Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa Mileticevo je Raros...kako ne znas,to je stari naziv Mileticeva koji se koristi dan-danas.3381 je dobar,72 na ogledu takodje...ali lg poncho je jako slabo oplodjen kod mene,i ima nedovrsenog klipa,a i nicanje mu je bilo sumljivo,cak me je distributer pitao kakvo je nicanje bilo,tako da mi je tu nesto sumljivo...svasta se podvaljuje danas u drzavi nasoj.

Ja sam friški Lala (od pre par godina):osmeh::osmeh::osmeh:
 
AS 72,Poncho,Kermess...ne znam raspored,sejano 20.04.
30kwn7n.jpg
1zl6ss1.jpg
rhii46.jpg
i nesto zanimljivo blizanci
2lxcjmv.jpg
 
neznam kako kod vas grecale mi je nesto mali dobri su klipovi ali mi je mali i nisko nosi klip
 
ma sejem ga ja vec godinama za silazu dobar je on klipovi odlicni samo sam pitao jel kod vas tako mali
 
Hibrid Zona ,još nisam uspeo da saznam čija je selekcija .Sejan 1 VI bez ikakvog đubriva u proleće , u jesen zaoran DAP.




Da li će uspeti da sazri ?
 
Šta planiramo,sve zavisi od vremena dospeća.Najverovatnije u zrnu.
Miloše ,ovo sam našao ali ne znam čija je selekcija ,Američka,Francuska ,Nemačka .
Agrimax ,nema zvanični sajt a deklaracija izgleda ovako
 
Tako je, bar ću ga probati, da ga nisu poklonili ne bi ni čuo za to seme.
 
Evo deo odgovora kompanije Agrimax,koja distribuira hibrid Zona.Poslao sam im slike i pitao za mišljenje,da li će stići za branje,ili za skidanje u zrnu.
Odgovor:
" Hibrid ZONA je FAO grupe zrenja 420. Prema slikama koje ste nam poslali izgleda da je u dobroj kondiciji. Nazalost, vreme setve je bilo prilicno kasno, pa ne mozemo sa sigurnoscu reci da li ce uspeti da sazre za zrno. Ono sto ga karakterise je vrlo visok genetski potencijal rodnosti i brzo otpustanje vlage u momentu berbe. Ako nas posluzi jesen, vrlo je verovatno da cete uspeti da oberete dobar rod ovog hibrida.

Nasa kompanija pored ovog nudi jos 5 hibrida (9 je u postupku registracije) razlicite duzine vegetacije:

ZEROS FAO 360
RABINA FAO 400
DIAN FAO 550
BLAST FAO 620
DUNA FAO 700 "
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh