Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolika je vlaga?
Bogte,pa mi smo danas nas obilazili,svaki ima vise od 30%,a hteo bih za kotarku.
Nemam pojma kolika je vlaga, ali nema se šta čekati. Čuću od nedelje kolika je bila. Odneli su uzorke na institut, zato što je to bio demo ogled.
 
Po svoj prilici(ako nastavi ovako da przi)ove godine cemo sve vrsiti u zrnu i ostavljati kuci u podno skladiste(bivsi svinjac jer ionako svinje necu vise drzati).
 
Pozdrav!
Nisam nikada merio vlagu kukuruza ali me interesuje sa koliko % vlage moze kukuruz da se lageruje u cardak bez bojazni da ce propasti,ubudjaviti?
 
Pozdrav!
Nisam nikada merio vlagu kukuruza ali me interesuje sa koliko % vlage moze kukuruz da se lageruje u cardak bez bojazni da ce propasti,ubudjaviti?
Od 27% do 24% vlage
ispod 24%,ce se kruniti,pa ces imati vise gubitaka.

Levo zp 684,desno AS72.ZP strasan hibrid,strasan kukuruz,sejani su na 1.klasu,full agrotehnika,sejano na 23cm,koliki bi bio klip da je sejan na 35cm?
photo0110.jpg

Inace merio malo pre vlagu = 36.7%,jos nedelju i vise dana do berbe sigurno.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: mmb
Koliko vam naplacuju troskove susenja? Npr. ako predate 10 t, sa vlagom 17%, i kad ukalkulisete troskove ulaza, izlaza, lagerovanja, bemligacegajos, koliko imate za naplatu?

Kod nas se vec treci dan skida ovo zutilo.
 
Od 27% do 24% vlage
ispod 24%,ce se kruniti,pa ces imati vise gubitaka.

Levo zp 684,desno AS72.ZP strasan hibrid,strasan kukuruz,sejani su na 1.klasu,full agrotehnika,sejano na 23cm,koliki bi bio klip da je sejan na 35cm?
photo0110.jpg

Inace merio malo pre vlagu = 36.7%,jos nedelju i vise dana do berbe sigurno.


razlika je što kažu kod mene ko **greška i oko :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh