Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo danas skinut DKC 5276, sejan 1.aprila na 18cm, sklop u berbi 79000 biljaka, prinos 11351kg po ha ili ti 6487kg po jutru JUS kvaliteta, vlaga od 13,5 do 15. Ovako je to danas izgledalo kod mene parcela od 3,9 ha
 
Poslednja izmena:
Na Žitopromet Ruma, znaš da mi je to bio najveći problem "gde predati", al prelomio sam dao na lager pa videćemo.
 
Opeko sam se prošle godine sa žitom, čitaj još nije naplaćeno, pa ove godine ja pokušavam da dobijem garancije za svoju robu što ću predati nekome na lager. Isto kao oni što meni traže za djubrivo, seme ... Pa ko mi izgarantuje ja izvagam i eto odluke.
Kako oni umeju da traže hipoteku, menicu i ko zna šta sve da bi mi dao tonu djubriva, ŠTO MI TO ISTO NEBISMO TAŽILI OD SKLADIŠTARA, za svoju robu, šta mi predamo i čekamo cenu, a ON upadne u minus proda i tvoje i moje da se čupa i za acu nema para?
 
Ako ova kisa sto je najavljena u utorak ne bude pravila probleme plan je skidati krajem sl. nedelje u zrnu N01 koji sigurno ima oko 15,5-16% vlage trenutno. Problem je sto jos niko ne prima kukuruz , a i kombajni su u soji.
Kako niko ne prima? A Gebi i Farm komerc u Cantaviru? A sto se tice kombajniranja.... Samo cu reci da nemam soje i da mi B.T. nije daleko! :osmeh:
 
Jedan covek kod mene u selu seje ranije fao grupe na vecem sklopu,saceka da se unjivi skroz osusi onda vrsi pa skladisti u cardak oblozen limom,kaze mozda i ima malo gubitka u prinosu ali mu niko nista ne odbija.
 
Juče sam skinuo još 2.8ha.Sad je bio "P" Y12 , natovareno 21.5t ,ostalo 600kg nije moglo stat.Vlaga 13.7 na vagi .Znači prinos 7.9t/ha suvog.Za onakve uslove prezadovoljan sam.

1z4vqc1.jpg

2wck02q.jpg



[video]http://youtu.be/xo3sT3ojpho[/video]
 
prvi rezultati vršidbe fao 300 prosječno 5-6 tona po jutru nastavak poslije kiše ako je bude
 
danas ovrseno 6 jutara 31700kg zadovoljni za ovu god vlaga 13.8 zaboravi napisati da je hibrid b08
 
Poslednja izmena:
Znam da imamo dobru zemlju,ali jbg takva tura sto bi se reklo.
Ove godine tesko cemo izvuci 5*4t klipa na 2kj,a to nam je mera za solidno-dobru godinu.
 
i ja danas skinuo N01,totalno nezadovoljan......vlaga 13.8 ostalo sve u jusu,uzeli za rastur samo oko 37kg,tako da jus kvalitet iznosi tacno 7502kg na 72ara(1lanac)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh