Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja merio neki dan r-92 neverovatno koliko je mokar cak je 28 to je bilo pre 5 dana a pored njega imam as72 ta je zelen kao gora inace to je repiste i valjda ga drzi velika hrana,inace r-92 koji je bio na zitnici sam obrao pre deset dana a da svi su sijani isti dan 1 aprila
 
danas nismo mogli soju raditi, pa otisli nakrunili komsiji 12 redi NS 444 (na slici) - dosta vlazniji i nama 8 redi P12 ...
2dglsle.jpg
 
Nije problem. Vjerovatno sam pogrijesio, brojao sam u polju, al ako nadjem slikacu.

Edit

Sad sam nasao zanimljiv članak:

http://www.foodreference.com/html/fcorn.html

Evo šta kaže:

Corn always has an even number of rows on each ear.
A corn ear is actually an inflorescence that produces nearly 1,000 female flowers. These flowers, or potential kernels, are arranged in an even number of rows (usually from 8 to about 22 rows). Row number is always an even number because corn spikelets are borne in pairs, and each spikelet produces two florets: one fertile and one sterile. Stress at a particular stage in development could theoretically produce an ear with an odd number of rows - but I believe if you looked under a microscope, you would find an unseen row that failed to develop fully.
Most things in nature have an even number of rows or lines. Watermelon has an even number of stripes, cantaloupe, etc. Think of it this way. One cell divides into 2 - as cell division

Prevod podvučenog:

"Broj redova je uvijek paran broj iz razloga što kukruz uvijek razvija dva klasa, a iz svakog klasa se razvijaju dva cvata, jedan plodan i jedan sterilan. Stres u odgovarajućoj fazi razvoja može teoretski dovesti do toga da se razvije neparan broj redove, no ako bi pod mikoskopom posmatrali presjek klasa, vidjeli bi da postoji i taj nedostajući red, samo je nerazvijen"

Sumnjam da je suša mogla oštetiti klip, ona je dovela do zaista ekstremnih uslova u svim fazama razvoja kukuruza.
 
Poslednja izmena:
Evo ja juce isao posle kise koja je taman ugasila prasinu da proverim vlagu u zrnu.Vlaga je 20% a sorta je singentin Lucijus sejan 13.04. na 22,3cm i samo 2kg ureje je baceno predsetveno.prosecno tezina zrna po klipu je 157grama,sto nije lose kakva je susa kod mene.
bf58c4.jpg
10h2gkk.jpg
ljhg3.jpg
2hrj05f.jpg
Naravno okrunjen je meren bez tezine kofe.Sutra cu ici da izmerim Paka i As51 a od nedelje pocinje vrsidba.
 
Tako je Raso,jos ne mogu da se saberem od sinocne proslave pobede nad Faranima:haha: Ja nisam ove godine nigde posebno djubrio jer nije bilo dovoljno para pa sam sa tim prinosima i zadovoljan.
 
juce bio da vidim b23 sejan 15.5 na 22 cm duzina klipa kao flasa piva tolika je i debljina klipa kao dno , zrno malo sitnije ali duboko 18 redova .izgleda mnogo bolje od ovih ranije sejanih,i ranijih hibrida koren je poceo da se savija od tezine.
 
Evo ja danas merio vlagu Florencija naj zelenije klipove sam merio 29% za koji dan moze branje u klipu.As-72 je jos zelen preko 35% sigurno ostalo nisam merio ovi su sejani 09 04.
 
Takođe danas izmerena vlaga na dva hibrida: Singentin Heliko 29.5 % , NS 6010 40.6 % sejani su 17.04 a razmak ni sam bog nezna , negde je na 5cm ,negde na 28 cm a negde ima i na metar ::sramota::::sramota::::sramota:::cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh