Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pre neki dan obran NS 6030,povrsina oko 77ari,predusev psenica,dubrenje nista,prinos u klipu:2 prikololice kikindjanke i 1 spediter dugacki sa velikim stranicama,zadovoljan sam ali moglo je i bolje,nekako je bio sitan,nezavrsen klip,i komsije mi kazu i kod njih isto naoko taska velika a kad oljustis klip sitan.
 
pre neki dan obran NS 6030,povrsina oko 77ari,predusev psenica,dubrenje nista,prinos u klipu:2 prikololice kikindjanke i 1 spediter dugacki sa velikim stranicama,zadovoljan sam ali moglo je i bolje,nekako je bio sitan,nezavrsen klip,i komsije mi kazu i kod njih isto naoko taska velika a kad oljustis klip sitan.

Koliko daš zemlji ona ti toliko i vrati.Bez đubrenja nema ni prinosa.
 
juce sam komsiji brao 3kj kermesa izaslo je 2 zmajevke 3 trotonke i jedna zastava od 5t u klipu razmak je bio 23cm
 
Koliko je to u kg/ha? Da vidimo da li mozemo da te proglasimo pobednikom u ovom nasem malom sada vec internacionalnom takmicenju.

jucer dok sam vozio svoj kukuruz na prodaju ispred mene je bio rodjo (moja necakinja mu je snaha) koji je dovezao ravnih deset tona sa 5 jutara (ali mu je vlaga bila 15%)
 
Prije svega netreba primjenjivati istu agrotehniku.

U vezi kradje usjeva: Naravno da ih treba linčovati,ali lijepo ste imali u Vojvodini prije sto i više godina gazdinstva u tipu salaša(kod nas je i sada uglavnom tako) , pa ste svi pobjegli i skupili se u sela a njive 10km od kuće.
Moje selo je 1660 imalo oko 3000 stanovnika tako da ta tvoja prica nepije vodu... sela su nastala pre salasa a kralo se i na salasima...
 
i meni to čudno 6000 ja juče skino f38 4200kg po jutru bio u ugaru sejan na 21.5 al nevredi suša je uradila svoje vlaga 13.9-14.5
 
što vam je to čudno možda je kvalitetnija zemlja možda je više nađubrio ima sto razloga zašto ima veći prinos. kod mene juče kws došao na red ovršeno 49 redi na dužinu od 360m prinos 15600kg 12,5 %vlage
ir16ad.jpg
 
Pa ja sam skinuo sa 57,58 ari ravno 7980kg ,a za naplatu je ostalo 7300kg.Što bi onda 6000kg/kj bilo čudno.
 
Problem je u kucanju.Nije napisao 6000kg/kj,nego 6000 t/kj (TONA)
U ovom slučaju bi bilo dobro da ima opcija brisanje poruke.Neka neko izbriše moju poruku.NA je pre ubacio post.
 
zamolio bi vas da mi kazete koliko moze da se dobije tona kukuruza po hektaru zemlje u proseku ?posto je neki covek uzeo da obradjuje moje zemljr i to radi vec 2 godine pa me zanima koliko novca da mu trazim ili koliko tona kukuruza posto planiram polako kako stvari stoje u gradu da odem u selo to je kod sombora da probam da utovim nesto .puno pozdravs
 
zamolio bi vas da mi kazete koliko moze da se dobije tona kukuruza po hektaru zemlje u proseku ?posto je neki covek uzeo da obradjuje moje zemljr i to radi vec 2 godine pa me zanima koliko novca da mu trazim ili koliko tona kukuruza posto planiram polako kako stvari stoje u gradu da odem u selo to je kod sombora da probam da utovim nesto .puno pozdravs
tibi da zaradiš??ovo tije za temu zakup zemljišta pa pitaj tamo:ppozdrav:
 
Gledam vremensku prognozu i za 5-6 dana najavljuju promenu vremena.Jeste još to daleko ali ima šanse i za ozbiljnije padavine.
http://maps.meteoadriatic.net/gfs-k...na-topografija-1000-500-vjetar-na-850hpa.html
Pitam se šta raditi sa kukuruzom koji je momentalno na 20-ak procenata vlage,okruniti ga pre kiše i zahlađenja ili čekati ponovnu stabilizaciju vremena?
Iskustvo od prošle godine me navodi da kukuruz brzo povuče vlagu a posle je teško otpusti.Kakva su vaša iskustva?
 
Kiraj isti problem i kod mene juče merio as72 imao vlagu 20,3 do četvrtka neće pasti ispod 18,pa na to dodam najmanje još 1%na kombajn ispade ako ga okrunim da ću skladištaru dati 14%bruto za troškove sušenja.Nisam pametan šta raditi,a lopova noću kolko oćeš :nono:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh