Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam obisao parcele sa kukuruzom i video da je sovica kukuruzne zlatice odradila posao.Posto nije bilo plodoreda sad je doslo do naplate pa je veci deo biljaka na zemlji tj. polegao.Moze li se u setvi pomesati sa semenom recimo FOKSIM ili GALATION da bi bio siguran da se nece ponovo ovo desiti ili je plodored ipak neophodan.
 
E zato lepo svakom pise lokacija pa kad vidimo da covek nije sa teritorije Srbije zamolio bih clanove za malo vise razumevanja prema clanu ili u najgorem slucaju da zazmure na taj post.
Meni puno vise smetaju oni koji za sebe vicu da su Srbi(SRBENDE) a ne znaju osnovna pravila gramatike.


Sto se tice kukuruza cale bere par dana usluzno(bez novaca) i kaze da ide dobro,prinos dosta slabiji nego lane i da se kukuruz dosta razlikuje ima gde je jos zelen tj samo je lisce suvo,a klip i stabljika sirovi pa tu bude problema na nekim njivama inace je pesma bar po berac,a po gazdu ce se znati kad se okruni iz cardaka.
Ovo zadnje me jako Interesuje,I ja sam poceo da berem i to sam primetijo Sve je suvo a klip Sirov,Pa jer mozes ovu zadnju recenicu da pojasnis?Jer mislis Da ce da se ubudja u cardaku?ili nesto drugo Aj odgovori ako treba da prekidam berbu::namigivanje::
 
Ни чика_јова није критиковао већ најдобронамерније рекао да терате са форума људе који другачије говоре и изговарају, самим тим тако и пишу( о кукурузу рода 2011). Зар ви мислите да се он не напреже да би нас све разумео. Нису сви били у истој школи и не знају интерпункцију или када се '' не'' пише одвојено. Човек пише како уме, интересује га КУКУРУЗ а не што неко није ишао даље од свог села или околине па не разуме да није свуда књижевни језик у употреби.
Иначе кукуруз са 1,03ха катастрофа. Мислио сам да ће бити мало боље по неким узорцима али шта да се ради, принос 8т у клипу. Влага око16%.:ppozdrav:
Čak smo mu odgovorili na sve što je pitao a nikako ga nismo "terali" sa foruma.
Što se mene tiče izlazim iz svake dalje diskusije.
Juče počeo da berem kermes.Kao što sam ranije pisao uopšte ne liči na sebe ,na moje zadovoljstvo se jako lako brao.Prinos prosečan,daleko od odličnog a još dalje od lošeg.:ppozdrav:
 
Prosto ne mogu da verujem da može biti baš tako mali prinos.Pa da si imao samo sklop od 50000 biljaka sa samo 100gr zrna po klipu već bi bilo mnogo više.
 
Juce obran NS Zenit.povrsina oko 45 ari,predusev psenica,djubrenje nista.prinos 2 vrsne kikindjanke i spiditer(dugacki)sa malim stranicama u klipu.Ako neko zna interesuje me koliko ima u zrnu iz jedne prikolice kikindjanke(u klipu)?
 
AS 72 danas brano,u Zmajevku 485 stajalo 12 i 14 vrsta na pravu duz a u Kragujevku sa velikim stranicama 10...Prikolice vrsne...Racunam da cu sutra imati jos jednu Zmajevku i Kragujevku...Povrsina njive je 1,5 ha...Manje u odnosu na proslu godinu za oko 10 % na toj parceli...U Zmajevku bi trebalo da stane oko 4t a u drvenu oko 3t zavisi kolike joj stranice i kako je napunjena i kakav je kukuruz...Napominjem na par mesta ima polegnutog kukuruza od zlatice ali nista opasno,skupi to Zmajce samo tako...Otprilike 18t klipa verujem da ce izaci
 
Kod mene je normalan rod tog B23 na njivama 400-420 metara duzine da napunim bunker sa 3 reda jer me mrzi da kipujem na oba kraja pa onda teram 1 red a vratim 2 sa Zmajem 222.
 
Da ispunim obecanje.... Juce vrsen A-24 posejan u delu njive gde je teski rit pokazao je 20 vlagu(sa nasim vlaogomerom),ali kad je vlasnik otisao do silosa, njihov vlagomer je pokazao 16.3... Sad je covek dobro prosao,sto ne znaci da ce i sledeci put. Ah,da Lg jos nismo zakosili....
 
Danas smo usluzno brali,ns 640,na skoro najboljoj zemlji u n.beceju(bereg)36 brazdi/vrsta napuni bunker od k2!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh