Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod nas u ataru dekalb najslabije podnosi susu,tacno se prepozna svaka njiva gde je sejan!
 
Moje iskustvo sa Dekalbom je malo drugacije,u dobroj i djubrenoj zemlji susu podnosi odlicno,visok je oko 2.5 metra i za sada mozda jedan list podgoreva,svaki tera dva klipa,u pitanju je 4590,sejan 11.4 na 21 cm,zemlja na koju je ranije izvlacen stajnjak,a proletos 250kg Ureje/Ha,dosta ljudi iz sela je pitalo caleta koji je to hibrid;ali zato imam i deo gde je bila Lucerka,pesak,tu je jako los,nije zaoran Npk,samo Ureja kao i u prvom slucaju,ali me ne cudi,jer otkad su otac i deda radili taj deo nije video ni stajnjak,ni Npk,tako da nije ni cudo.
Tako da sto se mene tice,4590 dobro podnosi susu,Suboticki atar je u pitanju,sigurno jedan od najsusnijih.

Nego jedno pitanje,cini mi se da je par clanova sejalo Lg 3475,koji bas reklamiraju da je dobar za peskove,pa me zanima kako se trenutno drzi?
 
Mislis da ja nemam uloga ili sta?
I ja sam u istoj kozi kao i ti,kao i svi...
Da li ce meni nesto pomoci ili tom kukuruzu sto cu se ja jediti?
Moze samo meni lose da bude,a zbog njega necu da se jedim,zapravo,vama bi bilo bolje da jednog crnca platite i da se taj umesto vas jedi.
Ala ce se i taj breckati za vas,cudo jedno.

Daleko od toga da nemas i ti uloga! Samo sto neki ljudi shvataju ozbiljnost situacije ranije a neki kasnije.
Sto se tice crnca ... mnogo neozbiljno i detinjasto razmisljanje!
 
gledam ove silne prognozere nebili nasao tracak nade, al mi se cini da ga nema, i imam neki predosecaj da ce pasti u augustu mesecu, kad nece trebati nikome, i nadam se rodu od 1,5t
sve planove pomeram za iducu godinu, i letovanje visi o koncu, kako da se mirno kupam kad mi kuci propad sve...
u atar vise ne idem, a da se jedim ni toliko, jer je zdravlje na prvom mestu, a osmeh podmladjuje...
samo da mi se kuja osteni na miru, da prodje sve u redu...


gladni necemo biti, a alavi uvek....
 
mislim da je zp640 ako postoji takav inace orano je krajem februara i baceno samo 4 dzaka kana po ha i jedna prihrana preko lista to mu je sve sejan 4 aprila.
 
imam negde deklaracije od semena al nemogu da pronadjem nisam siguran da je zp hibrid mozda ns640 dali postoji.kisu slabo ali rosu jos uvek ima posto je pored reke koja je nazalost presusila pre neki dan
 
Ja cu predvece obici pa kaciti slike dekalba

Samo da bar skvasi koliko..ovo je za backu
PETAK, 6.7.2012

35 °C
day_psu-l.png

21 °C
night_pcs-l.png


SUBOTA, 7.7.2012
34 °C
day_psut-l.png

20 °C
night_cl-l.png


NEDELJA, 8.7.2012
35 °C
day_msu-l.png

20 °C
night_cl-l.png


PONEDELJAK, 9.7.2012
33 °C
day_su-l.png

20 °C
night_mcl-l.png


UTORAK, 10.7.2012
33 °C
day_msu-l.png

19 °C
night_pct-l.png


---------- Poruka napisana u 16:46 ---------- Prethodna poruka je at 15:14 ----------

Ako u prospektu Dekalba pise da je neki hibrid predvidjen za dobre uslove gajenja da li se pod tim uslovima podrazumeva i da ima mnogo vlage? Za neke hibride pise da su tolerantni na susu i da imaju stabilne prinose ali zato nisu rekorderi.
Upravo to pise za moj dekalb 5143 da odlicno podnosi susu ali ne daje rekordne prinose...Oplodnja: odličan je oprašivač,
kao i primalac polena.Emituje dovoljne količine polena, a svila je u mogućnosti da se oplodi, čak i u nešto suvljim uslovima.

Kao sto rekoh okacicu slike predvece ali od ovoga sto je napisano o njemu mrka kapa koliko ja vidim
 
Juce sam posle dvadesetak dana obilazio moj kukuruz sve je po nesreci dkc 5276 i blago receno je situacija katastrofalna a da pridodam tome jos vece sranje na parceli od 2,5 ha gde kukuruz sejem trecu godinu za redom vrvi od kukuruzne zlatice preplavila je njivu dosta stabljika je i poleglo i nemam pojma da li ce ista ostati od njega kako ga buse i jedu ,napravio sam gresku u pm a razmisljao sam i pribojavao se toga i umesto psenicu posejem kukuruz,pored mene je pokosena psenica ali mislim da se to moze prskati jedino avionom :osmeh:. Interesantno je reci da ima i kod oca na njegovoj njivi malo ih je manje ali on ima i pored dkc posejan i zp 666 i njega ne diraju i mnogo bolje podnosi susu od ovog americkog sranja koje mi je na istoj toj parceli prosle susne godine rodilo 7t po jutru

---------- Poruka napisana u 18:13 ---------- Prethodna poruka je at 18:05 ----------

Ne znam samo da li sam to negde trebao prijaviti nekoj instituciji pss i slicno da se ne prosiri i na susedne komsijske njive ili nikog nije briga i samo cu ja naje..ti a zbog mene i komsije
Auu samo se gleda u nebo dal ce pasti kisa, ima li iko da zna cim da prskam kuk, zlaticu sta moze pomoci od hemije
---------- Poruka napisana u 18:27 ---------- Prethodna poruka je at 18:13 ----------

Da li bi vredelo mozda nekako da probam da prskam sa ove strane gde je skinuta psenica, samo ne znam kojim preparatom i kako to da izvedem tako visoko ima li iko iskustva sa tim
 
Poslednja izmena:
juce slikano bo8 i v74 isti uslovi isto nadjubreni isto posejani 27 mart da su na dve razlicite njive mislobi da je do kvaliteta zemlje kplicine djubriva pred usev i ko zna sta jos ovako bo8
scaled.php

v74
scaled.php
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh