Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa racunaj da je Zmajevka oko 2200-2500 kg zavisi a ostalo ti klip...Znaci ako imas 3500 kg klipa odbaci 15-20 % na sapurinu i imas zrna sa vlagom koja jeste a ako hoces JUS,e onda moras da znas i vlagu tog kukuruza...To je sve otprilike
 
Nisam ni ja bas najjasnije postavio pitanje. Mislio sam na to koliko otprilike moze stati kukuruza u klipu u zmajevku (6t). U svakom slucaju hvala za odgovor.
 
U zmajevku od 8 t ili 10 kubika stane 5500-5800 kg klipa ,sa vlagom oko 27%.
U tehnostrojku ot 5 t je stalo 3600 kg klipa sa istom vlagom.
 
Danas zavrseno branje kukuruza.Sa 14 k.j skinuto 17 Zmajevki 485 i 10 prikolica Kragujevka 5t...Kada bi preveo sve u Zmajevke izlazi nesto vise od 23 prikolice...Prezadovoljan,ovako to izgleda ...Ambar 1
2wftsf4.jpg
34siedi.jpg
Ambar 2
kds5k2.jpg
2u8x6vb.jpg
a ima nesto i ovako
2nslzzm.jpg
. Hibridi AS 72,LG Poncho,Kermess i Grecale
 
Nista,sejem uvek koliko mogu da uskladistim,desi se da nekad rodi malo vise pa ovrsem ali ove godine sve stalo...Ono iz supe krunim i zrna kojih ove godine imam dosta bez obzira sto je vlaga jos iznad 25%,to cu za koji dan da predam i to je to...Cestitam ti ovom prilikom prinove u svakom pogledu,prvo za sina a posle i mehanizaciju :)
 
Mi smo danas konacno zavrsili ovogodisnji kukuruz.
Jako sam zadovoljan sa prinosom,do prosle godine tu na toj njivi je buckala voda/tisa.Proletos se povukla,2x ispremirano,posejano 24.aprila,povaljano,totalisano.Kad je trava izbila,ospartali i u redove bacio oko 80kg/kj urea.
Danas kantar kaze da je rodilo ravno 3800kg/kj sa vlagom od 15,1%
 
završen sav kukuruz
sve ovršeno u zrnu
prosek rod 5000kg/kj
vlaga 15.5-18.0
sorte su bile sve AS 72 63 62... i kojekakva semena ipod ruke donešena od ljudi iz zadruga bilo je svega i svačega
dva vagona najsuvljeg ostavljena kući u mojim objektima za skladištenje
sve ostalo oko 15 vagona prodato po 17din/kg

to je što je
idemo dalje.
 
znam, ali doneta je takva odluka i kraj
skladištari svarno kradu na svojim uslugama skladištenja i čuvanja
sigurno će cena biti bolja ali deo će pokjesti skladištenje i njihovi kojekakvi troškovi
s obzirom da se bavimo i trgovinom sa tim novcem ćemo okrenuti malo
 
Da, onaj Elan iz Izbista je uvek razbijao kao firma, cak i kada su svi propadali, oni su dobro radili. To je nas kraj, Juzni Banat, ni Crepaja nije daleko.
 
znam ne sporim za crepaju video sam kako tamo zemlja izgleda al svi kazu da je prva u evropi nema veze odosmo u:off_topic:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh