Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesi ti premerio taj "lanac" da nije nabrek'o od kisa proletos pa i na susi zadrzao staru velicinu ? :bravo:
 
Ja ga nisam presejao, ostavio sam ga ,videcemo kakav je rezultat krajem ove nedelje.... tata bio zapeo da preseje ja nisam dao.
 
Ja sam dobio 2 gratis vrece N01 sa Poncom i to sam posejao ako se ne varam 8. maja na gruberisanu zemlju posle izvlacenja stajnjaka. Sklop je dobar i za sada sam zadovoljan izgledom a za prinos cemo videti. Na toj parceli imam ukupno 6 razlicitih Pioneer hibrida.
 
ljudi dali je neko sejao kukuruz na 12 cm ali da ima kap po kap jedan je ulozio sve u 3 ha 130 iljade.i dobar mu kukuruz.sta mislite kolko bi on tu imao tone.kukuruz pored moravu.
 
ljudi dali je neko sejao kukuruz na 12 cm ali da ima kap po kap jedan je ulozio sve u 3 ha 130 iljade.i dobar mu kukuruz.sta mislite kolko bi on tu imao tone.kukuruz pored moravu.

Mislim da u Vojvodini to jos niko nije radio...prvi put cujem za kap po kap u kukuruzu,po meni to je neisplativo...130 "iljade"...
 
abre tolko kaze on.ako ispada da radja 23 cm 8 tone onda na 12 cm nek bude 15 tone po ha . 25 dinara kilo. znaci 3000 evra npr odbi 800 evra po ha .ispada lepa zarada po ha.

a sta fali na kap po kap turis uz red i vezi na krajevi i sred i dece.ja bar tako mislim.kad njega nije mrzelo.a ostaju ti kap po kap i za sl godinu.napravis masinu koja ce gi mota kad sabiras creva i to je to.to cu i ja da uradim imam bunar u njivu.
 
ljudi dali je neko sejao kukuruz na 12 cm ali da ima kap po kap jedan je ulozio sve u 3 ha 130 iljade.i dobar mu kukuruz.sta mislite kolko bi on tu imao tone.kukuruz pored moravu.

Za 130 "iljade" je mogao da postavi 7 laterala po 400 m ,da ne mučiš mozak u prevodu ti je to ako uhvati laterala po dva reda 14 redova ili ti cc 4000m2, +Bunar+ pumpa+vreme+ još sto zajebancija.
Nemoj da te laže ili je budala pa svakih 5 dana skuplja creva i pomera dalje.Ima mnogo jeftinijih načina za zalivanje od kap po kap.
Ja ga koristim u voćnjaku već 3 godine i samo je dobro zato što je stacioniran ili ti ne mrda nigde a ne smeta ti što u kukuruzu nije slučaj.
 
abre tolko kaze on.ako ispada da radja 23 cm 8 tone onda na 12 cm nek bude 15 tone po ha . 25 dinara kilo. znaci 3000 evra npr odbi 800 evra po ha .ispada lepa zarada po ha.

a sta fali na kap po kap turis uz red i vezi na krajevi i sred i dece.ja bar tako mislim.kad njega nije mrzelo.a ostaju ti kap po kap i za sl godinu.napravis masinu koja ce gi mota kad sabiras creva i to je to.to cu i ja da uradim imam bunar u njivu.
sve je to lepo...mislim na one cifre na digitronu...
 
acekaj a sto da gi skuplja namestis tam juna a skidas pred berbu zasto??

za bado.. ovam se slabo radja pa ima kom da ga das ima covek srecu.
 
milan 87 da li bi prijatelju mogao malo da poradis na gramatici tvoje poruke se moraju procitati tri puta da se razumeju
 
Ti misliš da je to kanap za papirnog zmaja pa namotavaš tamo vamo? Treba ti i okiten crevo jer ne može ta laterala da ima protok sa istim pritiskom na 400 m to ti povlači da ga deliš na 3 ili 4 mesta zavisi od prečnika creva ,pa to treba spojiti,slavine gumice spojnice....
Jel ti kukuruz prskaš,špartaš.đubriš,prihranjuješ,ogrćeš,kopaš... ili ga gledaš zalivaš a ona raste?
 
acekaj a sto da gi skuplja namestis tam juna a skidas pred berbu zasto??

za bado.. ovam se slabo radja pa ima kom da ga das ima covek srecu.

ako slabo radja onda 15t/ha nece biti nikad,to
je vrlo retko i u Vojvodini...i nije to samo masina koja" gi mota" ima tu jos dosta ulaganja...
 
milan 87 da li bi prijatelju mogao malo da poradis na gramatici tvoje poruke se moraju procitati tri puta da se razumeju

друже тамо се тако говори, то је као кад неко прича ијекавицом - може да се разуме само ако се хоће, није тешко бити фин :ppozdrav:
 
CIKA JOVA ijekavica i ovo nemaju nista zajednicko kao vrana i skeledzija. Ja govorim ijekavicu ali se trudim da gramaticki bude ispravno, osim toga ijekavica je jedno od dva ravnopravna narijecja srpskog jezika i nisam primjetio kada pricam sa nekim ko koristi ekavicu da se taj napreze da bi me razumio.:ppozdrav:
 
да не правимо даљи оф и да не би ишли сви заједно на колективни годишњи одмор рећи ћу још само ово - јеси ли причао некад са неким македонцем, или са неким ко живи до Бугарске границе, - старији чланови знају да је било пар људи са те стране и да су после пар постова одустали од комуникације баш због оваквог односа - тамо се тако говори, а ово није форум где треба људе исмевати због њиховог начина говора већ смо сви овде - бар се надам - како би једни другима помогли у решавању проблема везаних за пољопривреду :ppozdrav:
 
Slažem se sa Vama čika Jovo, tolerancije nije nikad dosta. Ali, složićete se, par zareza bi u mnogome olakšalo komunikaciju. Sam govor i narečje ovde, mislim, nikome nije problem!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh