Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je sa tobom sve u redu ?Lepo ti se napiše ,dokumentuje a ti opet nama da smo lažovi.

ne pravim nikog ni ovo ni ono samo znam sta moze i sta ne moze , sa 1kj 2 zmajevke je nemoguce , ja sa zmajem 223 stavim 4 bunkera i puna zmajevka a sa 3 je nemozes nikako napuniti , jedino 12 sa jedne strane i 12 sa druge:haha:
 
Kod mene je duž dugačak 380 meteri i svake godine ima po koja parcela gde stane samo 12 redi . Nemoraš da veruješ , ali zašto bih lagao . Može da se postiže veliki rod , probaj sledeće godine uzmi neku parcelu od 2.5 kj zaori sad na jesen neko kvalitetno mešano đubrivo 300 kg na kj na proleće ćim možeš da uđeš na njivu ( februar - mart ) stavi 150 kg uree i pređi drljačom , i prihranu 100 kg an-a . i posej pioneer d11 na 21 - 22 cm . Pa se čujemo koliko ti rodio . Još nešto da ne bude predusev kukuruz .
 
ja kukuruz sejem samo na njivama de je bilo 3 do 5 godine soja i sejem na razmaku od 27cm postavicu ovih dane slike i video klip kako je izgledao moj kukuruz , ali nema veze necu da se prepucavamo ako je tako kako vi kazete svaka vam cast dizem kapu:ppozdrav:
 
Ovakve rasprave ne vode ničemu.Evo i parcele gde je prošle godine bio kukuruz,da vidiš dužinu.
 
Petru,ako pretvorimo u 3-onke,to bi bilo 3 trotonke po jutru.Ja se sećam da sam jednom imao ne punih 6 3-onki na parceli malo jačoj od 2 jutra-ali bar ja sam to zapisao u kalendar
 
od 12 redi na zmajevku 485 ni u ludilo jedino ako je duz od 600m dajte slike da vidim taj kukuruz a od 16 do 2o moze
Moguće je da u zmajevku stane samo 12 redi duzine 400m...al mora da se u jesen zaore vestak,ja sam bacio 350kg 3*15 po jutru,u prolece 100 kg ureje! U tom delu atara je bilo dosta kiše,i uz odabir dobrog hibrida (ns 6043) smo napunili zmajevku 485 sa 12 redi...
 
Neverne tome!
Da ponovim, sad sam i vec zaboravio skoro, ali 4 ili 5 vrsti 22 metara kukuruza u zrnu!Nema lazi nema prevare!pred usev secerna repa.Covek se zove Bane a po nadimku Kaplar.Forumasi iz Crepaje ga znaju pa nek provere!P samim tim je i moguce da stane 12 u zmajevku!
 
Neverne tome!
Da ponovim, sad sam i vec zaboravio skoro, ali 4 ili 5 vrsti 22 metara kukuruza u zrnu!Nema lazi nema prevare!pred usev secerna repa.Covek se zove Bane a po nadimku Kaplar.Forumasi iz Crepaje ga znaju pa nek provere!P samim tim je i moguce da stane 12 u zmajevku!

Bilo je 4 da nije možda ipak 5?
Ja sam ove godine pravio put u jednoj njivi 2480 kg sa 6 reda.


Ah da duž je 550 m.
 
Kod mene Jako lose Rodilo,Tuko ga grad i Susa je isto uticala,Sve u svemu sa 14 do 16 vrsti(od 400 m),Puna cetvorotonka(4T)Grubo receno sa 18kj(Lanaca)35-40 Tona kukuruza u zrnu,Kukuruz je obran i Stavljen u Cardak,ostalo mi je jos 3,5 kj Da ovrsem Cekam Cenu koja je 16 dinara na bazi vlage,a vlaga posle ove kise neznam kolika je.Cuo sam neke price da kamiondzije daju 16.5 dinara u dzakove Pa cekam njih.Inace Zimsko oranje,predusev kukuruz,tanjirano,Baceno 150 KG ureje predsetveno i odmah setvospremano,Sejani su NS640(poprilicno Garezi)i ZP677 koji je za nijansu bolji,Prskano sa Talismanom i Esterenom,Spartano i zagrnuto.Gledao kod komsija Ima boljih Ali nazalost ima vise i gorih kukuruza.Ova godina Kod Nas jako Losa a i Losa cena.Pozdrav:ppozdrav:
 
Pionir F73 6550kg/kj (11382 kg/ha) JUS sa 14% vlage. Baceno 175kg/kj (304 kg/ha) 15-15-15 i 180kg/kj (312kg/ha) Urea. Vlaga je bila 13.6 do 14.0 tako da mi nista nisu skidali za susenje, samo su skinuli rastur i malo na lom, ali to je oko 50 kg/kj. Prezadovoljan. :osmeh: Inace sa istim hibridom poznanik je imao oko 6800kg/kj JUS.
edit: Predusev soja!
 
Pionir F02 gde fali 50% sklopa zbog najzesceg napada zicara (od kad ja pratim zemljostruganje ) ,kojega je tukao led u metlicenju i oplodnji, rodio je 3900 kg/kj povrsina je 3 kj. ja sam prezadovoljan .... setva na 21,5 predusev psenica

Pionir D11 , takodje ga je tukao led , ali pre metlicenja , oko 12,5 tona na 3 jutra ,dobar, samo da je seme bilo dobro !! Sejan na 23,5 cm fosfor i kalijum nisu dati, predsetveno je islo 150 kg/kj uree . Predusev psenica

AS 72 se trenutno skida , prinos je oko 5,5 tona , videcemo kad ode na vagu.

Prosek svih hibrida ce bit i 5100 kg/kj ili oko 9t/ha.
 
Poslednja izmena:
Danas smo obrali a i okrunili kukuruze u jednom delu atara.Razlog žurbe je krađa.Juče smo prolazili pored parcele sa kukuruzom i nije falilo ništa a jutros ,20 brazdi skraćeno ,sa jedne strane 20-30 m a sa druge 70-80 m.
Hibrid zona sejan 1 VI ,još je jaki ali je napunio zmajevku i još jedan koš od dvorednog šempetera u drugu prikolicu.Površina oko 3/4 kj.
Lopovi biraju i gde je najbolji kukuruz.Ovo je ZP 505 koji je imao izuzetno lepe klipove.Popodne je ovršen (nije predat) i ima oko 6,5 t/kj.

A ovo je Zona


 
Evo odma jedna ispravka , doslo je do smetnji prilikom telefoniranja, D11 predato 12,5 tona sa 3 kj (i tu je sklop odradio svoje) , a AS 72 6 t/kj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh