Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas je isto 14%. No, da vidim racun, kod vas za 10t, vlage 15% uzimaju 140 Eura, a kod nas za 10t uzimaju 430 kg sto dodje negde oko 70 eura. Ogromna razlika, ili negde gresim u racunu.
Drugi slucaj. Kod vas za 10 t sa 20 % vlage uzimaju 175 eura, a kod nas oko 350 eura. Tek luda razlika.
Sta je ovo?

Не волим да двоструко цитирам, јер је прегломазан пост, али сам морао да би био јасан на шта се односи мој коментар.
Дакле, ваљда је сасвим јасно да смо у раљама неколицине не само безобразно богатих, него безобзирно безобразних људи. Не само што нуде цене које су много мање него у окружењу (према измештајима www.agroservis.rs) него на невероватан начин убијају цену кроз наплату лагера и сушења, зато што је било мало посејане пшенице, ап ни цена баш није очекивана, што је мања цена сунцокрета од планиране, п асу приходи многих мањи од планираних. Зато морају да продају кукуруз. Е, па кад морају, онда ови дају невероватне цене како би што више откупили за што мање паре. Сасвим логично и сасвим безобразно.
 
uradio danas a24 pionir prinos 5kj 23.5 tone zrna 13% vlaga.....sutra zp 434 da vidimo sta on kaze... :osmeh:
 
Kod nas je 434 rekao da više nikad svetlo dana ugledati neće.Dok većina hibrida daje preko 1 vagona po hektaru on ni jednu petotonku po istoj površini.
 
ma ostalo mi par redi mikada od silaže i kolega mi odvezao u silos i izmjerena vlaga 14.2 % pa me zanima oće li zbog tih 0,2 na sušenje
 
Kod nas negde naplacuju susenje tek preko 15% vllage a negde i od 14-15%.
 
danas sve zavrseno, sve u svemu, dekalb 5143 me razocarao samo 3800kg/kj, kws 3381 4850kg/kj kao i f02, dok je f38 dao 6000kg/kj(ispravka od pre neki dan jer sam slucajno napisao t umesto kg :osmeh:), vlaga se kretala od 14 do 15
 
Danas skinuo KWS KITTY 1 hektar 11.600 kg.vlaga bila 15.3 ostavio na lager pa cemo da vidimo kako ce da bude...
2lvnv4.jpg

1076e4h.jpg
 
Danas poceo sa krunjenjem kukuruza prinos oko 6000kg/kj,zaboravio sam da iznesem iskustvo sa sortom korimbos (o kojoj sam pisao)obran je u klipu,kilazu nisam merio,jer je isao u kotarku,mogu samo da kazem da je berac zmaj 224 imao skoro pun bunker na duz od 500 metara(morao je da kipuje na oba kraja njive),i da sam na 2 kj imao 8 punih kikinskih devetu do pola
 
Danas sam okrunio moje Pionire, F02 i F38. Prinos je bio 49740 kg na osam jutara. Sa prinosom sam zadovoljan ali me nervira što u Srbobranu izmere vlagu od 14.1% (predao dva bunkera koja nisu stala u kamion), a u Žablju taj isti kukuruz (ista parcela) pokaže 16.2%. Naizgled beznačajna razlika, ali tu ode tri tone kukuruza dok kažeš keks...
 
Obrano oko 48 jutara kukuruza što po selu što kod mene ide ne staje napiso sam u temi beraći da sam spalio remen tarupa prvi kvar otkako beremo ..
Evo koja :
2h34hmb.jpg

ff31w7.jpg

Evo i dva lošija videozapisa
 
šta se dešava sa kukuruzom cijena pada svi obustavili primanje a ko prima kaže kad se sazna cijena tako će platiti
 
Ako je Zmajevka 6t puna kukuruza u klipu, koliko je to tona u klipu i koliko je to u zrnu, otprilike?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh