Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne znam ne sporim ja sam kod mene na zmajevku 485 stavio 16 reda kukuruza sa 400m duzine , u prevodu koliko vam dodje u zrno kad krunite

@Petru ja nekad ni 12 vrsti na pravu duz nisam mogao da izrucim,ali uglavnom(90%) je bilo 12, a u drvenu sa stranicama od 5t uvek 8 vrsti...ponavljam na 57 ari
 
Imam prosek 4500-6000 kg zrna po kj. zavisi od parcela gde se nalaze i klase zemljista sorte f38 i k67 pionir mestani su me proglasili lazovom.jer 99 % ljudi sve bere kod nas
 
Mislis li da tvoj kukuruz prelazi "fantasticnih" 80 % kako pise?? Jel ti postizes prinose kao sto proizvodjaci kazu?? Potencijal i realne mere nisu isto.
 
Imaš u temi ZP hibridi moj izveštaj od prošle godine.U zmajevku je stajalo 12 redi na 400 m.Prinos po kj prirodno suvog zrna je bio 6500 kg.U pitanju je bio ZP 684.Ove godine se ponovilo isto i sa istim hibridom.
 
Mislis li da tvoj kukuruz prelazi "fantasticnih" 80 % kako pise?? Jel ti postizes prinose kao sto proizvodjaci kazu?? Potencijal i realne mere nisu isto.

Zavisi kako koji hibrid, AS 72 ima 70% randman a recimo dekalb i pioniri od 78-85% , primetio sam da kod Pionira FAO grupa 300 i 500 kocanjika ima 60 grama na maltene svakom klipu.
 
Ne MISLIM vec znam,uzmes klip i izmeris...ako laze vaga,lazem i ja...Ne vidim zasto je problem da je randman preko 80%,masa klipa 310 grama,samo zrno 250 grama :haha:
 
Vlaga na kukuruzima koji još nisu okrunjeni je posle 10 litara kiše skočila skoro 3%.Lepe pare za sušarce.
 
Danas kombajnirana njiva sa Pončom.Pre kiše 15,6 a danas (dva dana posle kiše) 18,4%.Ima tu mnogo faktora li da je vlaga otišla gore sigurno jeste.
 
Sad iz ambara izvlacio AS 72,LG Poncho,Grecale a Kermess sam imao u supi istovaren...Situacija je ovakva,uzorak po 3 klipa od svakog a randman zrna je sledeci...AS 72 prosek 77,5% LG Poncho 83,2%,Grecale 80,6%,Kermess 81,4 % ,kukuruz se brzo susi u ambaru,i ovaj sto smo pre 2 nedelje brali vec je ispod 20% vlage
 
Imaš u temi ZP hibridi moj izveštaj od prošle godine.U zmajevku je stajalo 12 redi na 400 m.Prinos po kj prirodno suvog zrna je bio 6500 kg.U pitanju je bio ZP 684.Ove godine se ponovilo isto i sa istim hibridom.

koliko je velika tvoja zmajevka kad samo 12 redi sa 400m stane u njoj
 
Kod tebe je uvek mali rod ? Koliko kod tebe stane u zmajevku ako gledamo unazad 10 godina ? Meni od 12 - 20 redi zavisi od njive i godine ..........
 
od 12 redi na zmajevku 485 ni u ludilo jedino ako je duz od 600m dajte slike da vidim taj kukuruz a od 16 do 2o moze
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh