Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo završeni danas pokusi osječkih hibrida kukuruza pa kao što sam i obećao evo rezultata . mjesto cesta sarvaš -osijek vrijeme 11 h površina 5860 m2 6 hibrida ,ovo je jedna od lošijih njiva pošto nije moje vlasništvo .
os378 9876kg -13.1% vlage
os396 10430 kg-13,8
os430 10980kg -14,8%
os drava 404 8680kg-17%vlage
os499-10960-19%vlage
os 515 11020 -16%vlage
u prve tri sorte svinje izrušile 5-7 % kukuruza po riječima doktora šimića jedan od kandidata za rekordera os hibrida.i zaboravio samsve mjere su po hektaru
 
Danas zavrsio AS 72 na onoj parceli koju sam pominjao,zadovoljan.Uvek moze bolje,ali bilo je faktora protiv kojih se nije moglo(diabrotica,manjak padavina u tom delu atara ali i sama susa,mozda jos koji kilogram NPK)Sutra krecem ubedljivo najbolju njivu,danas probrao rucno 3 vrste,prezadovoljan...Ako se po jutru dan poznaje,prinos ce biti vise nego dobar...
 
Danas drug brao kukuruz ima dosta plesnjivog a susna godina,koji je moguc razlog tome,a kazu i da ima prilicno kukuruza na zemlji,predpostavljam od plamenca.
 
I mi smo malo brali za vikend,prinos po meni los spram nekih sa foruma kako pisu o prinosu,dok su moji prezadovoljni prinosom i punjenjem cardaka,kvalitetom klipa i tezinom,a sad idu i slike da se vidi sta smo i kako radili:
Evo moje masine gde sam ja bio vozac.Levi cardak sa slike smo napunili.Hibridi koji su ga napunili su ZP 341 i 505 presuseni,cale je trebao ranije da ih bere ali levator nije bio kuci,pa smo njih i NS640 smestili u taj cardak.

Radna ekipa u tom trenutku,od 7 do 77godina. :osmeh: Inace je bilo komsija i nas kao Kineza a i mladi hoce da rade.Inace vidi se i cistina branja u podnevnim satima.




I levator je radio pun gas.

U cardaku je ovako izgledalo: (patike broj 44)

Na njivi od 1.5kj,sejan NS 6010 prinos bio 4 prikolice klipa(prikolice u proseku nosivosti 3.5t)



I na kraju pokretna sauna,IMT 560+Z214.
 
NA,to nije uopšte loš kukuruz,mnogi bi bili zadovoljni da imaju takav kukuruz (mislim na ovu godinu)
 
Moje licno ocekivanje je da ce najbolja njiva biti sa ZP-om 606 i 666 jer je tokom cele godine bio korak ispred ostalih a nju nismo stigli da oberemo pa ce je brati od nedelje bez mene.

Svi koji su bili imaju 100godina iskustva i kazu da su odlicni,pa se i ja zadovoljno smeskam. :osmeh:
 
Kod mene 341 nikako nije podneo sušu a AS-42 je dosta dobro izdržao,ali i dalje dajem ZP-u prednost u odnosu na NS-e
 
moja danasnja berba , obrano 2 jutra i 400 hvati , sveukupno cca 29 m3 klipa, s obzirom da je dobio 30% normalne kolicine kise zadovoljan a posebno dok sam vidio koliko su drugi dobivali , pioneer P85 i M34.



na ovoj dolje slici se vidi koliko je losija zemlja na kraju pa ni korov ne raste



"makina" ceka na red



moje dvije "homemade" prikolice , u svaku stane 4,5 m3 klipa


jos jedna ekipa koja radi u duetu
 
vecinom ne beru na istoj parceli , vec sin burgonom prebere okolo i ode dalje a onda mu stari dalje bere sa sipom ili ako je sira njiva onda s burgonom presijece napola i svaki bere jedan dio..
 
Danas merio vlagu KWS KITTY sejan 11.04. na 18cm vlaga 19 mislio sam da ce biti manje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh