Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel kitty onaj što mu listovi stoje uspravno? Ovde ga siju onako prilično,ja sve mislio kolko su ovi zakrkali azota kad se onako nakostrešio:haha: Jel ima taj položaj lista nekog efekta il je to samo da se razlikuje?
 
kod nas je prinos oko 3500-4000 kg jus po lancu 57 ari. grad 2puta je ucinio svoje . ljudi koji su prvi sejali su dobili toliko baceno propisno djubreta .
 
Treba u poljoprivredi imati i malo sreće.Rod od jedne trotonke po jutru će biti prosek kako stvari stoje
 
ima nesto sto smo kasnooo sejali tako ispalo nikako nije moglo pre,kada smo sejali veliki poljoprivrednici nas podjebavali, ali nas izbegao onaj prvi katastrofalni grad i dva mraza, eno sad samo hvale taj kukuruz ,
 
Kako su meni objasnili listovi kod KITTY-a stoje uspravno to jest kako bi oni rekli strucno listovi su postavljeni EREKTIVNO samim tim podnosi vecu gustinu setve,ja ga imam 3kj i cini mi se da ce biti solidan s obzirom kakva je godina..
 
U ponedeljak smo skinuli kukuruz sa pet lanaca.Prinos je bio 2863 kg po lancu ::lose:: .Sa pet lanaca je bilo 14316 kg.Vlaga je bila 16,6 ,a sorta AS 62 i 72.
A danas smo skinuli sa jednog lanca i imali smo 5700kg,ali je vlaga bila 21,7(malo smo poranili sa vrsidbom).
 
ja ovrsio danas r-92 vlaga 12.2 a prinos 19000kg na 3.5kj pa kakva je godina ja sam zadovoljan
 
Kiš-Veruj mi-na parcelama gde se zemlja lepo spremila,kukuruz loš a gde su bile velike grudve kukuruz dobar,na jednoj njivi proletos bačeno oko 6 t stajnjaka(1 lanac je u pitanju),ne znam da li ću napuniti koš
 
Beremo najbolju parcelu vec drugi dan...Prinos je oko 8-9 tona po k.j klipa.Znaci Zmajevka sa 11 ili 12 vrsti na duz zavisi kako se navrsi a Kragujevka sa 8 prepuna...Nisam ni prosle godine vise imao,ocekivao sam dobar rod ali toliko ne...Hibridi su AS 72 i Kermess a sutra je na redu LG Poncho pa nastavak Kermess i Grecale...Setva 20.04 Agrotehnika je solidna oko 250 kg NPK + 150 kg Ureje po k.j,pre 2-3 godine izvucen pileci stanjak na skoro 7 k.j od ukupno 9,5 na toj njivi...Napominjem njiva je 2 klase a vlaga kukuruza oko 25%
 
Veštak ja ne bacam,kakve veze ima so ako nema vode,u tom kraju Kikinde daleko najmanje padavina.Na istoj parceli (pored ) imam 2 jutra deteline,imao sam oko 1800 bala deteline u 4 košenja.U pitanju je ZP 341 a na parclama gde je AS 42 sasvim druga priča uz još lošiju agrotehniku,Zreba druže malo i sreće a ne samo pameti)
 
Bez vestaka nema roda...to sto je u tom delu atara nije pala kisa,to je samo sopstvena uteha.
Kod nas se ovogodisnji kukuruz pokazo super na njivama gde je primenjena puna agrotehnika,tamo gde je zakidano,tamo nema roda.
 
Bez vestaka nema roda...to sto je u tom delu atara nije pala kisa,to je samo sopstvena uteha.
Kod nas se ovogodisnji kukuruz pokazo super na njivama gde je primenjena puna agrotehnika,tamo gde je zakidano,tamo nema roda.
ma kakav veštak najnovija tehnologija uzgoja kukuruza je :što luđi seljak to veća bundeva
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh