Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako je to izgledalo prosle godine


c76a3f81.jpg


f15128c0.jpg


a7786902.jpg


ovako nakon nicanja

ce3d08d0.jpg


de780d85.jpg




3ac901d9.jpg


a ovako danas

75f41000.jpg


9c56093e.jpg




dfaba616.jpg


cc0e235f.jpg


izgleda da sam ovaj put ja nadmudrio divlje svinje jedino su mi vjerojatno dva nerasta pobrala tri reda jedno dvadesetak metara i to samo velike klipove (vidi se po ostatku komusine)
 
Ako ćemo da cepidlačimo onda to shvati kao pitanje a ne kao konstataciju jer post počinje sa DA LI
 
Prvo ,nemam ja šta da shvatam nešto kao pitanje ako nizi stavio upitnik na kraju rečenice.
drugo,nije ovo prvi put da sa tobom ovako nakašljavam "šta je pesnik hteo reć?"
Treće,meni je poslednji put.
Stvarno nemam ni volje ni vremena da s tobom rešavam tvoje rebuse.
Ja sam lepo pročitao ono što si napisao i prokomentarisao .
Ako ti se ne sviđa moj komentar više neću diskotovati tvoje postove.
 
Ti si naveo da je teza da kukuruz može da pregore u njivama koje su prethodno nađubrene stajnjakom-smešna.Da li tvrdiš iz iskustva ili samo onako.Jednostavno malo je bilo padavina.Da je bilo kiše bilo bi ga ko blata.Ja ne pričam ništa na pamet,pitaj starije paore i čućeš šta će ti reći.
 
Ljudi desava li se kod vas u atarima da kradu kukuruze ali ne ono fali koji klip nego ulete kombajnom i ovrsu ti jutro soje ili kukuruza ili je to kod nas u selu izolovan slucaj smelog lopovluka ove rodne i bogate godine
 
Nije samo kod vas (mada piše da si iz Novog Sada pa ne znam o kom selu govoriš). Mom drugu obrali jutro kukuruza beračem...
 
Ista prica i kod nas....Idem sad brati jednu njivu prema Srbobranu gde su lopovi bili naj aktivniji,pa me starh sta cu tamo zateci...
 
Pitanje je dana kad ce pasti prva zrtva kradje, ali zapravo pasti. Toliko se nakotilo gamadi da je preslo kriticnu granicu. Dusanov zakonik vratiti pod hitno !!!
 
Merio sam vlagu i prevelika je jos uvek pa jos ne krecem sa krunjenjem kukuruza.

H31 FAO 600 sejan 23 aprila vlaga 24%
Colomba FAO 400 sejana 30 aprila vlaga 19%

ista ta Colomba 28 septembra vlaga 17.2 ( rucno brani klipovi ), danas smo izasli na probu i navrsili kamionsku prikolicu a vlaga 15.1%. Od ponedeljka pa do danas je Colomba gubila 1% vlage na dan.
 
Kod nas romi upadaju u njive i beru kukuruz sa jedna strane a sa druge berac i tako u krug.A dzakove iznose zenama koje biciklima voze i prodaju 200 dinara dzak.Prosle nedelje sam video to svojim ocima i nisam mogao da verujem...
 
Kolika je razlika u prinosu izmedju zemljista slabije klase (4, 5. i 6) i zemljista 1. i 2. klase? Posto ja zivim u oblasti u kojoj je vecina oranica nize klase, volio bih da znam koja je razlika ako se primijeni ista agrotehnika. Ako je neko voljan, neka odgovori. Hvala unaprijed! Pozdrav iz okoline Bijeljine.
 
Ovo smo juce i danas brali,LG Poncho,Kermess i Grecale...Prinos,cuce se ali preko 9t klipa po k.j evo i neke slike...Stabljika jos zelena,tarup je "crko" pa smo i lezaj menjali u medjuvremenu...Evo nekih slika
2ljkc2p.jpg
a evo i Torpeda u akciji
1043oxs.jpg
i2nbk0.jpg
2s12nhc.jpg
 
Nista bez torpeda...
Tarup je najkriticniji "organ" beraca,nadam se da ste lezajeve pre sezone promenili.
 
Ljudi desava li se kod vas u atarima da kradu kukuruze ali ne ono fali koji klip nego ulete kombajnom i ovrsu ti jutro soje ili kukuruza ili je to kod nas u selu izolovan slucaj smelog lopovluka ove rodne i bogate godine
Nama su pre tri dana ovrli 2 ha kukuruza kombajnom sa sestorednim adapterom. Crepajci su cudo od ljudi.:zli:::jako_besan:: Slucaj je prijavljen policiji, videcemo kako ce se zavrsiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh