa je ostalo tri-četiri zelena lista.Može li mu uopšte pomoći neka kiša nemam pojma ali onako realno mislim da tu više pomoći nema.
Da muka bude gora 50% površine kukuruzom mi je dekalb.
 
Izgleda sam ja ipak najveca budala svih 20tak jutara je dkc5276 kako bi rekao kolega pre mene ukakio se,ali ja nisam ko ga sisa prezivecemo sve od kukanja nema nista
 
Ja imam F38 sejan na 21cm nicanje 80% sve to je slučajno sada "doro" u odnosu na komšijske dkc i domaće izgleda kao da ima nade za 50% prinosa.Kiše bilo tri kapi i ako u sredu ne bude 30l biće zeleno đurenje.Inače na 20%atara kukuruz je već stradao 100%
 
evo kako izgleda moj kukuruz
sdc13625.jpg

sdc13626.jpg

sdc13630.jpg

sdc13639.jpg

sdc13647.jpg

ja se još i nadam nekom rodu :sta:
 
Kod mene AS 72 malo podgoreo,u stvari suse se vrhovi od donjih par listova,a tek isterava bradu po negde.Sejan 2. aprila.Ako nastavi ovaj pakao ne znam hoce li uopste biti roda.
 
Kod mene od NS 540 nema nista, skoro pa sprzen. ZP 666 djene-djene, 2-3 podgorela lista. Jedino "Poncho" i dalje odoleva, a dokle ce, videcemo. Sve je sejano 27.aprila.
 
Mislim da ce KWS-ovi hibridi biti najbolji na jesen posto su uglavnom testirani za Africke uslove gajenja a i po njima se vidi da najbolje podnose susu!Uz punu agrotehniku i skoro bez kise odlicno se drze.Mislim da je to zbog debele stabljike i bujnog habitusa koji ne dozvoljava da sunce toliko prodire izmedju redova!U stabljici sigurno ima vise vode nego onaj DKC 6120 koji je upola tanji i poceo da podgoreva i susi se!Videcemo na jesen,tj mozda i krajem leta...Kermess i Korimbos ali i AS 72 duplo bolje izgledaju od Dekalba
 
kod mene As-72 se jos malo drzi podgoreo par lista,Zp-666 je takodje podgoreo par lista..ali zato ZP684 je otisao u lepu....Nemu nemoze pomoci ni Jadransko more.....Pionir D11 kod komsije izgoreo sav....U delovima gde ima kanala i dolja jos se drza ali ako nastavi do srede oticu i oni....Soja takodje podgorela sve u svemu bice kukuruz na jesen 30 dinara ko psenica...
 
Poslednja izmena:
danas bio do njiva, pozdravio se sa kukuruzom. ne pomaže mu više ni dunav ni sava. podgorelo 6 donjih listova, azot iz UREE nije uspeo da povuče, na gore je svetlozelen. sve u svemu nema branja na jesen.
 
Pidikanac Jel pala kisa u bavanistu?F02 pionir nijedan list nije podgoreo sejan 9 Maja,a visok je Preko metar.Zp 677 sejan 23 aprila podgoreli doljni listovi Ali drzi se.Kada se ocekuje kisa?
 
Ja sam popizdeo na dekalb 5007,zeznulo mi se pola njega podgorep poprilicno,a pola ima dva lista podgorela,i po mojoj proceni dekalb je za peskovitu zemlju,a no1,f73 reci hvale iznenadio sam se kada sam video da nije nijedan list podgoreo i da je formirao po dva klipa,i da se drzi dosta jako...r10 pionir kao dekalb gura u startu,posle samo zakocio..ali nadam se i od njega da ce biti nesto ako bude kise u narednih 10 dana....
 
Ja se jos nadam dobrom prinosu, ako padne kisa u narednih 7-8 dana. Iso sam danas na selo, sa dozom straha sta cu zateci. Prijatno sam se iznenadio generalnim stanjem kukuruza. Moji konkretno nemaju podgorele listove zavrsili su oprasivanje, i krenulo je polako nalivanje zrna. U proseku klipovi imaju 16 redova (mali deo sa 14, i jos manji sa 1:cool:, i oko 45-50 zrna u redu.
Zemlja jos uvek nije ispucala, ponegde su prva dva lista smezurana. Najbolje stanje LG, pa Pioneer, pa DKC, s tim sto nema neke velike razlike, to je vise moj subjektivni utisak.

Primenjena agrothnika ove godine dosta dobra, sad je ostallo samo da gledam u nebo.Sta sam mogao ja sam uradio.

---------- Poruka napisana u 21:15 ---------- Prethodna poruka je at 21:12 ----------

I jos sta bih dodao, nemam pojma kako izdrzava. Ne pamtim kad smo imali normalnu kisu. Pre 10ak dana 11 litara, i polovinom juna oko 20 iz 2-3 puta.
 
Mislim da je medjuredni razmak veoma,veoma bitan ove godine...Ko je ispostovao sklop kao ja i udario gustinu nije uradio dobar posao,a ko je razredio znaci na 25-26 ili cak 28 cm razmak taj ne mora da brine jos uvek.Ja sam sve sejao na 22,7 i gotovo sam siguran da bi bilo bolje stanje da je na 24,5.Zato sto ima mesta gde je masina pravila veci razmak taj kukuruz koji ima vise lufta niti je podgoreo a da ne pricam o debljini i visini stabljike-tu i klip zna da bude povelik!Ne mora da znaci da sam u pravu ali tako mi se cini...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh