Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni rucno obrali 1,5kj i to birali sta ce da beru jedan deo gde je pesak sitni klipovi i to ostavili,istarupiro sam ga beracem i skupio ceo bunker::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
ja veceras ovrsio grecale za silazu prinos je tu negde oko 7500kg po kj ja sam zadovoljan sutra krupimo
 
Danas ovršena parcela od 2,5kj i napunjene dve Zmajevke, dakle negde oko 14 tona. Sejano je ZP 606, 666, 677 i 684 svaki hibrid u jednu bateriju. Vlaga ubija - 24%. Znači realan prinos je negde oko 12,5 tona na ta dva i po jutra.
 
280s594.jpg

152gfbd.jpg

2w562h4.jpg

jfynwn.jpg

Poceli da beremo LG Alicunde(fao 690) i prekinuli.Mozda sam pogresio,ali ostavio sam ga jos koji dan.Kad ga iskipuje nesto mi delovao vruce u prikolici...... :sta:
 
ja sam danas iskombajnirao zadnje 700 chv (0,25 ha) , vlaga je bila 21% , 3040 kg, pioneer P85
 
280s594.jpg


Poceli da beremo LG Alicunde(fao 690) i prekinuli.Mozda sam pogresio,ali ostavio sam ga jos koji dan.Kad ga iskipuje nesto mi delovao vruce u prikolici...... :sta:
imenjace, moze li par reci o ovom samohodnom beracu,
(godiste, stanje, kako se pokazao, jel kvarljiv), recimo u temi o zmajevim beracima , da ne pravimo off ovde
 
Evo rezultat današnjeg rada kukuruza na ovoj tabli uopće nema kukuruza suša ga je sredila smao tako na otprilike 3kj nabrali smo 90m klipa .. evo dvije slike koje imam sutra rano ujutro nastavljmo danas je bilo problema sa crijevom od kipe pola dana smo kod hidraulićara proveli ..
Za brat ovim traktorom je milina klima radi ništa bolje mi netreba ..
11sgow3.jpg

vmw2so.jpg
 
Ratarhr,ti si još i dobar,kod kolege danas brali -na 1ha-1 koš a i ja imam jednu parcelu od nepunog ha i ako nabobam koš biće dobro
 
Kolika je razlika u prinosu izmedju zemljista slabije klase (4, 5. i 6) i zemljista 1. i 2. klase? Posto ja zivim u oblasti u kojoj je vecina oranica nize klase, volio bih da znam koja je razlika ako se primijeni ista agrotehnika. Ako je neko voljan, neka odgovori. Hvala unaprijed! Pozdrav iz okoline Bijeljine.

Prije svega netreba primjenjivati istu agrotehniku.

U vezi kradje usjeva: Naravno da ih treba linčovati,ali lijepo ste imali u Vojvodini prije sto i više godina gazdinstva u tipu salaša(kod nas je i sada uglavnom tako) , pa ste svi pobjegli i skupili se u sela a njive 10km od kuće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh