Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovamo ima ko kopa i prodjemo sa spartac prska se .

cika jovo ajde ovo shvati iz prve. nezameram ja nikome govor inecu vise ovo spominjati ali samo znam da smo svi u svim skolama ucili istu gramatiku to nema veze sa govorom. hvala neka se niko ne uvredi.
 
Evo danas se brao OSSK 596 kukuruz je prva liga iznenadio me dok Pioneer PR34B23 me iznevjerio jako loše bio dobar a sada kad smo poćeli ::lose::
 
na 24 reda, 7500 kg, gazda kaze da je pioneer ali ne zna koji mu je Kubota dao, rekao bi da je B23 ili D12
 
au dobar prinos tri cetiri reda vise od kj ako je prava duz to je super
 
да не правимо даљи оф и да не би ишли сви заједно на колективни годишњи одмор рећи ћу још само ово - јеси ли причао некад са неким македонцем, или са неким ко живи до Бугарске границе, - старији чланови знају да је било пар људи са те стране и да су после пар постова одустали од комуникације баш због оваквог односа - тамо се тако говори, а ово није форум где треба људе исмевати због њиховог начина говора већ смо сви овде - бар се надам - како би једни другима помогли у решавању проблема везаних за пољопривреду :ppozdrav:

Ne vidim razlog za kritiku,čovek ga je lepo zamolio.Neka tačka,zarez i veliko slovo nije na odmet. Nisam primetio da je on jedini sa "ijekavicom" ali jedini spaja rečenice da treba tumač.
Poruka je bila sasvim dobronamerna.
 
ma odlicno :) ... to ti je srednja duze izmedju Tovarnickog druma i pruge, tacno naspram Cavicevog salasa ... taj deo i odatle prema Tovarniku su uhvatile 1,2 kise
 
Danas smo zavrsili berbu kod nas za ovu godinu,brali smo najbolju njivu,1.5 kj,mesano as 72 i zp 684,prinos zaista za ponos.
2 pune kamionke klipa!!
 
Pionir a-24 vlaga 15.5 do 16,pionir r-92 15.3 do 15.8 danas popodne vrseno. Dok je drugar imao vlagu 17,7 hibrid r-92. Sutra planiramo usluzno prokositi jednu njivu gde je posejano dva hibrida. Pionir a-24 i Lg ali ne secam se tacno koji Lg.... Mislim da je 2433 ili tako nesto slicno... Ima ga neko posejanog ili iskustva sa istim? Uglavnom kad budem znao koja je vlaga-javljam se.
 
Juče sam vršio 2 najgorenjive.U pitanju je Pionir i Dekalb.Nije ni bitno koji su ,da su svemirski,bez kiše nije moglo.
Prinos u jednoj njivi 3,3t/ha a u drugoj 4t/ha suvog zrna.Jel ima neko manje ::sramota::

fxh0d4.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=GZpwx0xybZM

A što se tiče eksperimenta sa imitacijom striptill kukuruzom (na neoranom) uopšte se ne razlikuje od ostalog.Sijan je u najgori dio njive namjerno .Jedna kiša u cijeloj sezoni.
Čak je mu je stabljika nekako stabilnija i jača.

29ektmq.jpg


Tu ni klasično radjeni ne izgleda bolje:

1el8hj.jpg
 
Poslednja izmena:
Juče sam vršio 2 najgorenjive.U pitanju je Pionir i Dekalb.Nije ni bitno koji su ,da su svemirski,bez kiše nije moglo.
Prinos u jednoj njivi 3,3t/ha a u drugoj 4t/ha suvog zrna.Jel ima neko manje ::sramota::
Možda jedna parcela ,koja je sejana na prolećno oranje 12.V bude u konkurenciji za takav prinos.Nije baš toliko loš ali videćemo.
 
Ne vidim razlog za kritiku,čovek ga je lepo zamolio.Neka tačka,zarez i veliko slovo nije na odmet. Nisam primetio da je on jedini sa "ijekavicom" ali jedini spaja rečenice da treba tumač.
Poruka je bila sasvim dobronamerna.
Ни чика_јова није критиковао већ најдобронамерније рекао да терате са форума људе који другачије говоре и изговарају, самим тим тако и пишу( о кукурузу рода 2011). Зар ви мислите да се он не напреже да би нас све разумео. Нису сви били у истој школи и не знају интерпункцију или када се '' не'' пише одвојено. Човек пише како уме, интересује га КУКУРУЗ а не што неко није ишао даље од свог села или околине па не разуме да није свуда књижевни језик у употреби.
Иначе кукуруз са 1,03ха катастрофа. Мислио сам да ће бити мало боље по неким узорцима али шта да се ради, принос 8т у клипу. Влага око16%.:ppozdrav:
 
E zato lepo svakom pise lokacija pa kad vidimo da covek nije sa teritorije Srbije zamolio bih clanove za malo vise razumevanja prema clanu ili u najgorem slucaju da zazmure na taj post.
Meni puno vise smetaju oni koji za sebe vicu da su Srbi(SRBENDE) a ne znaju osnovna pravila gramatike.


Sto se tice kukuruza cale bere par dana usluzno(bez novaca) i kaze da ide dobro,prinos dosta slabiji nego lane i da se kukuruz dosta razlikuje ima gde je jos zelen tj samo je lisce suvo,a klip i stabljika sirovi pa tu bude problema na nekim njivama inace je pesma bar po berac,a po gazdu ce se znati kad se okruni iz cardaka.
 
Možda jedna parcela ,koja je sejana na prolećno oranje 12.V bude u konkurenciji za takav prinos.Nije baš toliko loš ali videćemo.
Danas sam slučajno prošao pored ove parcele ali nisam imao aparat .Klipovi od Bc 418 ispadaju sami iz ljuske,dok kod AS54 takvu pojavu nisam primetio.Na malom prostoru ima baš dosta klipova .Verovatno je vetar koji je duvao tokom vikenda tome doprineo.As 54 sam do sada dosta opisao pa ću se zadržati na BC .Klipovi dugi,tanki i ne ujednačeni zrno plitko i široko ,da se kokoš udavi ako proba da ga proguta.Ovaj najveći klip je tešak 420 g od toga je zrno 340 , vlaga oko 25.


 
Pozdrav svima ja sam danas vrsio najlosiji kukuruz od mojih,led je dvaput tukao,lose nikao,los sklop u berbi prinos 6300 kg po ha vlaga 17.6,sorta Lg-33-30.Ja sam zadovoljan ako gledam kakva je godina ova.Na ostalim njivama je znatno bolji ali to berem za cardak.Zaboravio cenu:16 din za jus 14% vlage,ja ga ostavio na lager do decembra.Ako se svede na jus ostane mi 5400 kg:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh