Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas gotovo sa kukuruzom za ovu godinu.Ukupan prosek za naplatu je oko 6100kg/kj.Veoma sam zadovoljan.
 
Danas zavrseno branje kukuruza.Sa 14 k.j skinuto 17 Zmajevki 485 i 10 prikolica Kragujevka 5t...Kada bi preveo sve u Zmajevke izlazi nesto vise od 23 prikolice...Prezadovoljan,ovako to izgleda ...Ambar 1
2wftsf4.jpg
34siedi.jpg
Ambar 2
kds5k2.jpg
2u8x6vb.jpg
a ima nesto i ovako
2nslzzm.jpg
. Hibridi AS 72,LG Poncho,Kermess i Grecale
sa 14 lanaca si imao 23 zmajevke u klipu
 
ne znam ne sporim ja sam kod mene na zmajevku 485 stavio 16 reda kukuruza sa 400m duzine , u prevodu koliko vam dodje u zrno kad krunite
 
kod mene jedan lanac 22 kvadrata ili 7915 m2 ima dve (2) zmajevke od 10 kubika, ako je manji rod onda sam vec jakooo razoracaran.... brrrr
 
34kj 116 tona 12% vlaga losa nam zemlja ne vredi.......kod nas je max 4 t po k.j taj slavi ko navrse toliko.....
 
Komso,da je bilo vise padavina bilo bi mnogo bolje,kvalitet zemljista je takav kakav je,treba uciniti ono sto je u nasoj moci a za ostalo ima ko brine:ppozdrav:
 
popularni pabircari ili skupljaci ostataka sa obranih njiva radi lakseg skupljanj(pronalazenja kukuruza ) pale komusevinu i tu nastaje belaj.Tako je kod nas u vecini slucajeva

Hmm ima i toga ali nažalost pre neki dan na jednoj njivi berem kukuruz a iza kanala drugar vrši isto kod mene pa gledamo kako čovek završio njivu ,upalio i pravac kući .
Kad je počelo posle dva sata da gori sve živo potrošio sam crvenu kredita dok sam zvao ljude da im ne izgori kukuruz,jedan je i gasio,uspeo je.
Toliko o gancima koji pale .
 
Komso,da je bilo vise padavina bilo bi mnogo bolje,kvalitet zemljista je takav kakav je,treba uciniti ono sto je u nasoj moci a za ostalo ima ko brine:ppozdrav:
zemlja je mnogo teska za obradu i jos nas obilazi kisa,mi ucinimo sta mozemo , a za ostalo se pobrine susa i divlje svinje i malo zeljnici koji pabirce pa ti zapale pola njive ... :ppozdrav:
 
kod mene može da rodi i 8t/kj samo da se mnogo baci veštak ali pošto mi škrtarimo na urei i npk rod je 5-6t
 
Da,sa 14 k.j (57 ari*14) ili ti 8 hektara imao sam 23 i malo jace Zmaj 485 u koju racunam da stane (5.000 kg klipa sa vlagom 25%)...Sta je cudno,kad otpadne na sapurinu 15 % i vlagu,nadam se konacnom prinosu od 6.200-6.300 kg po k.j u proseku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh